Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

GHTalk.pl - Game Hosting Talk = porozmawiajmy :)


GHTalk.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszymy się, że jesteś z nami. Chcielibyśmy podzielić się z Tobą informacją, że nasza strona internetowa jest kontynuacją projektu GameHostingTalk. GameHostingTalk, to miejsce, w którym przez wiele lat pasjonaci hostingowania serwerów gier spotykali się, aby dzielić się wiedzą, doświadczeniem i cennymi informacjami.

Jako GHTalk.pl, dążymy do kontynuacji tej wieloletniej tradycji i rozwoju społeczności związanej z hostingiem serwerów gier. Nasza strona stanowi platformę, na której znajdziesz szeroką gamę treści dotyczących hostingowania, zarządzania serwerami, oraz wszystkiego, co jest związane z grami online.

Nasz zespół skupia się na dostarczaniu najnowszych informacji, porad oraz recenzji, które pomogą Ci w lepszym zrozumieniu i wykorzystaniu usług hostingowych, a także w rozwoju Twojego serwera gry. Jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenie społeczności to klucz do sukcesu, dlatego zachęcamy Cię do aktywnego udziału, zadawania pytań i dzielenia się swoją wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ksk napisał(a):

Jestem ciekawe kto tym razem stoi za takim projektem

Ciekawość to pewien klucz do zainteresowania ;) 

46 minut temu, Pawel_15 napisał(a):

To takie fora jeszcze mają racje bytu? Zwykłe fora zioną pustką bo wszyscy siedzą na fejsach (żeby padło kiedyś na miesiąc..) a co dopiero taka ultra niszowa tematyka... No ale nikt nikomu nie broni działać :)

Jest kilka projektów które udzielają się w kierunku gameingu aczkolwiek ten projekt ma być kontynuacją GHT i przy istocie gameingu chcemy dodać oraz dożywić kierunek przy okazji hostingu.  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pawel_15 napisał(a):

To takie fora jeszcze mają racje bytu? Zwykłe fora zioną pustką bo wszyscy siedzą na fejsach (żeby padło kiedyś na miesiąc..) a co dopiero taka ultra niszowa tematyka... No ale nikt nikomu nie broni działać :)

 

Branża gier i hostingu gier zmieniła się na tyle że właśnie odchodzi się raczej od typowych for internetowych. Teraz to fb, discordy, teamspeaki są najbardziej aktywne. Moim zdaniem era na fora skończyła się te 10 lat temu. Zachowały się tylko stare fora, które miały dużą popularność i ludzie zostali "z przyzwyczajenia", ale to też już nie ten ruch co kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, l3szcz napisał(a):

Ten sam autor, dwa różne fora:
https://gamehostingtalk.pl/ 
https://ghtalk.pl

Nie łatwiej było zrobić promo oryginalnego GHT?

Po "uprzejmej" prośbie aktualnego właściciela Gamehostingtalk login został zmieniony. Cytuję, po "uprzejmej", nikomu pod górkę nie zamierzam robić, ani stwarzać problemów o błahe rzeczy. 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat wstecz, ten projekt miałby jeszcze jakąś szansę, w obecnych czasach raczej kiepsko. Mimo wszystko powodzenia :)

Nie jesteś właścicielem GameHostingTalk, ale się powołujesz na to, że będzie to kontynuacja. Sam opis brzmi jak generowany przez jakiś AI :P

PS nie lepiej było się dogadać z właścicielem gamehostingtalk i odkupić od niego domenę? Zawsze to jakiś lepszy start, choć i tak forum stoi puste od kilku lat.

Edytowane przez Kolopik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kolopik napisał(a):

Kilka lat wstecz, ten projekt miałby jeszcze jakąś szansę, w obecnych czasach raczej kiepsko. Mimo wszystko powodzenia

Dzięki serdeczne, wówczas domena została przejęta po poprzedniku @Lokator <tak myślę, który chciał odbudować społeczność, aczkolwiek zrezygnował z tego - powody można znaleźć w sieci. 

