Skocz do zawartości
  • Cześć!

Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o hrd.pl (Consulting Service)

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się czy właśnie HRD.PL Padło? 

C:\Users\Tadeusz>ping hrd.pl

Pinging hrd.pl [149.86.225.115] with 32 bytes of data:
Reply from 185.16.37.5: Destination host unreachable.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.

Ping statistics for 149.86.225.115:
    Packets: Sent = 4, Received = 1, Lost = 3 (75% loss),

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Sasni napisał:

Wydaje mi się czy właśnie HRD.PL Padło? 

C:\Users\Tadeusz>ping hrd.pl

Pinging hrd.pl [149.86.225.115] with 32 bytes of data:
Reply from 185.16.37.5: Destination host unreachable.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.

Ping statistics for 149.86.225.115:
    Packets: Sent = 4, Received = 1, Lost = 3 (75% loss),

Chyba były jakieś prace planowane ale pewności nie mam.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 miesięcy później...

Już jestem na ostatniej prostej z dzbanami z Consulting service. Do migracji zostało coraz mniej domen. 

Dziś jednak dostałem odpowiedź, że kody są wydawane do 7 dni od momentu otrzymania pisma (dla przypomnienia, oczywiście listem tradycyjnym). NASK oczywiście ma nas w.... 

Co do powyższych awarii. Awarie mają średnio kilka razy na tydzień. Mój system odpytuje ich API co 4 godziny. Co chwilę widzę, że ich api leży itp. 

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, Krystian napisał:

Już jestem na ostatniej prostej z dzbanami z Consulting service. Do migracji zostało coraz mniej domen. 

Dziś jednak dostałem odpowiedź, że kody są wydawane do 7 dni od momentu otrzymania pisma (dla przypomnienia, oczywiście listem tradycyjnym). NASK oczywiście ma nas w.... 

Co do powyższych awarii. Awarie mają średnio kilka razy na tydzień. Mój system odpytuje ich API co 4 godziny. Co chwilę widzę, że ich api leży itp. 

Wyciągaliśmy od nich 2 tygodnie temu domenę globalną - jak przyszło potwierdzenie że abonent poprosił o kod ( czyli otrzymali pismo)  @Rafał zadzwonił do nich i po 48h mieliśmy kod.

Nie wiem jakie tam teraz procedury- z rok temu czekaliśmy kilka dni bo nie odpisaliśmy na maila i nie potwierdziliśmy że zgadzamy się na wydanie kodu :)

Teraz potwierdzamy mailowo i telefonicznie :D

Edytowane przez Marek607
Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście potwierdzam wszytko w ciągu 10 min, aby wydawali kody. 

Opisałem sytuację NASK na ich profilu FB. Poprosili, aby przedstawić sprawę mailowo. 

Być może NASK zmusi ich, żeby w obecnej sytuacji nie narażać klientów i kazać im chodzić na pocztę. 

Może większa ilość zgłoszeń do NASK w tej sprawie, przyczyni się do ukrócenia tych nieuczciwych praktyk oraz odzyskanie domen od nich? 

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Krystian napisał:

Oczywiście potwierdzam wszytko w ciągu 10 min, aby wydawali kody. 

Opisałem sytuację NASK na ich profilu FB. Poprosili, aby przedstawić sprawę mailowo. 

Być może NASK zmusi ich, żeby w obecnej sytuacji nie narażać klientów i kazać im chodzić na pocztę. 

Może większa ilość zgłoszeń do NASK w tej sprawie, przyczyni się do ukrócenia tych nieuczciwych praktyk oraz odzyskanie domen od nich? 

Atakuj ich na telefonie tak jak @Marek607 pisze.

Raz drugi, trzeci dzwoń i ponaglaj.

Aaa i w przypadku globalnych domen od razu proś ich o zdjęcie blokady transferu bo mają to uruchomione domyślnie.

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Rafał napisał:

Atakuj ich na telefonie tak jak @Marek607 pisze.

