Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Poczta ze 100% dostarczalnością


sempre

Rekomendowane odpowiedzi

Co polecicie? Nie chodzi o mailing a o zwykłe odpisywanie klientom na zapytania z formularza na stronie. Chcemy mieć pewność, że maile będą po prostu docierać. Według glockappsa najlepiej sobie radzi emaillabs z dedykowanym adresem IP ale taka przyjemność swoje kosztuje, polecicie jakieś inne sprawdzone rozwiązania?

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mega

 

Nie, nie chodzi mi o darmowe rozwiązania.

Akurat g suite korzysta ze zwykłych smtpek gmaila, ich IP które odpowiadają za infrastrukturę pocztową są często na dużej ilości blacklist, dziś nawet testowałem g suite i wynik bardzo kiepski jeżeli chodzi o dostarczalność. 

ApplicationFrameHost_Pf0JitvKmO.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sempre napisał:

Co polecicie? Nie chodzi o mailing a o zwykłe odpisywanie klientom na zapytania z formularza na stronie. Chcemy mieć pewność, że maile będą po prostu docierać. Według glockappsa najlepiej sobie radzi emaillabs z dedykowanym adresem IP ale taka przyjemność swoje kosztuje, polecicie jakieś inne sprawdzone rozwiązania?

własne środowisko, spf/dkim/dmarc/revdns=hello i monitoring adresów IP/zwrotek :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrys
Nie za bardzo chce mi się tym zarządzać, dlatego wolę gotowe rozwiązanie które jest odpowiednio zabezpieczone i sprawdzone.

 

@Mion

Glockapps, test automatyczny który wysyła maile do kilkudziesięciu największych providerów poczty na świecie i w polsce i na tej podstawie sporządza automatycznie raport.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sempre napisał:

@patrys
Nie za bardzo chce mi się tym zarządzać, dlatego wolę gotowe rozwiązanie które jest odpowiednio zabezpieczone i sprawdzone.

 

@Mion

Glockapps, test automatyczny który wysyła maile do kilkudziesięciu największych providerów poczty na świecie i w polsce i na tej podstawie sporządza automatycznie raport.

 

 

Nie ma gotowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrys

Jak to nie ma? Emaillabs z dedykowanym IP w teście wykazał 100% dostarczalność, są też na pewno inne rozwiązania równie skuteczne (i zapewne za niższą kwotę niż +2k netto rocznie), trzeba tylko mieć odpowiednie obeznanie, na pewno ktoś obeznany w temacie znajdzie się na forum:)

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emaillabs z dedykowanym IP nie gwarantuje Ci, że wczoraj z tego samego IP nie wysłałem setki spamu. Nawet jak podepniesz swoje własne IP to również nie gwarantuje, że wczoraj z tego samego IP nie wysłałem niechcianego mailingu, przed zwróceniem go do odpowiedniego ISP.

 

Poczta ze 100% dostarczalnością nie istnieje, można jedynie wyposażyć się w dedykowany adres IP i o niego dbać, a dbanie o niego to posiadanie go przez kilka dobrych lat i upewnienie się, że żaden spam z niego nigdy nie wyjdzie. Pewnie, są firmy które w Twoim imieniu dbają o własne adresy, i dlatego takie emaillabs może mieć wyższe współczynniki dostarczalności niż losowy shared hosting z brzegu, ale to wciąż nic nie gwarantuje, a jedynie zwiększa szansę.

 

Jak @patrys napisał wyżej, własne środowisko, własne IP i własne rozwiązania mają największą skuteczność, ale reputację się buduje latami, a nie w jeden dzień. Nawet 100% czyste dopiero co zarejestrowane IP nie daje żadnej gwarancji, a raczej właśnie takie z dużą ilością zaufanych maili, które były wysyłane i weryfikowane przez ostatnie lata. Ja osobiście stosuje mix, i mój SPF ma zadeklarowane kilka serwerów, które są uprawnione do podpisywania się daną domeną, a serwer z którego wychodzi mail jest niejako powiązany z jego ważnością i źródłem, przy czym wszystkie serwery są trzymane na najwyższym poziomie (ale jednocześnie jest oczywista różnica między np. SMTP dla całej firmy, a SMTP tylko dla dyrekcji).

