Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Oszustwo - Wyudzenie ?


Teresa

Rekomendowane odpowiedzi


Witam tych, którzy przeczytają moją skargę, lub bezradność , chyba tak to mogę nazwać.

Domenę i zakupiony serwer (2023-07-12) opłaciłam przelewem poprzez bank (2023-07-10) kilka dni przed upływem terminu płatności. Na koncie nie widzę mojej zaksięgowanej płatność. Chcąc się zalogować na panel serweru, który zakupiłam i domena są  nieaktywne. Daremnie piszę emaile z prośbą o sprawdzenie płatności, dzwonię, zostawiam wiadomości w których wysłałam potwierdzenia wpłat, daremnie, żadnej odpowiedzi.Na koncie moim tego hostingu nie odnotowano potwierdzenia zakupu serwera i opłaty domeny. Trwa to przez min.tydzień, więcej bo przeszło 10 dni po upływie terminu płatności. Tracę już cierpliwość i zwracam się do kogoś by mi pomógł w jaki sposób skontaktować się można (odnaleźć) z Panem Konradem, który jest Właścicielem serwisu  Firma: eBOSS GROUP głównym administratorem tego hostingu. Zgroza  ! !Dzwonię kolejne dni, telefon nie odpowiada Pana Konrada Sierackiego. Wspomnę jeszcze, że jestem wieloletnim użytkownikiem domeny serwera eboss i nie miałam nigdy żadnych kłopotów jak tego typu do tej pory, przeciwnie zawsze miałam bardzo dobry kontakt mailowy i telefoniczny z Panem Konradem Sirackim. Jeszcze wspomnę, że pisałem na wszystkie możliwe emaile zamieszczone na stronie nets.pl, eboss.pl.  http://eboss.pl 

Co się stało ?  Czy jakieś oszustwo ? Czy mam znać tę kwestię na policję ? Przecież około 300 zł nie chodzi po drodze.


 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czyje się pani oszukana to przestępstwo. 

 Art.  286. §  1. KK

 Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§  2. 

 Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§  3. 

 W wypadku mniejszej wagi, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§  4. 

 Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 

 

Natomiast niech pani nie pisze że pójdzie z tym na policję czy do prokuratury bo to też przestępstwo (taka groźba) 

Art 115 §  12. KK

 Groźbą bezprawną jest zarówno groźba, o której mowa w art. 190, jak i groźba spowodowania postępowania karnego lub innego postępowania, w którym może zostać nałożona administracyjna kara pieniężna, jak również rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub jego osoby najbliższej; nie stanowi groźby zapowiedź spowodowania postępowania karnego lub innego postępowania, w którym może zostać nałożona administracyjna kara pieniężna, jeżeli ma ona jedynie na celu ochronę prawa naruszonego przestępstwem lub zachowaniem zagrożonym administracyjną karą pieniężną.

 

 

 

Edytowane przez Gryzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Teresa napisał(a):


Witam tych, którzy przeczytają moją skargę, lub bezradność , chyba tak to mogę nazwać.

Domenę i zakupiony serwer (2023-07-12) opłaciłam przelewem poprzez bank (2023-07-10) kilka dni przed upływem terminu płatności. Na koncie nie widzę mojej zaksięgowanej płatność.

(...)

Jeszcze wspomnę, że pisałem na wszystkie możliwe emaile zamieszczone na stronie nets.pl, eboss.pl.  http://eboss.pl 

Co się stało ?  Czy jakieś oszustwo ? Czy mam znać tę kwestię na policję ? Przecież około 300 zł nie chodzi po drodze.

Stan techniczny powyższych stron internetowych operatora urąga wszelkim standardom. W obecnej kondycji technicznej nie powinny w ogóle istnieć, ponieważ ich stan zagraża bezpieczeństwu danych klienta. Zaległości liczone w latach są dwucyfrowe.
Istnieje spore prawdopodobieństwo, że prolongata usług dokonywana jest ręcznie przez właściciela serwisów. Być może jest na urlopie, może wystąpił jakiś problem zdrowotny, może jest to początek końca działalności ponieważ stan techniczny stron internetowych raczej nie wróży jakiejkolwiek przyszłości.