Raz drugi, trzeci dzwoń i ponaglaj.

Aaa i w przypadku globalnych domen od razu proś ich o zdjęcie blokady transferu bo mają to uruchomione domyślnie.

Wiem ;) Już dość sporą liczbę domen wyrwałem w ciągu ostatniego roku

Odnośnik do odpowiedzi

"Brałem" od nich ostatnio domenę rejestrowaną przez MasterNet (z którym nie było już żadnego kontaktu). Oczywiście pismo papierowe, poczta itp. Nic, trudno. List wysłany w poniedziałek, odpowiedź w czwartek, że nie zgadza im się podpis odpowiedniego pełnomocnika, bo domena "może być" warta więcej niż wartość z pełnomocnictwa. I tu poprosili mnie o SKAN wniosku podpisanego przez osobę wymienioną w RIK (odpowiednik KRS dla instytucji kultury), odwiedziłem dyrektora, dostałem podpis, zeskanowałem, wysłałem skan i po 15 minutach miałem authinfo.

Wniosek: nie jest to wiek XXI, ale też nie jest źle i nie kazali mi wysyłać kolejnego listu z wnioskiem.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez hostmark.pl
      Witajcie!
      To właśnie tutaj znajdziecie szczegóły naszej oferty. Na bieżąco będziemy informowali Was o promocjach, nowościach oraz zmianach w HostMark.pl

Kim jesteśmy?
      W naszej ofercie znajdziecie wydany hosting www, vps z administracją, certyfikaty ssl, domeny oraz serwery dedykowane Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom klientów, stawiamy na rozwój i stałe ulepszanie oferowanych przez nas usług Nasze serwery znajdują się w Polsce, w Gdańsku, natomiast serwerownia spełnia wymagania TIER III  
      Nasz hosting www to:
      Obsługa baz danych Redis
      Obsługa aplikacji w NodeJS i Python
      Kopia zapasowa co 24h
      Dostęp do SSH
      9 wersji PHP (od 5.3 do 7.4)
      Panel DirectAdmin PL
      Serwer www: Litespeed + LSCache
      Szybkie dyski NVM
      Ochrona: imunify360 + clamav
      Własna konfiguracja limitów PHP
      Brak limitu odwiedzin, transferu i domen 
      Bezpłatny okres testowy
      Instalator aplikacji jednym kliknięciem Bezpłatne certyfikaty SSL i umowa RODO Szybka migracja danych Współpraca z popularnymi skryptami, takimi jak: WordPress, PrestaShop, Joomla!, Drupal, IPBoard oraz Magneto. Wsparcie 24/7  
      Pełną ofertę znajdziecie na naszej stronie:
      www.hostmark.pl

Macie pytania odnośnie naszych usług? Odpowiemy na wszystkie, pod numerem 667-996-839 oraz mailem pomoc@hostmark.pl

Dane firmy
      Marek.pro Marek Drzewiecki
      ul. Kościuszki 54
      99-352 Dąbrowice
      NIP: 775-259-66-54
      REGON: 363814299
    • Przez D D
      Ceny utrzymania domen .pl (PLN netto / rok)

Rejestrator           .pl odnowienie      .pl po terminie      AuthInfo w panelu           gnum.pl 39,57 100,00 TAK kru.pl 40,20 47,99 TAK seohost.pl 40,20 48,20 – vipower.pl 41,00 49,20 TAK hostinguj.pl 44,64 52,33 TAK ovh.pl 44,99 44,99 TAK forpsi.pl 45,00 45,00 TAK jdm.pl 47,97 56,10 TAK hitme.pl 47,97 67,97 – atthost.pl 58,53 89,00 – aftermarket.pl 59,95 69,95 TAK domeny.tv 69,00 69,00 – webd.pl 70,00 70,00 – cyberfolks.pl 79,00 79,00 – dhosting.pl 79,00 79,00 – kylos.pl 79,00 79,00 – cba.pl 79,90 99,90 – cal.pl 80,00 99,00 – dinfo.pl 89,00 97,90 – zenbox.pl 89,00 178,00 TAK LH.pl 90,00 90,00 – premium.pl 90,00 140,00 TAK domena.pl 100,00 100,00 – az.pl 120,00 195,00 – home.pl 120,00 240,00 – nazwa.pl 120,00 240,00 –  
      .pl po terminie – koszt odnowienia w ciągu 30 dni od wygaśnięcia domeny
      AuthInfo w panelu – kod do transferu domeny dostępny w panelu

