Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Zamiast dhosting


franiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zbliża mi się koniec umowy o świadczenie usług w dhosting.pl. Niestety ze względów ekonomicznych  będę musiał przenieść się do kogoś innego (EWH jest dla mnie kompletnie nieopłacalny; nie zdażyło się żebym wykorzystał w 100% oferowane zasoby).

Nie zależy mi na hostingu z pakietem 50GB miejsca (na dobrą sprawę wystarczyłoby 5GB) ale na takim, który jakością usług, BOKu i stabilnością dorówna dhosting. Czy ktoś mógłby mi coś podrzucić? 

 

PS Cena też ma znaczenie ;) im niższa tym lepiej, ale nie jest to warunek o najwyższym priorytecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, franiuu napisał:

Witajcie!

Zbliża mi się koniec umowy o świadczenie usług w dhosting.pl. Niestety ze względów ekonomicznych  będę musiał przenieść się do kogoś innego (EWH jest dla mnie kompletnie nieopłacalny; nie zdażyło się żebym wykorzystał w 100% oferowane zasoby).

Nie zależy mi na hostingu z pakietem 50GB miejsca (na dobrą sprawę wystarczyłoby 5GB) ale na takim, który jakością usług, BOKu i stabilnością dorówna dhosting. Czy ktoś mógłby mi coś podrzucić? 

 

PS Cena też ma znaczenie ;) im niższa tym lepiej, ale nie jest to warunek o najwyższym priorytecie 

 

hej Franku, Piszę do Ciebie, ponieważ jesteś naszym klientem już od kawałka czasu i nie chcielibyśmy się z Tobą rozstawać. Oprócz tego, że nasza współpraca układa się bardzo dobrze i cenimy Cię jako część naszej rodziny dhosting.pl to po prostu też bardzo Cię lubimy.  Doceniamy Twój entuzjazm i zainteresowanie branżą. Z tego względu odezwie się wkrótce do Ciebie nasza ekspertka i zaproponuje specjalne warunki. Mam nadzieję, że będą Ci odpowiadać ;)

Pozdrawiam,

Asia 

dhosting.pl

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawia po co proponować komuś własny vps jak ten ktoś potrzebuje mały i tani hosting 5gb. I naprawdę nic więcej. Do takich zastosowań vps w którym wszystko trzeba zrobić samemu, samemu skonfigurować samemu kupić jakoś panel, mamę u robić updaty bezpieczeństwa, jest moim zdaniem kompletnie bez sensu. U jeszcze dużo drożej.
 

W dniu 16.10.2017 o 08:05, MateuszCODE napisał:
Hmm webh lub własny serwer vps

Zawsze mnie zastanawia po co proponować komuś własny vps jak ten ktoś potrzebuje mały i tani hosting 5GB. I naprawdę nic więcej. Do takich zastosowań vps, w którym wszystko trzeba zrobić samemu, samemu skonfigurować, samemu kupić jakiś panel, samemu robić updaty bezpieczeństwa, jest moim zdaniem kompletnie bez sensu. I jeszcze dużo drożej.

Do takich zastosowań wystarczy zwykły pakiet za np. 99 zł rocznie.
https://www.smarthost.pl/porownanie-pakietow

Wojtek

Edytowane przez smarthost
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2017 o 07:13, franiuu napisał:

 ale na takim, który jakością usług, BOKu i stabilnością dorówna dhosting

ja znam taki, który kosztuje połowę ceny EWH a bije dhosting.pl jakością i czasem reakcji BOK na głowę - pakiet MD1 w mydevil.net - i nie piszę tego abyś użył mojego reflinka :) Po prostu przesiadłem się ostatnio z EWH do nich i w końcu zauważyłem braki dhosting.pl. Poddaj rozważeniu specjalną ofertę którą zauważyła Asia z marketingu dhosting i porównaj do tego co oferuje mydevil.net :) Też kiedyś załapałem się na takie oferty :) a legendarna niegdyś stabilność dhosting.pl ma odzwierciedlenie w ich community na FB, przycięta oczywiście regulaminem grupy w ostatnim czasie i schowaniem wszystkiego w helpdesku.

Edytowane przez housemd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2017 o 17:57, smarthost napisał:

wszystko trzeba zrobić samemu, samemu skonfigurować samemu kupić jakoś panel, mamę u robić updaty bezpieczeństwa, jest moim zdaniem kompletnie bez sensu. U jeszcze dużo drożej.
 

 

Ale za to jaka frajda ;) 

Dziękuję Wam za propozycje. Przemyślę je, ale jeśli komuś coś jeszcze przyjdzie do głowy to temat pozostaje otwarty :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16/10/2017 o 07:13, franiuu napisał:

który jakością usług, BOKu i stabilnością dorówna dhosting.