Edytowane przez Archi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Archi napisał:

Emaillabs z dedykowanym IP nie gwarantuje Ci, że wczoraj z tego samego IP nie wysłałem setki spamu.

Nie wiem czy do końca wiesz jak działa emaillabs skoro tak piszesz, jeżeli jakiś ajpik w emaillabs z oferty tych dedykowanych jest gdziekolwiek blokowany to już oni się tym zajmują, a jak im się nie uda w pełni ajpika wyczyścić to wychodzi on z obrotu. Nie ma możliwości żebyś w emaillabs dostał dedykowane IP które jest w jakikolwiek sposób dysfunkcyjne/zblacklistowane, zresztą kto normalny wysyła spam z dedykowanego IP które kosztuje 100 zł netto/msc? 

 

17 minut temu, Archi napisał:

Nawet jak podepniesz swoje własne IP to również nie gwarantuje, że wczoraj z tego samego IP nie wysłałem niechcianego mailingu, przed zwróceniem go do odpowiedniego ISP.



A kto podpina swoje prywatne IP pod serwer smtp? Już pomijając kwestie użyteczności, ktoś tak w ogóle robi? Nie rozumiem tego przykładu. 

 

17 minut temu, Archi napisał:

Poczta ze 100% dostarczalnością nie istnieje

O to bardzo ciekawe, masz coś na poparcie swojej tezy? Bo ja akurat twierdzę odwrotnie i mam raport z glockappsa w którym emaillabs ma 100% dostarczalność jako jedyny zresztą spośród wszystkich dotychczas testowanych providerów.

 

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sempre napisał:

Bo ja akurat twierdzę odwrotnie i mam raport z glockappsa w którym emaillabs ma 100% dostarczalność jako jedyny zresztą spośród wszystkich dotychczas testowanych providerów.

 

To polecam tylko żyć w swoim świecie, bo widocznie wszyscy się zgadaliśmy, że będziemy na forum bullshit wypisywać :).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Archi napisał:

  

To polecam tylko żyć w swoim świecie, bo widocznie wszyscy się zgadaliśmy, że będziemy na forum bullshit wypisywać :).

 

Wcale nie uważam, że postawienie własnego rozwiązania to zły pomysł trochę racji jest w Twoim poście, jednak druga połowa to już trochę bzdury, przynajmniej zeedytowałeś post i teraz to wygląda lepiej no ale jednak... Ja po prostu wolę oddać wysyłkę w ręce firmy która się na tym zna jednocześnie nie musząc się martwić się o zarządzanie maszyną, sprawdzanie czy do exima przypadkiem nie wyszedł nowy exploit i zabezpieczać wszystkiego na własną rękę. Po drugie, jeżeli uważasz, że dobry ajpik o którego się dba latami jak to ująłeś, zastępuje cały zespół ludzi którzy siedzą w temacie od dawien dawna, mają świetną infrastrukturę i posiadają umowy z Polskimi providerami które mocno poprawiają dostarczalność to już dla mnie świadczy o lekkiej ignorancji.  

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sempre napisał:

Po drugie, jeżeli uważasz, że dobry ajpik o którego się dba latami jak to ująłeś, zastępuje cały zespół ludzi którzy siedzą w temacie od dawien dawna i mają umowy z Polskimi providerami które mocno poprawiają dostarczalność to już dla mnie świadczy o lekkiej ignorancji.  

 

Nigdzie nie napisałem, że dedykowany IP zastępuje ludzi i umowy z providerami. Napisałem, że dedykowany IP z odpowiednim środowiskiem jest w stanie działać porównywalnie lub nawet lepiej do emaillabs, jednocześnie kosztując ułamek jego ceny, z racji że sam IP to koszt ok 4 zł netto na miesiąc. Jestem w stanie zbudować takie środowisko (a nawet już takie mam na produkcji), i o ile ciężko mi oszacować procentową dostarczalność maili, tak nigdy nie miałem informacji o żadnej zwrotce, wylądowaniu w spamie czy zagubieniu, i w pełni uważam, że wszystko co oferuje emaillabs jesteś w stanie osiągnąć samemu, zakładając że wiesz co robisz.