Źródło danych: cenniki rejestratorów

Gdzie najdrożej i dlaczego tak drogo?

Spośród blisko 2,5 miliona zarejestrowanych domen .pl około milion nazw jest utrzymywana w dwóch firmach: home.pl i nazwa.pl. Jednocześnie to dwóch najdroższych na rynku partnerów NASK. Przedłużenie ważności domeny .pl kosztuje u nich 100 – 120 PLN netto za rok. To 2-3 razy więcej niż można płacić u konkurencji. Dlaczego więc wciąż przepłacamy za utrzymanie domen?

Istotna jest tutaj nieznajomość rynku przez przeciętnego użytkownika Internetu. Liderzy branży domen to również liderzy wydatków na marketing w tym sektorze. Nie sposób przegapić ich wszędobylskich bannerów i linków reklamowych w Google. Reklama się opłaca, ale wysokie budżety reklamowe finansowane są z wysokich marż utrzymania domen w kolejnych latach.

Panuje też przekonanie, że domena jest ściśle powiązana z usługą hostingową (utrzymania strony www), dlatego klienci posiadający serwery wirtualne w home.pl czy nazwa.pl niechętnie przenoszą swoje domeny do konkurencyjnych firm, chociaż wiedzą, że mogliby sporo zaoszczędzić.

Odnowienie domeny .pl po jej wygaśnięciu

Co w przypadku gdy zapomnę o opłaceniu odnowienia domeny w terminie? W takiej sytuacji usługa przestaje działać i domena przechodzi do tzw. kwarantanny. Okres ten trwa 30 dni od wygaśnięcia. W tym czasie domena nie działa, ale cały czas można ją odnowić. Przedłużenie ważności domeny .pl możliwe jest zarówno u rejestratora, gdzie jest obsługiwana, ale również u innego – wystarczy wykonać transfer domeny z jej jednoczesnym odnowieniem.

Od 2010 roku rejestr .pl zaczął naliczać swoim partnerom dodatkową opłatę za odnowienie ważności usługi po jej wygaśnięciu. W przypadku domen .pl jest to 4 PLN netto. Na początku rejestratorzy nie przerzucili dodatkowych opłat na klientów. Jednak po jakimś czasie zauważyli, że może być to świetne źródło dodatkowego zarobku.

Obecnie, zależnie od wybranej firmy, za odnowienie domeny .pl po terminie ważności, u niektórych rejestratorów nic nie dopłacimy. Usługa będzie kosztowała tyle samo co w przypadku terminowej płatności. W innych firmach opłata może wynieść od kilku do kilkudziesięciu PLN netto.

Rekordzistami są nazwa.pl i home.pl, gdzie za odnowienie domeny .pl w ciągu 30 dni od jej wygaśnięcia trzeba zapłacić dodatkowo 120 PLN netto. Łączna opłata za odnowienie domeny .pl wyniesie 120 PLN netto + 120 PLN netto = 240 PLN netto.

Dla porównania – u rejestratora ovh.pl ta sama usługa (przedłużenie ważności domeny .pl w 30-dniowej kwarantannie) kosztuje tylko 44,99 PLN netto. Czyli tyle samo, ile odnowienie domeny u tego rejestratora w terminie (brak dodatkowej opłaty karnej). Podobnie jest w forpsi.pl – cena 45 PLN netto za odnowienie .pl w terminie i w kwarantannie.