 

Mogę zrozumieć jakość usług oraz stabilność, ale z ciekawości zapytam się po co potrzebujesz BOK jeśli masz dwa pierwsze zapewnione ?

W dniu 17/10/2017 o 16:17, housemd napisał:

...i w końcu zauważyłem braki dhosting.pl

 

możesz podzielić się jakie braki widziałeś i jak obecny dostawca je uwidocznił ?

Edytowane przez gb1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gb1 napisał:

Mogę zrozumieć jakość usług oraz stabilność, ale z ciekawości zapytam się po co potrzebujesz BOK jeśli masz dwa pierwsze zapewnione ?

zapewne po nic, ale jeśli już problemy występują chciałbym przynajmniej aby przyszedł jakiś "Wiesiek" i merytorycznie podszedł to tematu. Mają tam jednego takiego w HD, który chyba minął się z powołaniem bo jakość dyskusji z nim powoduje u mnie konkretny "wkoorw". 

 

5 godzin temu, gb1 napisał:

możesz podzielić się jakie braki widziałeś i jak obecny dostawca je uwidocznił ?

wydajność storage, pomimo SSD. Mam galerię kilkuset zdjęć w pogrupowanych w albumach w działaniu której różnica jest kolosalna. Brak możliwości podpisywania @ kluczem DKIM korzystając z phpmailer (doszło do tego, że oczywiście zaproponowali rozwiązanie ale wymagające modyfikacji plików aplikacji, na co nie zezwalała niestety licencja). Tego obecny dostawca nie uwidocznił ale jeśli chcesz się dowiedzieć co zżarło ci CPU/RAM w EWH np o 2 w nocy na ponad 2h to musisz wstać w nocy i zgłosić to w podczas tego obciążenia. Nad ranem dostaniesz odpowiedź że trzeba było przyjść do HD w trakcie incydentu :) Poza tym brak markerów czasowych na wykresach zużycia zasobów, trudno dokładnie odczytać czas zużycia więc wiele rzeczy przyjmujesz na "screen" ekranu. Dodaj do tego bazę mysql 200MB która puchnie na EWH do 900MB na kilka godzin, tabela core_log pusta a HD nie jest w stanie wskazać przyczyny. Dodaj do tego częstą niestabilność ich LiteSpeed'a i tak po krótce masz moją opinię :) 

Edytowane przez housemd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, housemd napisał:

zapewne po nic, ale jeśli już problemy występują chciałbym przynajmniej aby przyszedł jakiś "Wiesiek" i merytorycznie podszedł to tematu

 Pociągnę temat jeśli pozwolisz :) jakiego typu problemy zwykle występują w Twoim odczuciu ?

 

3 godziny temu, housemd napisał:

wydajność storage, pomimo SSD.

Jakiej zatem oczekujesz ? rozumiem że rozmawiamy o hostingu współdzielonym ?

3 godziny temu, housemd napisał:

ale jeśli chcesz się dowiedzieć co zżarło ci CPU/RAM w EWH np o 2 w nocy na ponad 2h to musisz wstać w nocy i zgłosić to

i jak obecny dostawca to rozwiązał że widzisz znacząco tą różnicę ? rozumiem że cały czas masz na myśli współdzielony hosting masowy ?

3 godziny temu, housemd napisał:

Dodaj do tego bazę mysql 200MB która puchnie na EWH do 900MB na kilka godzin

w przypadku hostingu współdzielonego jest to dla Ciebie istotne ?

3 godziny temu, housemd napisał:

częstą niestabilność ich LiteSpeed'a

w jaki sposób ustaliłeś że jest to niestabilność LiteSpeed w przypadku hostingu współdzielonego a nie inny element platformy ?

W dniu 16/10/2017 o 14:54, dhosting.pl napisał:

wkrótce do Ciebie nasza ekspertka

Czy jesteście pewni że nie nadużywacie w tym przypadku pojęcia "ekspert" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gb1 napisał:

 Pociągnę temat jeśli pozwolisz :) jakiego typu problemy zwykle występują w Twoim odczuciu ?

zwykle  w odczuciu ? nie generalizuję i nie uogólniam więc nie ma to związku z moimi odczuciami, miałem na myśli przede wszystkim problemy ze stabilnością usługi.

7 minut temu, gb1 napisał:

Jakiej zatem oczekujesz ? rozumiem że rozmawiamy o hostingu współdzielonym ?

to nie jest kwestia oczekiwań bo takowych nie mam, widzę po prostu różnicę względem jednego i drugiego rozwiązania. Cały czas mówimy o hostingu współdzielonym, jednak dhosting wskazuje na wyższość swojego rozwiązania nad VPS, więc trudno to tak naprawdę określić stricte jako shared. 