 

Oferta dedykowanych providerów do poczty niczym się nie różni od oferty zarządzanych VPSów czy dedyków. Próbujesz mi udowodnić, że serwer WWW postawiony na dedyku przez profesjonalnego administratora, z usługą kosztującą 999 miesięcznie musi być z definicji lepszy od dedyka, którego postawię sam, a prawda jest taka że nie dość, że jestem w stanie postawić identyczny w cenie 200 zł na miesiąc, to jeszcze i lepszy. Tutaj jest bardzo podobnie, i jedyny argument jaki w ogóle możesz podnieść to właśnie umowy z partnerami, które w pełni rozwiązuje długofalowa reputacja danego IP jako serwera SMTP, i jest czasem nawet wyżej punktowana niż whitelisty, właśnie z tego powodu, że w przypadku emaillabs każdy może zapłacić i zacząć wysyłać spam, a do mojego serwera dostęp mam wyłącznie ja sam. Polecam zobaczyć jak te umowy i whitelisty wyglądają w praktyce, to zobaczysz że jest to wyłącznie wyższy score w ogólnym zestawieniu, a nie żadna biała lista 100% dostarczalności (które nie istnieje, jak już omówiono powyżej). Umowa polega na wzajemnym informowaniu siebie i punktowaniu, a nie na żadnym "dobra to my puścimy wszystko od was i załatwione". Co więcej Ci powiem, nie zastąpiłbym swojego rozwiązania Twoją usługą emaillabs nawet gdyby kosztowała tyle samo, właśnie dlatego że mam pewność co do historii mojego IP, jego rejestracji oraz użycia, czego nie mogę powiedzieć o firmie, która będzie nad tym czuwać w moim imieniu. Wystarczy, że jeden użytkownik kiedyś wysłał spam z emaillabs (i to zupełnie innego IP), i już w tym momencie ma rekord gorszy niż mój serwer, który spamu nie wysłał nigdy, a historia wzajemnego zaufania sięga lata wstecz.

 

40 minut temu, sempre napisał:

Ja po prostu wolę oddać wysyłkę w ręce firmy która się na tym zna jednocześnie nie musząc się martwić się o zarządzanie maszyną i sprawdzać czy do exima przypadkiem nie wyszedł nowy exploit i zabezpieczać wszystkiego na własną rękę

 

I dlatego usługi takie jak emaillabs istnieją, tak samo jak serwery dedykowane z administracją czy zarządzane serwery VPS. Problem zaczyna się wtedy, kiedy próbujesz wmówić doświadczonym, dedykowanym administratorom i developerom, że Twoje rozwiązanie jest najlepsze, powołując się na ładny obrazek, zapewnienia firmy i statystyki z czapy, zamiast na wartości merytoryczne, które punktuje ja. To tak jakby nazwa.pl napisała, że ma najlepszy krajowy system do rejestracji domen, no bo przecież ma najwięcej zarejestrowanych .plek w Polsce.

 

Emaillabs to usługa jak każda inna, i nie jest w stanie w żaden sposób wspiąć się powyżej własnych, dedykowanych, często autorskich rozwiązań, a co najwyżej zrównać się z nimi i oferować względnie dobrą usługę za odpowiednią cenę. Jeśli nie masz doświadczenia, możliwości lub pieniędzy stworzyć takiego sam, lub po prostu jest Ci emaillabs na rękę, to nikt tutaj nie będzie się z Tobą kłócił, bo nie wątpię że są w stanie robić swoją robotę dobrze, ale nie zapędzaj się ze stwierdzeniami niższości własnych rozwiązań, chyba że masz merytoryczne argumenty i doświadczenie, które z miłą chęcia mogę zweryfikować z własnymi.

Edytowane przez Archi
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przepychałem się ostatnio na facebooku z jednym jegomościem, który sugerował, jakoby wysyłka nawet mailingu przez własne rozwiązania była niemożliwa, bo to wymaga "dużej inwestycji i dużej ilości adresów".

 

Sam wysyłam mailing dla klienta z infrastruktury pewnego operatora, na bieżąco weryfikuję dostarczalność, wpadanie do spamu, blacklisty itd - w ten sposób da się bez problemu prowadzić działania mailingowe, bez obawy o problemy. 