 

10 godzin temu, Kolopik napisał(a):

Nie jesteś właścicielem GameHostingTalk, ale się powołujesz na to, że będzie to kontynuacja. Sam opis brzmi jak generowany przez jakiś AI

Tak, nie jestem właścicielem oraz nie byłem, aczkolwiek forum jest wymarłe, właściciel się nie interesuje więc powołałem się na tą kontynuację, bowiem 4/5 letni brak chęci i  zainteresowania skłonił mnie aby powstała alternatywa którą w czasach bodajże 2015/16 próbował zrobić właśnie @Lokator .

 

10 godzin temu, Kolopik napisał(a):

PS nie lepiej było się dogadać z właścicielem gamehostingtalk i odkupić od niego domenę? Zawsze to jakiś lepszy start, choć i tak forum stoi puste od kilku lat

Sam właściciel przed założeniem GHTalk.pl sobie, życzył 10k brutto za gamehostingtalk, gdzie to racjonalnie się po prostu nie opłaca

 

4 godziny temu, ksk napisał(a):

Patrząć po wyglądzie tego forum oraz po wpisach na shoutboxie to forum albo upadnie

Powiedz o jaki wygląd chodzi?  O jakie konkretnie wpisy na "shoutboxie" - czacie chodzi? 

 

4 godziny temu, ksk napisał(a):

albo upadnie albo będzie tam druga kopia mygo z pato dramatami

Jeżeli ma upaść to za rok, a jeżeli nie, to wówczas będzie przestrzegany regulamin forum który właśnie powstał aby prowadzić GHT na ówczesnym poziomie.  

 

Dzięki serdeczne za odzew, na inne pytania również odpowiem ;) 

Pozdrawiam. 

 

 

#łacina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GameHostingTalk miało sens wiele lat temu, kiedy rynek game hostingu był szeroki, konkurencyjny i przede wszystkim opłacalny. Myślę, że kluczem tak naprawdę do budowy społeczności była odpowiednia moderacja prowadzona przez "nie dzieci", które siłą rzeczy ciągnęły w kierunki związane z game hostingiem. Nie sądzę, że to forum pożyje zbyt długo. Swoją drogą, GHT nigdy nie przebiło 50k uu miesięcznie. Nie była to duża skala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem oprócz ciągnięcia dalej tematu który już jest na x innych forach jest starość 😁

Ludzi którzy coś serio potrafili jeżeli chodzi o takie serwery gier zostało już mało, większość zrobiła już sobie emeryturę od gierek. 

Oczekujesz rozwoju forum, ale "nowi gracze" w tym segmencie nie są na to gotowi 😋 Aktualne pokolenie (co pewnie zauważyłeś) to tylko kradzieże, plagiaty, oszustwa i ataki. 

Wiele osób też to zauważylo i przestało wspierać ta społeczność bezpłatnie bo końcowo tacy oszuści /wyludzacze z wiedzy przekazanej za darmo układają sobie życia. 

Najprostszym przykładem są jakieś pluginy do gierek - zrobiła 1 osoba i wrzuciła za darmo a ile później razy było to sprzedawane tylko z podmienionym autorem? 

Kiedyś może też nie było jakoś wspaniale i również były jakieś ataki ale dinozaury maja chociaż szacunek do czyjejś pracy. 

Zamiast ładować w forum pieniądze spróbuj najpierw z discordem i wybadaj jak to będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jvr napisał(a):

Akurat ta społeczność od zawsze była taka ;) po prostu niektórzy z tego wyrastali.

Kiedyś było inaczej 😁

Zrób szybki bieg po tego typu forach i zobaczysz że teraz głównie to kradzieże i inne oszustwa. 

A gdy oszust pilnuje lub próbuje uczyć oszustów to nigdy nie będzie dobrze 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylę, wchodząc na forum ghtalk nadal widzę ukierunkowanie pod całą dzieciarnie niż kontynuowanie czegoś pokroju gamehostingtalk/webhostingtalk. 