9 minut temu, gb1 napisał:

i jak obecny dostawca to rozwiązał że widzisz znacząco tą różnicę ? rozumiem że cały czas masz na myśli współdzielony hosting masowy ?

tego nie wiem i tak naprawdę nie interesuje mnie to jaki dysk na jakim interfejsie został zastosowany akurat w tym konkretnym kawałku tortu (zwanego dalej serwerem współdzielonym) z którego korzystam. Dostawcy rzadko wskazują mocne różnice swojej infrastruktury w porównaniu do konkurencji. Każdy informuje co jest w ofercie a mnie interesuje jako klienta jak to rozwiązanie działa. 

11 minut temu, gb1 napisał:

w przypadku hostingu współdzielonego jest to dla Ciebie istotne ?

 owszem, jeśli rozmawiamy o usłudze dynamicznie przydzielającej zasoby, dodatkowo płatnych ponad ustalony limit. Dla Ciebie nie byłoby ?

13 minut temu, gb1 napisał:

w jaki sposób ustaliłeś że jest to niestabilność LiteSpeed w przypadku hostingu współdzielonego a nie inny element platformy ?

korzystasz z usług dhosting ? Mają tam taki kawałek systemu monitorującego usługę w panelu - Sitesheart - w przypadku awarii wyskakuje monit z podaną przyczyną usterki, nazwą serwera web z którego korzystasz itp. Zakładam, że konkretna informacja w postaci "Serwer www uległ awarii" wiąże się właśnie z litespeed, skoro w tym samym czasie pozostałe usługi działają poprawnie a na pytanie via HD otrzymuję odpowiedź, że usterka związana była z "niestabilnością pracy serwera www". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, housemd napisał:

to nie jest kwestia oczekiwań bo takowych nie mam, widzę po prostu różnicę względem jednego i drugiego rozwiązania

W przypadku storage w przypadku braku zasobów przypisanych per użytkownik to wszystko jest losową na jakie fizyczne zasoby trafi akturat Twoja przestrzeń dyskowa. Zatem jeśli w Twoim przypadku jest lepiej u A aniżeli u B, nie oznacza że uruchamiając kolejną usługę będzie to powtarzalne. Istotne jest jakie są Twoje oczekiwania względem usługi.

 

56 minut temu, housemd napisał:

 owszem, jeśli rozmawiamy o usłudze dynamicznie przydzielającej zasoby, dodatkowo płatnych ponad ustalony limit. Dla Ciebie nie byłoby ?

  Słowem klucz jest "dodatkowo płatnych ponad ustalony limit". Zatem jakich informacji oczekiwałbyś aby dostawca usługi udostępniał abyś miał w tej kwestii pełną informację i nie wymagał kontaktu z BOK ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

housemd, dziękuję za czas, który u nas spędziłeś i za mnóstwo merytorycznych uwag. Zdajemy sobie sprawę z problemów z supportem i gwarantuję, że zostały one zażegnane. Na bieżąco również rozwiązujemy problemy, które Twoim zdaniem występowały w naszej usłudze.

 

Zweryfikujemy także kwestię bazy danych, ale zapewniam, że nie jest to działanie mające na celu podważyć Twoją wypowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafal.kusmider spoko, mam wrażenie, że największym ograniczeniem w weryfikacji problemu z bazą nie były kwestie techniczne tylko merytoryczne podejście HD. "Przekażemy adminom - przekazaliśmy - odp: nie wiemy - ja:poważnie? - HD:przekażemy znowu - nie wiemy. Tak to mniej więcej wyglądało.  Poza tym problem wystąpił trzykrotnie na przestrzeni 6 miesięcy, dopiero za 3 razem próbowałem go weryfikować, niestety bez powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebak hosting współdzielony polega na tym że udostępnia się pełne zasoby dla wszystkich i dba jedynie o zachowanie minimalnych parametrów. Co skutkuje że powtarzalna jest minimalna wartość parametrów, a nie maksymalna która jest wynikową aktualnego zużycia zasobów na fizycznym zasobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gb1 moim zdaniem, dobre usługi współdzielone powinny charakteryzować się zawsze odpowiednim zapasem mocy tak, by dla klienta nie było odczuwalne, czy maszyna jest już zapełniona w pełni, czy też nie. Powiedzmy sobie szczerze, obecnie moc obliczeniowa jest tak tania, że nie powinno stanowić to problemów. Wszystko zależy od polityki danej firmy i umiejętnego rozkładania obciążeń. Ale właśnie za to klienci płacą firmą hostingowym, za umiejętne rozkładanie obciążeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebak maszyna ma 10 klientów, 100 jednostek mocy zasobu, jesteś zatem za tym aby 10 klientów miało zawsze dostępnych tylko 10 jednostek ?  hosting współdzielony polega na tym że 10 klientów otrzymuje zwykle dostęp do 100 jednostek mocy, a minimum 10 jednostek, co powoduje że dostępna moc jest zależna od wykorzystania innych. Jeśli 9 klientów korzysta tylko z 2 jednostek każdy (9x2 = 18 łącznie) to jeden z nich ma możliwość wykorzystania 82 jednostek. Oczywiście od dobrego dostawcy usługi zależy jak sprawnie balansuje klientów na zasobach fizycznych, ale patrząc na większość to zaawansowanie techniczne polega zwykle na instalacji i utrzymaniu standardowych rozwiązań typu DA. Jedna nawet z najlepszym balansowaniem rezultat jest wypadkową.

