Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

vps szybkie cpu w trybie single core PL


futuris

Rekomendowane odpowiedzi

hej, poszukuję skalowalnego vps z szybkimi cpu w trybie single core, szybki dysk nvme, lokalizacja PL, najlepiej Warszawa.

Przeznaczenie: strony www, bez poczty.

Najlepiej zarządzane, ochona ddos i co tam potrzeba ale wezmę też pod uwagę usługi bez zarządzania i admina załatwię oddzielnie.

Obecnie mam serwer dedykowany w cyberfolks, ale jak zobaczyłem różnicę w szybkości działania tej samej strony na innym serwerze ("domowy" procesor Ryzen 9 5950X, niestety nie w PL) to już nie chcę :) W moim dedyku jest 6cpu ale one nie są wykorzystywane w pełni, bo ruch mam mały. Wąskim gardłem jest właśnie szybkość single core.  Nie znam się na sprzęcie, ale może np. taki Intel e-2288g byłby też dobrą opcją? 

Chciałbym usługę skalowalną - bo w miarę przenoszenia kolejnych stron może być potrzeba dokładania kolejnych cpu/ram. Docelowo ok 70 stron www (z bardzo małym ruchem - strony lokalnych, małych firm), ale na początek potrzebuję dla ok 10 stron na wp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz VPS i jednocześnie skalowalności to nie znajdziesz lepszej oferty niż nasz VPS Custom w homecloud - https://homecloud.pl/vps-custom/

 

To serwer VPS który sam składasz od podstaw w kwestii vCPU, RAM i dysków, a gdy widzisz, że potrzebujesz większej mocy to kontaktujesz się z naszym supportem, a ten dokłada Ci parametry do obecnej konfiguracji. Dzięki temu nie musisz zmieniać maszyny w locie, migrować danych na kolejny serwer etc. - wszystko utrzymywane jest cały czas na tym samym VPS :)

 

Co dodatkowo przemawia za usługą VPS Custom:

- lokalizacja: Piaseczno

- opcja zainstalowania panelu PLESK, który ułatwia zarządzania serwerem

- wygodne i proste okresy subskrypcji - 1, 3, 6, 12 miesięcy (można płacić BLIKiem, przelewem, kartą)

 

Pamiętaj jednak, że VPS korzysta z zasobów wirtualnych, nie jest to wciąż serwer dedykowany z konkretnym CPU. Jeżeli potrzebujesz wydajności pod single core, ale nie korzystasz z 6 rdzeni to zerknij na nasze serwery z linii G2 - https://homecloud.pl/uslugi/serwery-dedykowane/

Edytowane przez home_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, futuris napisał(a):

Chciałbym usługę skalowalną - bo w miarę przenoszenia kolejnych stron może być potrzeba dokładania kolejnych cpu/ram

Zainteresuj się usługami Amazon AWS, gdzie Masz wszystko, co potrzeba do budowania skalowanych hostingów lub aplikacji w postaci właśnie autoskalowanych usług https://aws.amazon.com/autoscaling/

 

Oczywiscie to nie jest pojedynczy serwer do którego w magiczny sposób będą dokładane CPU i RAM, ale mniejsze serwery, które wykonują robot.
Do tego dochodzą usługi typu Load Balancing do zarządzania ruchem na te jednostki EC2 : https://aws.amazon.com/elasticloadbalancing/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@futurisWarto byłoby przedstawić widełki cenowe, storage, ram?
Jeżeli konkretnie potrzebujesz coś z wysokim taktowaniem i usługę administracji odezwij się na PW, mamy dostępny od ręki Bare Metal z AMD Ryzen 5750G/64GB/2x500GB + DirectAdmin

Edytowane przez Matix8981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zerknij na ofertę naszych VPSów, szczególnie nowego VPS Pro, gdzie dostajesz 3GHz Epyca, który na pewno podoła Twoim oczekiwaniom. 🙂

Wszystkie nasze serwery VPS uruchamiamy w naszym własnym DC w Łodzi.

 

Jeśli potrzebujesz usługi z administracją, skontaktuj się na [email protected] - postaramy się coś zaproponować.

 

Pozdrawiamy 

webh.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mion napisał(a):

Zapytam z ciekawości kiedy Korzystałeś z usług OVH ?  Wydaje mi się, że teraz przynajmniej kontakt z BOK OVH  jest znacznie lepszy.

 

Jakiego typu kontakt z nimi realizowałeś? Ja się z tym zupełnie nie zgadzam że jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, theqkash napisał(a):

chyba że klientowi sugerujesz clouda albo jakiegoś dedyka, ale to raczej wyższa szkoła jazdy będzie ;) 

 

W dniu 20.12.2022 o 07:06, futuris napisał(a):

ale wezmę też pod uwagę usługi bez zarządzania i admina załatwię oddzielnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam zatem wprost: czy korzystasz i polecasz jakiekolwiek usługi niezarządzane w OVH takie jak VPS, dedyk czy cloud i miałeś jakieś starcie z supportem w związku z tymi usługami?

 

Czy będziemy oceniać całą dużą firmę bo dostałeś szybko odpowiedź na zgłoszenie dotyczące hostingu i założenia maila? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z usług OVH w zakresie serwerów VPS, Dedykowanych, Cloud. 
Nie pisałem też, że polecam, tylko co innego.

 

Uzyskałem dopowiedz od OVH w krótkim czasie od zadania pytania. 

 

Poza tym to nie jest watek o ocenianiu hostingu OVH - czytaj ze zrozumieniem 🤨

To wszystko na ten temat ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R
Godzinę temu, Mion napisał(a):

Zapytam z ciekawości kiedy Korzystałeś z usług OVH ?  Wydaje mi się, że teraz przynajmniej kontakt z BOK OVH  jest znacznie lepszy.

Generalnie ovh to taka bojaczka że jak doniesie się na kogoś do nich to zaraz wypowiadają umowę a kontakt jest czasami zly

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli jeszcze nie znalazłeś swojego miejsca to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą managed VPS 😊

Serwery VPS stawiamy na jednostkach opartych o CPU Ryzen 7 5800X na własnym sprzęcie w certyfikowanym centrum danych (EN50600, Tier III).

Spełniamy bez problemu twoje wymagania:

👉 Single core performance - Ryzen 7 5800X jest w porządku co potwierdzają nasi klienci z sektora gier wykorzystujący ich moc w swoich projektach,

👉 Szybki dysk NVMe,

👉 Lokalizacja - Jawczyce (ok. 10km od centrum Warszawy) zapewniamy w obiekcie redundancje torów zasilania oraz dwa osobne przyłącza światłowodowe,

👉 Ochrona DDoS - Sporo inwestujemy w rozwiązania DDoS Protection L4. Obecnie wdrożyliśmy platformę lidera branży DDoS Security firmy Arbor. Odpowiednio filtrujemy ruch sieciowy i mamy opcje personalizacji ustawień ochrony. Nie dojdzie u nas do sytuacji, w której serwer zostanie zablokowany za zbyt dużą ilość ataków DDoS jak to ma miejsce wśród niektórych dostawców...
👉 Administracja serwerem - W ramach usług Administracji IT możemy zapewnić ci wsparcie techniczne ze strony doświadczonych administratorów systemów linux, windows.

Daj znać w czym możemy ci pomóc tutaj: Kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.