Odnowienie domeny po terminie może przytrafić się każdemu. W natłoku spraw łatwo zapomnieć o opłacie. E-mail z przypomnieniem może zaginąć w gąszczu innych wiadomości. Codziennie kilkaset domen .pl jest odnawianych już w okresie kwarantanny. Dobrze więc obsługiwać domeny u takiego rejestratora, gdzie ta usługa również będzie tania.

Jeśli natomiast zawsze opłacasz domeny w terminie to najlepsze dla Ciebie oferty będą miały następujące firmy:

gnum.pl (39,57 PLN i 100,00 PLN po terminie)
      kru.pl (40,20 PLN i 47,99 PLN po terminie)
      seohost.pl (40,20 PLN i 48,20 PLN po terminie)
      vipower.pl (41,00 PLN i 49,20 PLN po terminie)

Podane ceny netto, odnowienie domeny .pl o 1 rok.

Utrzymanie domeny może kosztować mniej

Przenoszenie domeny nie jest skomplikowane i jest bezpieczne. Nawet jeśli utrzymujesz swoją stronę w firmie X, a chciałbyś przenieść i płacić za utrzymanie domen w firmie Y, to nie ma to absolutnie wpływu na działanie twojego serwisu. Przy transferze domeny do innego rejestratora nie następuje też przerwa w działaniu, ani żadne inne niedogodności. Jedyna zmiana to niższa faktura za domeny przy opłacie kolejnego roku  Do transferu domeny będziesz potrzebować tzw. kod AuthInfo (w przypadku domeny .pl).

Co ciekawe – liczba transferów między rejestratorami systematycznie spada. Według statystyk rejestru NASK w 2011 roku wykonano ponad 200 tys. transferów. W 2019 było ich już tylko 137,5 tys., czyli średnio 377 transferów dziennie.

Wpływ na to ma na pewno polityka największych rejestratorów. Do transferu domeny potrzebny jest kod AuthInfo. Żeby go uzyskać trzeba spełnić różne wymagania, które zależne są od konkretnego usługodawcy. Dwóch najpopularniejszych rejestratorów wymaga przesłania skanów lub papierowych wniosków na adresy korespondencyjne firm. Czasem w celu uwierzytelnienia potrzebne są dokumenty firmy bądź skany dowodów osobistych (bez danych wrażliwych). Te procedury mają na celu utrudnić i zniechęcić klientów przed zmianą operatora. Na szczęście coraz więcej firm udostępnia kody AuthInfo domen .pl w panelu administracyjnym, co znacznie ułatwia ich przenoszenie.
      Może być tanio, ale czy jest bezpiecznie?
      Wszystkie wymienione przeze mnie w tabeli firmy są akredytowanymi partnerami NASK (operatora domen .pl). Dzięki temu masz gwarancję, że twoje domeny są bezpieczne. W przypadku nieprawidłowości w działaniu któregoś z partnerów, NASK może wykonać konieczne kroki do zapewnienia ciągłości działania twoim domenom. W przypadku powtarzających się nieprawidłowości domeny mogą zostać przeniesione do innego rejestratora.

Przy wyborze firmy, która będzie obsługiwała twoje domeny, warto też zwrócić uwagę na dostępność i jakość obsługi klienta (np. jak szybko odpowiada na e-maile, reaguje w przypadku zaistnienia problemu).
      Podsumowanie
      W zestawieniu porównałem oferty wybranych przeze mnie 26 rejestratorów domen .pl. Ceny są aktualne na dzień 1 czerwca 2020 roku. Rejestr NASK ma ponad dwustu partnerów (z Polski i zagranicy). Lista wszystkich usługodawców dostępna jest na stronie rejestru.

Warto pamiętać, że większość firm oferujących rejestrację i przedłużenie domen oferuje zniżki przy utrzymaniu większej ilości domen. Rabaty mogą być już dostępne dla właścicieli 10-20 domen.