Nawet patrząc na nazwę każdy może wywnioskować czym kieruje się właściciel i jaka przyszłość czeka to forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jvr napisał(a):

Mylisz społeczności. Gamehostingtalk de facto mocno opierało się na klientach firm, które sprzedawały serwery - głównie do CS 1.6. 

Dokładnie tak było, generalnie napisałem już kilka e-maili do firm które w przyszłości chciałaby by powrócić do dyskusji właśnie tak jak to było kiedyś. Kilka już odpisało, aczkolwiek nie będę zdradzać treści ;)

 

7 godzin temu, daffx napisał(a):

wchodząc na forum ghtalk nadal widzę ukierunkowanie pod całą dzieciarnie niż kontynuowanie czegoś pokroju gamehostingtalk/webhostingtalk. 

Nawet patrząc na nazwę każdy może wywnioskować czym kieruje się właściciel i jaka przyszłość czeka to forum

Spokojnie, projekt ma zaledwie tydzień. Czas zweryfikuje jak się ułoży plan który mam odnośnie GHT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że skoro chcesz dane miejsce stworzyć to powinieneś mieć silny plan i pomysł tak jak zasugerował @jvr, a nie po prostu „chęć chcenia”. A skoro na publicznym forum pytasz losowo poznane osoby o to jak to pchać dalej i jak powinno wyglądać miejsce które tu promujesz, to nie wygląda to obiecująco.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GHTalk.pl napisał(a):

@theqkash wiesz, nie do końca miałem na myśli, wyślij mi gotowy projekt. Geranie chodzi mi o kolorystykę, czy aktualny szablon w wersji jasnej jest naprawdę do bani? Ciemna wersja owszem, aczkolwiek pisałem do autora aby usunął opcję domyślnego szablonu na czarny.    

Mam pytanie, nie potrafisz wymyślić nawet własnej nazwy tylko próbujesz podpiąć się pod coś starego ALE NADAL KTOŚ JEST W JEJ POSIADANIU to nie wpadłeś na pomysł żeby chociaż to wymyślić swoje? Rozumiem układ forum, tematy i wygląd - tutaj zawsze się coś powtórzy, ale gdy brak Ci pomysłu na nazwę to myślę, że nie ma go na cały projekt.

Jaki jest sens tworzenia czegoś kiedy twoje ambicje to "zrobię coś" a zaangażowanie legło przy samej nazwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąć się a kontynuować to dwie inne rzeczy, także nie rozumiem twojego pytania, chciałbym z tobą podyskutować aczkolwiek nie rozumiesz wątku nawet. 

Generalnie 

13 godzin temu, daffx napisał(a):

Aktualne pokolenie (co pewnie zauważyłeś) to tylko kradzieże, plagiaty, oszustwa i ataki.

 Przypadkiem to nie Ty jesteś autorem strony hejterzycs.pl? Przypadkiem to nie Ty jesteś osobą która ma bana na większości poważnych for? 

Także tym postem kończę dyskusję w Twoim kierunku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, GHTalk.pl napisał(a):

Podpiąć się a kontynuować to dwie inne rzeczy, także nie rozumiem twojego pytania, chciałbym z tobą podyskutować aczkolwiek nie rozumiesz wątku nawet. 

Generalnie 

 Przypadkiem to nie Ty jesteś autorem strony hejterzycs.pl? Przypadkiem to nie Ty jesteś osobą która ma bana na większości poważnych for? 

Także tym postem kończę dyskusję w Twoim kierunku ;) 

 I tym swoim komentarzem właśnie pokazujesz poziom jaki będzie na forum . Zaczynasz personalne wycieczki nie mając pewności do drugiej osoby .  Tutaj na rootnode takich rzeczy nie tolerujemy i nie zrobisz nam tu patoforum .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.