Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Serwer pod seedboksa


blfr

Rekomendowane odpowiedzi

Co polecacie pod seedboksa? Rozglądałem się trochę po chmurowych rozwiązaniach (Scaleway, etc.), ale nadal chyba ciężko przebić Kimsufi/SYS?

 

Wymagania standardowe: duży dysk, raczej HDD niż SDD, trochę pamięci i nie taki zupełnie lowendowy CPU oraz dobre łącze i operator tolerujący jego intensywne wykorzystanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, behemoth napisał:

W ovh szybko zablokują maszynę za abuse. Chyba, że potrzebujesz seedboxa tylko pod iso?

 

Oczywiście, tylko pod treści, które można legalnie udostępniać.

 

Ale inni wykorzystują serwery różnie i co drugi seedbox na świecie pewnie stoi w OVH, więc oni tak zbyt agresywnie nie pilnują tej sieci. Reagują tylko na zgłoszenia z zewnątrz.

 

14 minut temu, theqkash napisał:

online.net i oferty sezonowe

 

A nie przycinają łącz? Kiedy im się czasem zdarzało, jak ktoś w tańszych ofertach za dużo danych przewalał.

Edytowane przez blfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blfr napisał:

 

A nie przycinają łącz? Kiedy im się czasem zdarzało, jak ktoś w tańszych ofertach za dużo danych przewalał.

 

Wysyłają warningi gdy przez kilkudniowy ciągły okres będziesz nieustannie zużywał 100% zasobów.

Jeśli nie zareagujesz w ciągu 48h obcinają czasowo łącze do 250Mbps lub 100Mbps zależnie od oferty

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
13 godzin temu, blfr napisał:

A co sądzicie o storage'owych ARMach od SYS? Dysk akurat, łącze wystarczy, cena bardzo fajna, tylko czy ten procesor wyrobi pod rTorrentem? Próbował ktoś?

Osobiście mam coś takiego (transmission-daemon) na raspberry pi 3 model b. Działa i robi swoją robotę a jedynym problemem jest wydajność kart SD więc myślę że procesor da radę.

 

2 godziny temu, spex napisał:

Ja jestem ciekaw, jak to jest zrobione? Bo znalezienie sensownej płytki z ARM i SATA to koszmar.

Serwerowe płyty ARM to już inna liga w porównaniu do tego co prywatnie można kupić. Poza tym zawsze zostaje storage sieciowy.

Edytowane przez Vescer
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vescer napisał:

Osobiście mam coś takiego (transmission-daemon) na raspberry pi 3 model b. Działa i robi swoją robotę a jedynym problemem jest wydajność kart SD więc myślę że procesor da radę.

 

Słuszna uwaga, że torrent działa na raspie, ale zazwyczaj nie jest podłączone do 250 Mbit

 

Chyba po prostu spróbuję. Muszę tylko dostępność trafić.

 

Edytowane przez blfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, blfr napisał:

 

Bardzo ciekawa oferta, bo dodatkowo dysk SSD pod system i kilka adresów, ale niestety też nie mają nic na stanie. Co oznaczają gwiazdki przy pojemności i adresach?

Co do gwiazdek niestety nie wiem co oznaczają natomiast co do dostępności serwerów to nie jest aż tak ciężko ustrzelić myślę że jutro powinny być już jakieś wolne serwerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś umie administrować serwerem, to takie serwisy oferują wyższą cenę, a niewielką, albo nawet ujemną, wartość dodaną. Mogą tylko podzielić jakąś większą maszynę i skonfigurować ją za użytkownika, ale ja to wolę zrobić sam pod swoje preferencje.

 

To ta sama sytuacja co przy hostingu współdzielonym. Prawie zawsze VPS z samodzielnie dobranym stackiem będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię tak ze względu na to że hostingi często nie lubią usług typu peer to peer na swoich maszynach ze względu na silne wykorzystanie łącza czy dysków w przypadku serwerów wirtualnych. Do tego mamy pewność że nikt nam usługi nie zablokuje (no chyba że za abuse).

Jeśli nie potrzebuje się stawiać nic więcej niż torrenta to takie rozwiązanie stawiałbym na równi z własną maszyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.