UWAGA! Rejestracja domen w promocji oznacza zazwyczaj, że zanim przeniesiesz domenę do innej firmy, będziesz musiał przedłużyć domenę na warunkach danego rejestratora (czytaj: drogie odnowienie domeny). Lepiej więc dobrze sprawdzić warunki promocji, żeby potem nie być „przywiązanym” do drogiego usługodawcy.

https://danieldryzek.pl/2020/06/04/nie-przeplacaj-za-przedluzenie-waznosci-domen-2/

DD
    • Przez AfterMarket.Hosting
      Dzień dobry!

Większość osób obecnych tu na forum prawdopodobnie zna naszą firmę,
      lub przynajmniej kiedyś o niej słyszało.
      Działamy od 2008 roku i jesteśmy największą giełdą domen w Polsce,
      a także jednym z największych rejestratorów domen w naszym kraju.
      Wiele osób wciąż nie wie, że oferujemy również świetny hosting.
      W ubiegłym roku wprowadziliśmy hosting w chmurze,
      który oprócz dobrze dobranych standardowych parametrów,
      posiada również unikalne funkcje backupu na Dropbox czy wirtualizacji snapshotów bazodanowych.
      W tym wątku będziemy publikować najnowsze informacje związane z naszymi usługami hostingowymi.

Nasze atuty:

- stabilne i sprawnie działające przedsiębiorstwo zatrudniające w Polsce powyżej 25 osób
      - niezależne i kompetentne zespoły robocze dla domen, hostingu i utrzymania infrastruktury
      - w dni robocze ekspresowe wsparcie do 22:00
      - własny stock serwerów renomowanych producentów  ( HP i SuperMicro )
      - infrastruktura oparta w 100% o dyski SSD/NVMe Samsung dla Data Center
      - lokalizacja serwerów -> Warszawa
      - wszystkie łącza dostępowe realizowane światłowodowo na portach 10 Gbps
      - nasze styki: UPC, Orange, PWR Thinx Warszawa, PWR EPIX Warszawa, PWR EPIX Katowice ( w instalacji ), RETN, GTT ( przez ATMAN ), PWR DECIX ( przez ATMAN )
      - chętnie korzystamy ze standardów i dobrych praktyk, a dane replikujemy - jesteśmy stabilną firmą działającą od wielu lat

Aktualna oferta:

Hosting w chmurze AfterMarket.pl

Trwa promocja w czasie której wszystkie konta można zarejestrować na pierwszy rok w cenie już od 12.24 PLN brutto

Wszystkie zapytania indywidualne chętnie przyjmę na PW.
      Będę również wdzięczny za feedback - grafik wdrożeń mamy bogaty, ale przecież możemy dorzucić coś jeszcze!

Zachęcam do testów.

Dane adresowe firmy:
      AfterMarket.pl Limited
      Chytron 3, Office 301
      1075 Nikozja, Cypr
      VAT: CY10245422H
    • Przez proserwer.pl
      Witajcie!

W tym wątku będziemy zamieszczać informacje na temat aktualnej oferty, promocji, nowości oraz wprowadzanych zmianach na PROSERWER.pl