 

W przypadku domeny z końcówką .pl przysługują Pani prawa abonenta:
https://www.dns.pl/prawa_abonenta_domeny_pl

przy czym jeśli domena .pl wygasła 2023-07-12, to czasu na działanie jest już bardzo mało.

 

Najlepiej dla Pani byłoby, gdyby właściciel hostingu obudził się i przedłużył Pani usługi, po czym sugeruję zmianę operatora usług na nieco lepiej rokującego.

Edytowane przez Tom X
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko od siebie że lata świetlne temu w Trójmieście (to były jeszcze czasy jak do internetu trzeba było dzwonić) była niewielka sieć sklepów z akcesoriami komputerowymi o nazwie Net Service i z dokładnie tym samym logo jakie mamy pod tym adresem http://nets.pl/ Jeden salon znajdował się w CH Osowa (dawny Geant, Real, obecnie Auchan czy inny King Cross), drugi znajdował się na Starowiejskiej w Gdyni gdzie zdaje się była główna baza. Trochę sprzętu tam kupiłem, mieli dobrej jakości i trzeba przyznać jak na początek na 2000 przystępne ceny. Nagle sklepy się zamknęły, pojawiła się informacja w przestrzeni o jakichś długach, nabraniu kredytów, przepierniczeniu tychże etc. Co było faktycznym powodem zwinięcia się sieci nie mam pojęcia. Wiem że na Starowiejskiej po jakimś czasie w tym samym miejscu otworzył się sklep ze sprzętem komputerowym o nazwie Net-S dostępny pod adresem http://net-s.pl Obecnie siedziba znajduje się w Rumi i sam profil sklepu jest nieco inny ale dalej około komputerowy.

 

Kto co prowadzi i prowadził, kto komu podwędził logo nie mam zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel_15 napisał(a):

Dodam tylko od siebie że lata świetlne temu w Trójmieście (to były jeszcze czasy jak do internetu trzeba było dzwonić) była niewielka sieć sklepów z akcesoriami komputerowymi o nazwie Net Service i z dokładnie tym samym logo jakie mamy pod tym adresem http://nets.pl/

Dobry trop:
https://www.webhostingtalk.pl/topic/13829-dyskusje-ebosspl/

Swoją drogą  jednak widzę w tym pewien fenomen, że taki informatyczny trup wciąż ma klientów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś od siebie dodać to radził bym iść z tym na policję i złożyc wniosek o sciganie przestępstwa z 286. §  1. KK 

 

Proszę nie pisać że założysz sprawę komuś tylko idź i to zgłoś. Ja już miałem przypadki że ktoś powiedział że założę ci sprawę karna i potem miał zarzuty za to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tom X napisał(a):

informatyczny trup wciąż ma klientów.

Powodów może być cała masa. Kiedyś mogło być solidnie i fachowo i dopiero później się zepsuło, ktoś kto nie do końca ogarnia temat - do czego ma prawo - znalazł i kupił bo było tanio. Jeszcze inny kupił za grosze z premedytacją, kolejny bo na tamte czasy strona wzbudzała zaufanie (dzisiaj litość i sentyment). Rozumiem doskonale wszystkie powyższe. ALE... nie rozumiem dlaczego tak wiele osób w tym nadal tkwi pomimo tego że widać że wszystko inne poszło do przodu. Bo jest bo działa? Bo mi się nie chce robić migracji? Dzisiaj prawie każda firma fundnie kawę i nim się ją dosiorbie to migracja zakończona.

Tak, jest w tym swoisty fenomen i z pewnego punktu widzenia jest on... fascynujący? :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata temu:

Wygląda to tak, jakby ktoś został na 1/10 etatu ze starym hostingowym majdanem, którego nie potrafił obsługiwać, bał się dotykać i nie był w stanie przenieść na nowszą platformę. Utrzymywał klientów ze swoimi własnymi majdanami, którzy też nie potrafili ich obsługiwać, bali się ich dotykać, być może część tych majdanów w ogóle nie da się przenieść na współczesny hosting (PHP 5.2 - 5.5). Obsługa niszowego klienta, który za wiele nie wymaga, płaci w terminie przy absolutnie minimalnym wkładzie własnym
 

Cytat
<META name="date" CONTENT="2010-06-01">

i jakoś to sobie działało.

