Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hosting pod większy sklep ze skokami ruchu


sempre

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

sklep klienta na hostingu wymaga mocniejszych parametrów, niż te, które mogę zaoferować w ramach hostingu reseller, dlatego poszukuje firmy, która wzięłaby taki sklep pod swoje skrzydła.

 

Trochę więcej na temat sklepu:

Na sklepie jest około 1000 produktów, silnik to woocommerce, sklep wypuszcza co tydzień, zawsze w ten sam dzień, o tej samej godzinie nową linię produktów, wtedy ruch na sklepie to około 200-800 unikalnych userów w tym samym czasie i to jest właśnie główny problem, w każdym innym momencie ruch na sklepie jest nieduży, bo około 30-60 użytkowników i wtedy zużycie zasobów jest malutkie, sklep waży 13GB, baza danych 150MB. Z bardzo pobieżnego audytu, sklep przy skoku ruchu, generuje mega duże obciążenie dla CPU, zwiększone zasoby w ciągu jednego tygodnia potrzebne są na dobrą sprawę tylko na jedną godzinę.

 

O ile jestem zaznajomiomy z mechanikami optymalizacji statystycznych wordpressów pod duży ruch, to w przypadku woo jest już ciężej, fajnie by było, gdyby firma, która składa ofertę, miała w zanadrzu jakiegoś wymiatacza, który za dodatkową opłatą, byłby w stanie wskazać najbardziej newralgiczne/krytyczne elementy sklepu, które należałoby wyeliminować/poprawić dla dobra wydajności.

 

 

 

 

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sempre napisał:

Właśnie przetestowaliśmy na dhosting, jest kiepsko

Sugeruje przyjrzeć się problemowi "pod maską", czyli zdiagnozować, co powoduje obciążenie i pomyśleć o zaimplementowaniu dekowanych mechanizmów cache.
Dodatkowy wariant, to wdrożenie CDN'a.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu to udźwigniemy - https://hostido.pl/polecam/ROOTNODE

 

Możemy zrobić testową migrację na subdomenę, przygotujemy wszystko, robimy całą optymalizację WP+WooCommerce a wtedy obadasz czasy ładowania, wygenerujesz ruch i wówczas zdecydujesz. 

Edytowane przez Hostido.pl
  • Lubię 2
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 19:09, sempre napisał:

wymaga mocniejszych parametrów

 

Cześć, zapraszam do zapoznania się z ofertą CloudHostingu w nazwa.pl. Masz u nas gwarantowane zasoby mocy serwera na poziomie 4 vCPU i 8 GB RAM dla uruchamianych procesów PHP, przy limicie pamięci dla pojedynczego procesu na poziomie 2 GB! Redis oczywiście także jest dostępny, co w przypadku Woo jest dość istotne. Nasze serwery możesz przetestować bezpłatnie przez 30 dni i na tej podstawie podjąć decyzję o zakupie. Gdybyś miał jakieś pytania, daj znać. https://www.nazwa.pl/hosting/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, itomek napisał:

 

Cześć, zapraszam do zapoznania się z ofertą CloudHostingu w nazwa.pl. Masz u nas gwarantowane zasoby mocy serwera na poziomie 4 vCPU i 8 GB RAM dla uruchamianych procesów PHP, przy limicie pamięci dla pojedynczego procesu na poziomie 2 GB! Redis oczywiście także jest dostępny, co w przypadku Woo jest dość istotne. Nasze serwery możesz przetestować bezpłatnie przez 30 dni i na tej podstawie podjąć decyzję o zakupie. Gdybyś miał jakieś pytania, daj znać. https://www.nazwa.pl/hosting/

 

Tak się składa, że akurat przed dhostingiem skorzystałem testowo nazwy właśnie dla tego sklepu, tylko że w przypadku waszego hostingu, nawet nie dotrwałem do uruchomienia tej strony, wasza biurokracja skutecznie mnie odciągnęła od pomysłu trzymaniu tam czegokolwiek. Poległem na tym, że chcieliście ode mnie pieniądze za przeniesienie darmowej usługi DNS Anycast (i to w ramach trwania darmowego triala) z jednego konta na drugie, pominę także kwestie odpisywania na moje pilne maile po kilka dni, a potem wydzwaniania do mnie dzień w dzień przez kilka dni jak już po wszystkim poprosiłem o usunięcie moich kont. Nie będę się wgłębiał bardziej w szczegóły, bo to nie temat o opiniach nt. nazwy, ale podsumowując, bałbym się powierzyć wam jakiegokolwiek klienta.

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sempre napisał:

Poległem na tym, że chcieliście ode mnie pieniądze za przeniesienie darmowej usługi DNS Anycast (i to w ramach trwania darmowego triala) z jednego konta na drugie

 

Szkoda. Jakbyś miał jakieś pytania lub chciał mimo wszystko wykonać test, żeby przekonać się jak szybko wszystko będzie działało u nas, daj znać przez pw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.