Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

RootNode 2.0


theqkash

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Jako że niektórzy rozpaczali po wczorajszym komunikacie na temat zakończenia zbiórek, uspokajam - żadne zmiany w dowodzeniu nie nastąpiły. 😉

Wprowadzone zostaną nastomiast pewne nowości i zmiany mające na celu rozbudowę i rozszerzenie działalności serwisu.

 

1. Jesteśmy w trakcie przygotowywania portalu tematycznego, który zostanie uruchomiony pod adresem rootnode.pl - znajdą się tam bieżące newsy ze świata hostingu w Polsce i na świecie, a także nowinki technologiczne, poradniki i rozmaite czytanki zarówno dla hostingowych nerdów jak i dla zwykłych śmiertelników. ;)

 

2. Nasza toplista Top100 zostanie znacząco przebudowana, przybędzie jej funkcjonalności i zostanie urozmaicona zawartością z nowo powstającego portalu.

 

3. Forum jako wolne miejsce do dyskusji pozostanie w dotychczasowej konwencji i nic organizacyjnego tutaj nie ulegnie zmianie.

 

Mogę natomiast zdradzić rąbek tajemnicy jeśli chodzi o nowo powstające rzeczy. Spodziewajcie się zatem, że wraz ze zmianami pojawią się:

- szeroko rozbudowane kompedium wiedzy na temat usługodawców hostingowych, zwłaszcza tych utrzymujących domeny *.pl,

- analityka dla oferty oraz warunków świadczenia usług u poszczególnych operatorów,

- artykuły tematyczne traktujące o zmianach w ofertach, bieżące nowinki i zagadnienia branżowe,

- poradniki wdrożeniowe i konfiguracyjne, wskazówki.

 

Pierwsze zmiany w związku z uruchamianiem nowych rzeczy planowane są na końcówkę roku. Stay tuned.

 

PS. Chcesz pomóc w tworzeniu portalu, lub masz "lekkie pióro" i chcesz pisać o ciekawych rzeczach? Odezwij się, jest pole do popisu 😉 

  • Lubię 5
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję jednak mam małe ALE...

 

Jakie mamy szanse że nowy portal tematyczny nie skończy jak znany i swego czasu nawet lubiany portal WebHosting.pl?

Bo naprawdę szkoda by było gdyby na start pojawiły się naprawdę ciekawe artykuły czy informacje i po miesiącu czy dwóch zonk i cisza w temacie.

Pomóc mogę ale nie piórem tylko zdecydowanie portfelem :)

 

Życzę powodzenia i trzymam kciuki żeby było inaczej niż z webhosting.pl - żeby nowa inicjatywa żyła jak najdłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, theqkash napisał:

 

Budujemy to na nieco innym układzie, również w temacie tego skąd będą pochodziły treści, więc nie spodziewam się takiego finału :) 

 

Proponuję aby tak naprawdę każdy mógł przesłać jakiś artykuł czy pracę. Później byłby na portal sygnowany np. nickiem z forum lub jakimś podpisem. Oczywiście po wcześniejszym przejrzeniu przez jakiegoś moderatora :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jvr - @Pawel_15 chodziło chyba o czasy przed home.pl, gdy webhosting był jeszcze "niezależny". Ale powiem szczerze, ja nie pamiętam czy oni mieli jakiś portal.

 

Powiem szczerze, mi akurat brakuje jakiegoś portalu o IT, ale nie nastawionego na PC konsumenta. Niestety obecnie prasy IT w praktyce niema, ich "cyfrowe wydania" to w praktyce ctrl+c/v materiałów prasowych. A blogosfera to PC/Gaming, programowanie czy web/UX.

 

Jakieś materiały by móc sensownie dobrać sobie np. model OPT czy go skonfigurować (jeśli nie korzystamy z sprzętu operatora) to margines.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

spex, w sensie o czym chciałbyś dokładnie czytać? OPT to coś z ML?

 

jeśli tak, to sorry, nie do końca moja działka, i nie bardzo coś mogę polecić, ale jeśli chodzi o szeroko rozumiane "adminowanie", myślę że podpadłby tu np. www.theregister.com - dwa najświeższe linki z głównej:

https://www.theregister.com/2020/09/04/linux_kernel_flaws/

https://www.theregister.com/2020/09/03/cloud_control_costs/

 

oraz jeden starszy ale nadal świeży w mojej pamięci (pierwsze dwa akapity to próbka humoru redaktorów, może podejdzie, szczególnie jeśli również dorastałeś w latach 90.;) https://www.theregister.com/2018/10/22/arm_cortex_a5_designstart/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.