Narzekamy tu sobie na różne firmy hostingowe, że tego nie robią albo tamto robią źle, ale ten eboss to jest hostingowa perełka. Aż mnie korci, by wykupić najtańszy hosting i potestować. 😎

Edytowane przez Tom X
  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tom X napisał(a):

4 lata temu:

Wygląda to tak, jakby ktoś został na 1/10 etatu ze starym hostingowym majdanem, którego nie potrafił obsługiwać, bał się dotykać i nie był w stanie przenieść na nowszą platformę. Utrzymywał klientów ze swoimi własnymi majdanami, którzy też nie potrafili ich obsługiwać, bali się ich dotykać, być może część tych majdanów w ogóle nie da się przenieść na współczesny hosting (PHP 5.2 - 5.5). Obsługa niszowego klienta, który za wiele nie wymaga, płaci w terminie przy absolutnie minimalnym wkładzie własnym
 

i jakoś to sobie działało.

Narzekamy tu sobie na różne firmy hostingowe, że tego nie robią albo tamto robią źle, ale ten eboss to jest hostingowa perełka. Aż mnie korci, by wykupić najtańszy hosting i potestować. 😎

 

Ale co tam dotykać? Jak tam na serwerze jest przycisk nie wyłączać a system nie ma aktualizacji pewnie od 10 lat xD

I tak sobie to stoi i żyje własnym życiem... A że ktoś zapłaci za... No i tu chciałem napisać coś w stylu ładnie opakowanego shitu, ale tu nawet opakowania nie ma xD To jak iść na szrot i narzekać że auto po zapłaceniu nie chce wyjechać za bramę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tych, którzy tak chętnie odpowiedzieli na mój problem i  starali mi się pomóc.  Bardzo dziękuję.

Gryzli zapewne mnie źle zrozumiałeś, ja nie grożę policją administracji hostingu  nets.pl, eboss.pl.

tylko w drodze desperacji zapytałam czytających moja skargę co mi radzą  " Czy mam znać tę kwestię na policję ? " nigdy nikomu w niczym nie groziłam i jestem daleka od tego, ale co robić ?

Dalej dzwonię i pisze maile do administracji  i w dalszym ciągu nie mam żadnej odpowiedzi.  Loguję się do nets.pl, eboss.pl. i to wszystko, żadnego innego działania w panelach nie mogę osiągnąć. Wszystkie opcje nie działają, oprócz jeszcze nie zaksięgowanej opłaty za domenę a nie mówiąc już o zakupie serwera - tej opcji wcale nie widzę w panelach zakupu.   I tak drodzy , co mam robić ? zwłaszcza, że przez długie lata prowadzę dość duże  ( jestem malarką)   "Forum Malarstwo Tessart.pl" w chwili obecnej  "chyba"  prowadziłam. teraz ten hosting pozbawił mnie bardzo  wiele strat finasowych,  również użytkowników tego Forum.  Ktoś napisał, że dzwonił, dzwonił ąż się dodzwonił do Pana właściciela hostingu  nets.pl, eboss.pl.  no i ja dzwonię, dzwonię, piszę,  ale bez odzewu  Rany !!! co robić ? o ile nie zgłosić gdzieś ...

 

Edytowane przez Teresa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teresa Domena forum kilka dni temu została opłacona i przedłużona na kolejny okres abonamentowy. Masz rok na odzyskanie praw/kontroli nad domeną. Na początek skontaktuj się z Consulting Service Sp. z o. o., gdzie domena jest utrzymywana - o ile jesteś właścicielką domeny.
Po wpisaniu adresu www forum zapoznasz się z miejscem, w którym prawdopodobnie była hostowana Twoja usługa, na którą aktualnie nałożona jest blokada. Znajdziesz tam adres e-mail do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli abstrahując od wyglądu strony eboss.pl i tego, że wszystko wyglada na porzucone to domena została przedłużona prawidłowo, a problemem jest, że opka nie wie gdzie ma hosting (mimo komunikatu z cyberfolks o zablokowaniu konta pod tą domeną), ile razy ja widziałem takie historie...  chyba warto zmienić nazwę tematu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dlorenc 