Kilka słów o firmie
      Istniejemy na rynku już 14 lat i ciągle rozszerzamy naszą ofertę o nowe usługi takie jak domeny, certyfikaty ssl, serwery vps, kreator stron www oraz e-sklep Przez cały czas intensywnie rozwijamy nasz autorski panel klienta, który ułatwia zarządzanie usługami oraz wzbogaca je o wiele funkcji niedostępnych w standardowym panelach (większość zadań można załatwić poprzez panel w pełni automatycznie) Długa obecność w branży i wieloletnie relacje z naszymi stałymi klientami pozwoliły nam na dopracowanie usług tak aby zarówno wykorzystywały najnowsze rozwiązania techniczne jak i  dostarczały oczekiwanych funkcjonalności Jesteśmy polską firmą z polskim kapitałem Wystawiamy faktury VAT  
      Ogólne informacje techniczne
      Cała infrastruktura (hosting, dnsy, serwery backupowe, serwery "pomocnicze") rozmieszczona w trzech centrach danych Wszystkie usługi umieszczane na serwerach dedykowanych z procesorami Intel® Xeon®, pamięcią RAM ECC oraz dyskami SSD Wysokie bezpieczeństwo danych dzięki redundancji dysków (RAID) oraz stałemu monitorowaniu stanu dysków kopii zapasowej przechowywanej w oddzielnym centrum danych kolejnej kopii zapasowej przechowywanej w jeszcze jednym (oddzielnym centrum danych) Ponad 10 letnia stała współpraca z dostawcami oprogramowania oraz centrami danych pozwoliła nam wypracować odpowiednie procedury minimalizujące ryzyko występowania problemów oraz skracające czas ich rozwiązywania  
      O usłudze hostingu www
      Bezpłatny okres testowy (14 dni) Dostęp do SSH Transfer danych bez limitu Autorski instalator stron www (uruchamia gotowe strony np. WordPress, PrestaShop, Joomla czy MyBB w polskiej wersji językowej) W pełni zautomatyzowane wgrywanie kopii zapasowej Możliwość zamówienia dedykowanego adresu IP Możliwość zawarcia "umowy powierzenia przetwarzania danych" na potrzeby RODO Możliwe przejście zarówno na wyższy jak i niższy pakiet Oprogramowanie: CL, Nginx + Apache + mod_lsapi + OPCache, PHP 7, cPanel, Let's Encrypt, HTTP/2, ionCube, WAF, AntySpam, Antywirus Bezpłatna migracja strony od innego dostawcy  
      Naszą pełną ofertę znajdziecie pod adresem:

https://proserwer.pl

Dane firmy

PROSERWER Michał Kalenik
      ul. Łagiewnicka 108/3
      91-456 Łódź
      NIP: 726-246-92-33
      REGON: 100764444

Zapraszamy do bezpłatny testów! A w przypadku pytań do kontaktu na maila info@proserwer.pl
    • Przez hostinguj
      Witajcie użytkownicy rootnode,

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty na hosting i domeny od Hostinguj.pl

Na wstępie informujemy również, że przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy ROOTNODE, który obniża cenę zamówienia hostingu o 55%.

Hosting:
      Stała niska cena zakupu i przedłużenia Wygodne okresy rozliczeniowe: 1 miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy, rok, dwa lata, trzy lata Najtańszy plan hostingowy: 0,99PLN/msc Dostępne plany hostingowe z brakiem limitu transferu Pojemności kont od 1GB do 100GB Brak limitu podpiętych domen na wszystkich kontach HTTP/2 Let’s Encrypt cPanel Autoinstalator 480+ aplikacji  Darmowa subdomena w domenie freeko.pl Obsługa Node.js PHP (5.6-7.3) Serwery zlokalizowane w Warszawie (ovh) 14 dniowy bezpłatny okres próbny System partnerski (40% udziału od zamówień na hosting)
      Więcej o hostingu  
      Plany hostingowe:
      LITE 1GB - 0,99PLN/msc STANDARD 5GB - 2,99PLN/msc BUSINESS 15GB - 7,49PLN/msc PREMIUM 35GB - 17,49PLN/msc PRO 100GB - 49,99PLN/msc  
      Domeny:
      Dostępne 465 różnych rozszerzeń Szybka i automatyczna rejestracja/transfer/odnowienie  Rejestracja/transfer/odnowienie domen w atrakcyjnych cenach Promocje na rejestracje domen .online i .site - 0.05PLN
      Więcej o domenach  
      Płatności:
      Dotpay Przelew bankowy Paysafecard PayPal  
      Dane firmy:
      Hostinguj Maksymilian Kuta NIP: 8133618743 REGON: 380594806 Kontakt  
      Podane ceny powyżej są cenami netto, do których należy doliczyć 23%VAT

Zapraszamy!
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.