 

Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie blacklisty są publiczne. Mając nawet taki piękny adres IP z emaillabs czy z czegokolwiek innego, możesz wpaść na "blacklistę" na gmailu, t-mobile.de, outlooku, yandexie i nie dowiesz się o tym tak dlugo, jak nie wyślesz na adresy u tych usługodawcóow jakiejś wiadomości. Nie sądzę, aby ktoś z emaillabs siedział i wysyłał codziennie takie maile żeby sprawdzić czy wszystko bangla.

 

Podsumowując - zarówno rozwiązania komercyjne dedykowane, jak i własne, mogą zagwarantować podobnie wysoką dostarczalność. Wszystko zależy tak naprawdę od zaangażowania i pomysłowości osób decyzyjnych/administratorów.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Archi napisał:

 

Nigdzie nie napisałem, że dedykowany IP zastępuje ludzi i umowy z providerami. Napisałem, że dedykowany IP z odpowiednim środowiskiem jest w stanie działać porównywalnie lub nawet lepiej do emaillabs, jednocześnie kosztując ułamek jego ceny, z racji że sam IP to koszt ok 4 zł netto na miesiąc. Jestem w stanie zbudować takie środowisko (a nawet już takie mam na produkcji), i o ile ciężko mi oszacować procentową dostarczalność maili, tak nigdy nie miałem informacji o żadnej zwrotce, wylądowaniu w spamie czy zagubieniu, i w pełni uważam, że wszystko co oferuje emaillabs jesteś w stanie osiągnąć samemu, zakładając że wiesz co robisz.

 

Oferta dedykowanych providerów do poczty niczym się nie różni od oferty zarządzanych VPSów czy dedyków. Próbujesz mi udowodnić, że serwer WWW postawiony na dedyku przez profesjonalnego administratora, z usługą kosztującą 999 miesięcznie musi być z definicji lepszy od dedyka, którego postawię sam, a prawda jest taka że nie dość, że jestem w stanie postawić identyczny w cenie 200 zł na miesiąc, to jeszcze i lepszy. Tutaj jest bardzo podobnie, i jedyny argument jaki w ogóle możesz podnieść to właśnie umowy z partnerami, które w pełni rozwiązuje długofalowa reputacja danego IP jako serwera SMTP, i jest czasem nawet wyżej punktowana niż whitelisty, właśnie z tego powodu, że w przypadku emaillabs każdy może zapłacić i zacząć wysyłać spam, a do mojego serwera dostęp mam wyłącznie ja sam. Polecam zobaczyć jak te umowy i whitelisty wyglądają w praktyce, to zobaczysz że jest to wyłącznie wyższy score w ogólnym zestawieniu, a nie żadna biała lista 100% dostarczalności (które nie istnieje, jak już omówiono powyżej).

 

 

I dlatego usługi takie jak emaillabs istnieją, tak samo jak serwery dedykowane z administracją czy zarządzane serwery VPS. Problem zaczyna się wtedy, kiedy próbujesz wmówić doświadczonym, dedykowanym administratorom i developerom, że Twoje rozwiązanie jest najlepsze, powołując się na ładny obrazek, zapewnienia firmy i statystyki z czapy, zamiast na wartości merytoryczne, które punktuje ja. To tak jakby nazwa.pl napisała, że ma najlepszy krajowy system do rejestracji domen, no bo przecież ma najwięcej zarejestrowanych .plek w Polsce.

 

Emaillabs to usługa jak każda inna, i nie jest w żaden sposób wspiąć się powyżej własnych, dedykowanych, często autorskich rozwiązań, a co najwyżej zrównać się z nimi i oferować względnie dobrą usługę za odpowiednią cenę.