 

Oczywiście inaczej sytuacja wygląda jak mamy do czynienia z bardziej zapewnionymi (nie chcę użyć słowa gwarantowanymi) zasobami tak jak w przypadku platform chmurowych jak aws, gce czy azure.    

Pomijam kwestie overbookingu, etc. na którym jest bazowany hosting współdzielony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Twoje rozumowanie jest błędne w czasach wielordzeniowych procesorów o dużej ilości rdzeni, ogromnej ilości pamięci RAM i dyskach SSD.

 

Mając do dyspozycji podstawową konfiguracji powiedzmy 2x 8C, 64 GB RAMu i SSD żadnej klient na klasyczny hosting współdzielonym nie powinien nawet zbliżyć się do 20-30% tych zasobów, inaczej nie nadaje się na tego typu usługę i potrzebuję rozwiązania bardziej dedykowanego lub skalowalnego. Usługodawca z kolei powinien niezależnie od stopnia oversellingu, gwarantować zawsze minimum 30% wolnych zasobów na danym nodzie(zalecane 50%) i w razie przekraczania tego parametru dynamicznie przenosić klientów.

 

Nie chodzi mi o gwarantowane zasoby, ale o fakt, że przy taniej mocy obliczeniowej, usługodawcy powinni gwarantować wolne zasoby, na wypadek skoków obciążenia. Tak by z punktu widzenia klienta, nie miało znaczenia czy trafił na serwer zapełniony, czy nowy. Może to jest myślenie życzeniowe, ale ja to tak widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebek uważam inaczej :-) 
 

31 minut temu, sebak napisał:

gwarantować zawsze minimum 30% wolnych zasobów na danym nodzie(zalecane 50%) i

 

Potwierdzasz zatem to co pisałem poprzednio. Minimum, czyli może być teoretycznie znacznie więcej wolnych zasobów, w takim przypadku odczucie użytkownika który wymaga więcej zasobów będzie lepsze aniżeli tam gdzie jest ich bliżej minimum. 

 

34 minuty temu, sebak napisał:

klasyczny hosting współdzielonym nie powinien nawet zbliżyć się do 20-30% tych zasobów

 

Zakładasz zatem że użytkownicy będą mieli górną granicę możliwości wykorzystania zasobów nawet jeśli są one wolne, jeśli jednak takiego limitu nie ma to odczucie użytkownika może być różne w zależności od fizycznych zasobów.

 

Oczywiście zgadzam się w zupełności że wszystko zależy od dynamicznego balansowania użytkowników na fizycznych zasobach, jednak patrząc na rzeczywistość hostingu to tylko nieliczni z tego korzystają i zapewne nie tak dynamicznie jak byś tego oczekiwał. 

 

Tak na marginesie to "zalecane" przez kogo ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafal.kusmider, @dhosting.pl pozwolę sobie tutaj zapytać o jedną rzecz związaną z wykorzystywaniem przydzielonych zasobów. W dpanel.pl w zakładce statystyki serwera widzę regularne skoki wykorzystania zasobów które są najbardziej widoczne na jednogodzinnym wykresie. Średnie wykorzystanie procka oscyluje powiedzmy pomiędzy 100 a 200 MHz i nagle bach, strzał na 2.5 GHz i dalej znów średnia z przedziału 100 a 200 MHz. Z dyskami i siecią wygląda podobnie aczkolwiek skoki nie są od siebie uzależnione to znaczy skok zużycia procesora nie oznacza w tym samym momencie skoku użycia dysku czy sieci i na odwrót. Pytanie brzmi - czy te skoki pokazują stan mojego konta czy jakąś średnią dla całego serwera? Nie trzymam nic ciężkiego, nie wykonuję żadnych extra zadań cron czy innych poleceń które mogłyby tak mocno punktowo wysysać zasoby. Nie zauważyłem również spadku wydajności dla konta, subkont i jakiejkolwiek ze stron którą trzymam. Ciekawią mnie te nagłe krótkie skoki, mają miejsce zarówno w środku dnia jak i nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.