No właśnie nie. Mogę się tylko zalogować, wejść  do panelu rozliczenia i płatności i to wszystko. Natomiast, że zakupiłam serwer, to już nie mam dostępu do panelu z serwerami ani nie mam żadnego potwierdzenia, że taki serwer zakupiłam. Nie mam odpowiedzi na moje maile do administracji  ani do  kontaktu z właścicielem tego hostingu. Wysłałam potwierdzenia zakupu serwera i opłatę za domenę. Żadnej reakcji ze strony rządzących hostingiem.  Jeszcze trochę poczekam, popiszę, podzwonię, no a potem  ?  przecież nie podaruję  swoich pieniędzy za nic. Pozdrawiam was  

Niżej fotka, moje forum malarstwo, które prowadzę pod domeną tessart.pl

600for.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Teresa napisał(a):

Witam wszystkich tych, którzy tak chętnie odpowiedzieli na mój problem i  starali mi się pomóc.  Bardzo dziękuję.

Gryzli zapewne mnie źle zrozumiałeś, ja nie grożę policją administracji hostingu  nets.pl, eboss.pl.

tylko w drodze desperacji zapytałam czytających moja skargę co mi radzą  " Czy mam znać tę kwestię na policję ? " nigdy nikomu w niczym nie groziłam i jestem daleka od tego, ale co robić ?

Dalej dzwonię i pisze maile do administracji  i w dalszym ciągu nie mam żadnej odpowiedzi.  Loguję się do nets.pl, eboss.pl. i to wszystko, żadnego innego działania w panelach nie mogę osiągnąć. Wszystkie opcje nie działają, oprócz jeszcze nie zaksięgowanej opłaty za domenę a nie mówiąc już o zakupie serwera - tej opcji wcale nie widzę w panelach zakupu.   I tak drodzy , co mam robić ? zwłaszcza, że przez długie lata prowadzę dość duże  ( jestem malarką)   "Forum Malarstwo Tessart.pl" w chwili obecnej  "chyba"  prowadziłam. teraz ten hosting pozbawił mnie bardzo  wiele strat finasowych,  również użytkowników tego Forum.  Ktoś napisał, że dzwonił, dzwonił ąż się dodzwonił do Pana właściciela hostingu  nets.pl, eboss.pl.  no i ja dzwonię, dzwonię, piszę,  ale bez odzewu  Rany !!! co robić ? o ile nie zgłosić gdzieś ...

 

 

Domena tessart.pl jest odnowiona na kolejny rok zgodnie z ogólnodostępną bazą WHOIS (https://dns.pl/whois). W jej przypadku najlepiej skontaktować się z NASK lub z Consulting Service Sp. z o.o. gdzie domena jest zarejestrowana. Jest ona zarejestrowana na abonenta indywidualnego więc jest duża szansa, że bezpośrednio na Pani dane i uda się uzyskać do niej dostęp bądź kod authinfo do transferu do innego operatora. 

 

Domena przy stronach internetowych tak naprawdę jest najważniejsza bo na niej opiera się całe SEO i Klienci wiedzą gdzie trafiać, a stronę zawsze można zbudować na nowo.

 

Wracając jednak do istoty strony, aby ją jednak odzyskać to domena tessart.pl ma niemały bałagan w adresacji DNS. Wygląda na to, że kieruje na adresy Cyberfolks, czyli usługodawca najpewniej wykupił hosting w innej firmie gdzie umieścił Pani stronę. Proszę spróbować skontaktować z tą firmą i ustalić, czy może na Pani dane nie jest zarejestrowane konto bądź chociaż niech zabezpieczą tą daną stronę jeśli posiadają jej dane, aby nie została usunięta. Jeżeli uda się polubownie odzyskać stronę i domenę to świetnie, jeśli nie to niestety pozostaje udanie się do prawnika z umową, którą zawarła Pani na świadczenie usług i skierowanie całości drogą prawną.

W przypadku NASK, czyli rejestru domeny .pl jest możliwość skorzystania z ichniejszego sądu, jednak są to dodatkowe koszty, a decyzja nie jest prawnie wiążąca i nie gwarantuje uzyskania dostępu do usługi. 

Podsumowując, proszę napisać do Consulting Service Sp. z o.o. (https://consultingservice.pl) w sprawie domeny i do Cyberfolks w sprawie danych strony WWW opisując zaistniałą sytuację. Na wstępnym etapie zasadniczo nie musi Pani przedstawiać żadnych dokumentów, jedynie podać imię, nazwisko i nazwę domeny/strony, której temat dotyczy aby mogli spróbować zidentyfikować usługę i sprawdzić dalsze możliwości.