 

Może i nie napisałeś tego dosłownie ale po przeczytaniu pierwotnej wersji Twojego posta bez tych dopowiedzeń i editów w moim odczuciu takie było ogólne przesłanie Twojej wiadomości - że rozwiązania pokroju emaillabs to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Każdy ma prawo do własnych preferencji, jednak traktowanie mnie jak przysłowiowego płaskoziemca "który żyje we własnym świecie" tylko na podstawie tego że się z Tobą nie zgodziłem jest trochę z du*y. Ja tam dalej uważam, że mam racje i skoro zmieniamy ten temat w dyskusje na temat wyższości jednego rozwiązania nad drugim to proponuję abyś wstawił raport z glockappsa ze swojego super skonfigurowanego serwera, ja wrzucę z dedykowanego IP z emaillabsa i zamienimy argumenty na rzeczywiste wyniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sempre napisał:

proponuję abyś wstawił raport z glockappsa ze swojego super skonfigurowanego serwera

 

mail.thumb.png.eff8867b146ca2edd92c845b0f79a3ee.png

 

Ponoć "żaden inny dostawca nie ma 100%" według twojego jedynego słusznego mail testera, no to już masz dwa. Koszt powyższego rozwiązania: 4 zł na miesiąc za IP (które ma jeszcze inne zadania), chyba że liczysz jeszcze najtańszego VPSa, który uciągnie wysyłkę maili, no to będzie może z dyszka ;). Nie wiem co test wyżej ma potwierdzić, ale skoro mi rzuciłeś wyzwanie to proszę bardzo.

  • Lubię 4
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kilku providerów (nie było ich wielu chociaż wystarczająco żeby wysnuć jakieś tam wnioski) i żaden nie miał 100% w przeciwieństwie do emaillabs, jak widać budżetowe rozwiązania też są w stanie dorównać tym profesjonalnym (pod warunkiem że ma się odpowiednią wiedzę nt. odpowiedniej konfiguracji). W każdym razie zwracam honor.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nigdy nie twierdziłem, że każde rozwiązanie budżetowe będzie lepsze od dedykowanej usługi, jeśli by tak było to by wszystkie płatne rozwiązania poznikały z rynku. Jedyne co powtarzam to to, że można podobne wyniki osiągnąć we własnym zakresie, zakładając posiadaną wiedzę, czas i umiejętności. Emaillabs jest pewnie dobrą usługą dla osób, które wolą przynajmniej ten segment zlecić komuś innemu, i nie ma w tym nic złego, tak samo jak nie ma nic złego w dedykowanej administracji serwerem dedykowanym czy VPSem, przecież nie każdy wysyłający maile jest jednocześnie adminem :). Jednocześnie dalej nie uważam, że takie rozwiązanie z definicji musi być lepsze, jakbym się uparł to pewnie nawet byłbym w stanie merytorycznie udowodnić testując wielu różnych providerów, że jestem w stanie wyrobić więcej dostarczalności niż oni, ale to nie są zawody, a jedynie udowodnienie, że emaillabs nie ma żadnej prywatnej specyfikacji protokołu SMTP, w której filtrowanie spamu jest pomijane, a po prostu sztab ludzi takich jak ja, którzy świadczą taką usługę odpłatnie. Mi nawet nie zależy na byciu lepszym, mi wystarczy, że maile które wychodzą ode mnie zawsze trafiają tam gdzie trzeba, a czy to jest 99.95% czy zaledwie 90% to już mi wszystko jedno, tak długo póki spełnia moje oczekiwania i jednocześnie jest tańsze niż alternatywy, bo w końcu o to chodzi.

 

Podsumowując, bo nie odpowiedziałem na pytanie z wątku, jeśli masz wiedzę lub osoby, które są ogarnięte w temacie to taniej można osiągnąć podobne rezultaty we własnym zakresie i środowisku, ale żadne rozwiązanie nie gwarantuje 100% dostarczalności, a co najwyżej konkretną dostarczalność w obrębie testowanych providerów (i też nie do końca, bo treść maila, jego konstrukcja, nagłówki i pozostała część są co najmniej równie ważne jak serwer, z którego się wysyła, jeśli nie ważniejsze).

Edytowane przez Archi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem obeznany, ale przepycham miliony maili, maile firm finansowych etc. etc. etc.

Jak samemu nie złożysz środowiska to nie kupisz gotowca, bo te to "skala" i są dzielone na klientów.

 

Emailabs to tylko jedna z takich firm, adres IP jest dedykowany ale jak Ci pięknie kolega @Archinapisał on mógł być używany do śmieciowych rzeczy.

Podobne usługi głównie wykorzystywane są do mailingów, powiadomień...

