Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Przypisanie domeny do serwera


dsxsoft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest możliwość przypisania domeny do serwera postawionego na prywatnym komputerze z stałym zewnętrznym adresem ip? Chodzi mi o to ze przykładowo mam wykupioną domenę np w serwisie home.pl i wszystko fajnie gdy mam tez host tam w panelu przypisuje domenę do wykupionego hostingu i później ustawiam gdzie ta domena ma kierować na url lub katalog na wykupionym hoscie. Co w przypadku gdy tego hostu nie mam(bo na chwile obecną rozwijam serwis po co płacić lepiej postawić serwis na localhoscie) czyli mam tylko domenę;) i np apache serwer postawiony na xamppie idzie jakoś przypisać tą domenę do serwera na xamppie tak aby kierowała na podany adres ip? Chce tak zrobić już zeby domena była widoczna przypisana narazie do adresu zewnętrznego mojego komputera(później jak serwis się rozwinie przeniosę na wykupiony vpn) a domenę będę już mogł zacząć pozycjonować w google? Da się tak zrobić na WIN10 i Xampp czy potrzebuje coś bardziej zawansowanego na linuxie? Np Centos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dsxsoft napisał:

Witam jest możliwość przypisania domeny do serwera postawionego na prywatnym komputerze z stałym zewnętrznym adresem ip

TAK... Do tego służy DNS w tym wypadku rekord A > wskazujący na IP.

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitolę człowieku masz elementarne braki w czymkolwiek związanym z IT a zabierasz się za stawianie stron i jeszcze chcesz ją pozycjonować. Ale odpowiem Ci bo jestem w dobrym humorze.

 

5 godzin temu, dsxsoft napisał:

serwera postawionego na prywatnym komputerze z stałym zewnętrznym adresem ip? 

To może nie wystarczyć. Wielu providerów blokuje usługi serwerowe.  Sprawdź czy w ogóle Twój provider pozwala na ruch WWW po porcie 80.

 

5 godzin temu, dsxsoft napisał:

 a domenę będę już mogł zacząć pozycjonować w google?

Nie pozycjonuje się domeny tylko stronę. Żeby w ogóle zacząć pozycjonować to strona musi działać 24/7, w miarę szybko i stabilnie. Pozycjonowanie strony która jest w trakcie pracy to też nie najlepszy pomysł. Jesteś pewny, że strona na komputerze lokalnym spełnia te warunki? Jeśli nie to będzie antypozycjonowanie.

 

3 godziny temu, dsxsoft napisał:

Z tym ze jak ustawić w xamppie aby kierowało do odpowiedniego folderu z daną stroną htdocks i xampp 

W Apache robi się to przez wirtualne hosty a te konfiguruje się w pliku konfiguracyjnym. Możliwe, że xampp daje jakieś wyklikowalne usprawnienie. Czytaj dokumentację Xamppa, albo Apache'a: https://httpd.apache.org/docs/2.4/vhosts/examples.html

 

3 godziny temu, dsxsoft napisał:

mam postawiony na porcie 8081 po taki mam wolny 80 nie puszcze na routerze bo jest juz zajęta:)

Na co masz zajęte? Inny serwer? Twój ruter pewnie nasłuchuje na porcie 80 na interfejsie lokalnym, ale to nie znaczy, że nie masz wolnego portu na WAN. W jakimkolwiek przypadku musisz zrobić przekierowanie portu. A więc wybierasz port na jakim będzie działać strona (najlepiej 80 lub inny jeśli masz zajęty) i robisz przekierowanie z tego portu na adres lokalny komputera z Xamppem na port 8081. Oczywiście ten komputer musi puszczać ruch po porcie 8081, a więc sprawdzasz ustawienia zapory sieciowej.

 

A ja na Twoim miejscu bym zrobił tak:

  1. Uruchomiłbym Xamppa na porcie 80 i uruchomił docelową stronę jako domyślną. Podajesz nazwę hosta twojadomena.pl i www.twojadomena.pl. Wchodzisz na komputerze na którym jest XAMPP na stronę http://ADRES_LOKALNY. Strona działa? Przechodzisz do punktu 2. Nie działa to zostajesz w punkcie 1, czytasz dokumentację Xamppa i Apacha aż zacznie działać.
  2. Wchodzę na stronę http://ADRES_LOKALNY z innego urządzenia np. z telefonu komórkowego ale podłączonego do wifi w tej samej sieci lokalnej. Działa? Przechodzisz do 3. Nie działa? Czytasz dokumentację firewalla i kombinujesz z nim aż zacznie działać
  3. Na ruterze robię przekierowanie z portu XX na ADRES_LOKALNY port 80. Na komórce odłączam się od WiFi, podłączam do sieci LTE/3G i wchodzę na stronę http://ADRES_ZEWNETRZNY:XX. Strona działa? Przechodzę do 4. Nie działa? Kombinuję z przekierowaniem portów aż zacznie. Jesteś pewny, że port przekierowany prawidłowo a dalej nie działa? Dzwonię do providera, żeby sprawdzić czy nie blokują ruchu po porcie XX.
  4. W home.pl ustawiam rekordy A dla domeny twojadomena.pl i www.twojadomena.pl na ADRES_ZEWNETRZNY. Czekasz aż się rozpropaguje. Na komórce odłączam się od WiFi, podłączam do sieci LTE/3G i wchodzę na stronę http://twojadomena.pl:XX . Działa, to punkt 6. Nie działa? Sprawdzasz propagację DNSów (np. https://dnschecker.org). Nic się nie propaguje? Poprawiasz w home.pl. Propaguje się, ale dalej nie działa? Używasz narzędzi "ping", "nslookup" i być może "ipconfig /flushdns" do momentu, aż się upewnisz że w Twojej sieci lokalnej i na komórce twojadomena.pl rozwiązuje się poprawnie. Już jest na pewno dobrze, ale dalej nie działa? Wracam do punktu pierwszego i konfguruję virtualhost aż zacznie działać.
  5. Nie dotykasz pozycjonowania bo sobie zrobisz KUKU.

Niewiele rozumiesz z tego co zostało napisane? Czytasz tutoriale i książki o działaniu sieci TCP/IP, Apache, Xampp i DNS aż wszystko co napisałem będzie jasne.

Edytowane przez nnd.newbie
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy poczcie, to większość operatorów na łączach nieprofesjonalnych nie zezwala na zmianę revdns, więc wysyłka poczty z takiego serwera może być nieskuteczna, trafiać do spamu, lub w ogóle nie docierać do odbiorcy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach hostingu bawić się w coś takiego?

Rozumiem, środowisko testowe na własnym komputerze, ale podpinanie pod to domenę i dalsze kroki.. - w jakim celu?

Skończysz stronę, wrzucasz ją na odpowiedni serwer i podpinasz domenę, tyle, do tego czasu domena czeka zaparkowana na home.. pozycjonowanie strony która jest w produkcji nie ma sensu i bardziej zaszkodzi niż pomoże.

a jeśli chodzi o to żeby się czegoś nauczyć to lepszym wyborem w mojej ocenie by było stawianie tego wszystkiego na Linuxie a nie na Windows 10.

 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.