W niektórych firmach możliwe jest na podstawie potwierdzenia tożsamości np. dowodem, umową itp pozyskanie dostępu do usługi, jednak są to specyficzne warunki.

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dlorenc napisał(a):

Jeżeli uda się polubownie odzyskać stronę i domenę to świetnie, jeśli nie to niestety pozostaje udanie się do prawnika z umową, którą zawarła Pani na świadczenie usług i skierowanie całości drogą prawną.

Prawnik skasuje cię za poradę prawną i koszty postępowania cywilnego będą kosztować nie opłaca się procesować cywilnie bo kwota jest mała a w przypadku postępowania karnego żadnymi kosztami nie jesteśmy obciążeni jako pokrzywdzeni można w postępowaniu karnym występować jako strona jako oskarżyciel posiłkowy wiec możemy pisać apelację od takiego wyroku. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gryzli napisał(a):

Prawnik skasuje cię za poradę prawną i koszty postępowania cywilnego będą kosztować nie opłaca się procesować cywilnie bo kwota jest mała a w przypadku postępowania karnego żadnymi kosztami nie jesteśmy obciążeni jako pokrzywdzeni można w postępowaniu karnym występować jako strona jako oskarżyciel posiłkowy wiec możemy pisać apelację od takiego wyroku. 

 

Na stronie prawnej już się dużo nie znam, dlatego w pierwszej kolejności proponuję kontakt z widocznymi w życiu domeny usługodawcami aby spróbować załatwić to w ten sposób, niemniej jednak stwierdzenie że prawnik skasuje jest jak najbardziej prawdziwe i trzeba mieć to na uwadze. Niestety wszelkie procesy to koszta, nerwy i kupa czasu. 

Prawda jest taka, że przy wszelkich procesach nie ma już co liczyć na odzyskanie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo nie masz nigdy gwarancji że wygrasz postępowanie cywilne bo ludzie wydają wyroki a ludzie są nieobliczalni. Żaden adwokat/radca ci tego nie Zagwarantuje. A przypadku postępowania karnego to prokurator wykazuje winę oskarżonego na nim to spoczywa a pokrzywdzonego to nie obchodzi tak naprawdę. 

Dodatkowo w postępowaniu karnym nie musisz jechać do sądu gdzie oskarżony mieszka można wnieść o przesłanie w swojej miejscowości w ramach pomocy prawnej podstawa prawna poniżej 

 

 

Art.  396.  Kpk

§  1. 

 Jeżeli strona wniosła o sprowadzenie dowodu rzeczowego lub sąd uznał to za niezbędne, a zapoznanie się z dowodem rzeczowym przez pełny skład sądu napotyka znaczne trudności albo jeżeli strony wyrażają na to zgodę, sąd wyznacza do tej czynności sędziego ze swego składu albo sąd wezwany.

§  1a. 

 Przepis § 1 stosuje się odpowiednio w razie dopuszczenia dowodu z oględzin.

§  2. 

 Sąd może zlecić przesłuchanie świadka sędziemu wyznaczonemu ze swego składu lub sądowi wezwanemu, w którego okręgu świadek przebywa, jeżeli świadek nie stawił się z powodu przeszkód zbyt trudnych do usunięcia.

§  3. 

 W czynnościach wskazanych w § 1-2 mają prawo brać udział strony, obrońcy i pełnomocnicy. Oskarżonego pozbawionego wolności sprowadza się tylko wtedy, gdy sąd uzna to za konieczne.

§  4. 

 Sędzia wyznaczony lub sąd wezwany może przeprowadzić także inny dowód, którego potrzeba wyłoni się w toku czynności wskazanych w § 1-2.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za cenne rady.  może jednak jeszcze podzwonię do Pana Konrada  z nadzieją kontaktu.

Mam jeszcze jedno pytanie. Ktoś poddał mi taką myśl, że może  nets.pl, eboss.pl. założył inną stronę ?  i nie poinformował o tym swoich użytkowników.

Szukałam w Google ale nie natrafiłam  na coś podobnego. Może ktoś wie ?  Bardzo proszę o kontakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.