Dotarcie do klienta poza folderem spam w aktualnej chwili jest wysokim priorytetem i te 2tyś zł netto rocznie to naprawdę drobne dla np. e-commerce czy fintech :)

 

Oprócz tego, że IP musi być czyste, to musimy mieć IP zapasowe do podpięcia i musimy mieć domenę z dobrą reputacją.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli narzędzie Ci wypluło 100% to jest to 100% na tę chwilę, i każdy może mieć "chwilowe 100%".

Z perspektywy dłuższego okresu czasu nie ma czegoś takiego jak 100%.

Nawet jak masz dedykowany adres IP to jeden głupi błąd (dziurawy wordpress, wirus na kompie który po smtp wyśle tonę spamu) i jesteś wykluczony przez blacklisty.

Wtedy potrzebny jest monitoring który szybko stwierdzi pojawienie się IP na blackliście, no i ludzie którzy zmienią konfigurację i przerzucą wysyłkę na zapasowe IP (lub skrypt który to zrobi automatycznie)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrące 3 grosze. Przykład z Gmaila. Od kilku lat piszę z Gmaila z klientem i mimo wszystko zdarza się, że e-mail od niego trafia do SPAMU. To zależy również od treści wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim, jestem z EmailLabs i powiem tak w EL możecie wysyłać ze współdzielonego IP, 24 tysięcy emaili za free co miesiąc (800emaili dziennie maks). To prawda, nikt nie zagwarantuje dostarczalności 100% dla wysyłek marketingowych  bo wysyłanie ze współdzielonego IP jest obarczone jakością wysyłek innych nadawców. To oczywiste. Natomiast po swojej stronie nadawców z  przekroczonymi poziomami SB (spambounce) i HB (hardbounce) wycinamy z platformy bo dbamy równiez o tych Klientow, ktorzy wysyłają ze współdzielonych kont. Rozdzielamy wszystkie wysyłki marketingowe od transakcyjnych - więc nie ma zagrożenia dla tych najwazniejszych emaili że będą one wpadały do Ofert czy do SPamu .  Dedykowane IP które u nas ma autoryzację providerów w PL (mamy oficjalne umowy z wszystkimi liczacymi się polskimi providerami) gwarantuje że budujecie swoją dostarczalność i tylko Wy macie na nia wpływ, nikt inny.  Taki autoryzowany IP oznacza, że w przypadku wysyłek marketingowych do WP i O2 nie macie alertów bezpieczenstwa przy próbie opuszczania skrzynki, wysyłacie bez kolejek, blokad do polskich providerów.  W przypadku emaili transakcyjnych zapewniamy dostarczanie ich do  skrzynki głównej (obsługujemy transakcje Media Expert, Szkla.com, Autenti i wielu innych). Dostarczalność emaili transakcyjnych  średnio 99,98%, w Gmailu jakośc domeny od 2014 roku nie spadła poniżej poziomu HIGH.  Mamy anlitykę emaili i dzięki temu tak naprawde można dokładnie powiedzieć, czy faktycznie mamy problem z wysyłkami czy nie i co zrobić aby ją poprawić (w logach są dokładnie komunikaty od providerów). Pamiętajmy, że naprawdę każdy Klient i jego wysyłki to oddzielne mini zagadnienie w aspekcie dostarczalności. Często, aby uzyskać najlepsze wyniki trzeba dokonać zmian w sposobie i organizacji wysyłki, aspektach technicznych przygotowywanych wiadomości, zaudytować posiadana bazę danych i przeprowadzić proces jej oczyszczania. Dopiero po pewnym czasie można mówić o wypracowanej doskonałej dostarczalności. Wszystkie te zalety mozna też wypracować po swojej stronie, mając odpowiednie know how i zasoby. Wszystko zależy ile (wolumeny emaili),  jakich (transakcje, marketing), do kogo (PL, zagranica) zamierzamy wysyłać.  Powodzenia w Waszych wysyłkach! Pozdrawiam, ps. załączam alert bezpieczenstwa poczty na WP i O2 pojawiający się przy emailach marketingowych nieautoryzowanych nadawców do tych providerów. 

alert bezpieczenstwa na wp i o2.png

  • Lubię 1
  • Zaskoczony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.