Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Plik został wczytany pomimo tego, że jego typ MIME („text/html”) nie jest prawidłowym


szogun

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje drobnej pomocy bardziej doświadczonej osoby odemnie, od pewnego czasu na vpsie zmagam się z problemem

Plik został wczytany pomimo tego, że jego typ MIME („text/html”) nie jest prawidłowym typem MIME dla JavaScriptu.

 

W pliku nginx.conf mam dodane

    # Mime settings
    include             /etc/nginx/mime.types;
    default_type        application/octet-stream;

A w samym pliku mine.types mam dodane - https://pastebin.com/j84RrEGX

I teraz nie wiem gdzie jest problem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam plik jest wczytywany przez skrypy mybb jest to plik odpowiedziany za edytor tekstowy, problem nie jest po stronie skryptu etc lecz na w samym vps.

Skrypt z adresu /jscripts/sceditor/editor_plugins/undo.js?ver=1805” został wczytany pomimo tego, że jego typ MIME („text/html”) nie jest prawidłowym typem MIME dla JavaScriptu.
Wczytanie się nie powiodło dla elementu „script” ze źródłem „/jscripts/sceditor/editor_plugins/undo.js?ver=1805”.

 

Może pomoże plik nginx.conf  - https://pastebin.com/QmBm27J2

 

 

Edytowane przez szogun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szogun napisał:

problem nie jest po stronie skryptu

Wklej nagłówki http odczytane tak jak pisałem.

Lub podaj adres strony ...

https://www.nginx.com/resources/wiki/start/topics/examples/full/

Content-Type: application/javascript

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, szogun napisał:

Szczerze mówiąc to nawet nie wiem, jak napomniałem jest to skrypt mybb.

No to się dowiedz, to Ty tym administrujesz = jesteś webmasterem . Zobacz czy jest fizyczny plik:

 /jscripts/sceditor/editor_plugins/undo.js

 

Zamieściłeś screen z żądania [ Nagłówki żądania ] , a nie odpowiedzi serwera ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szogun napisał:

Dla mnie to wszystko czarna magia, może ja udostępnie po prostu konto ...

 

***


Nie podawaj tego typu informacji publicznie - jeżeli chcesz komuś przekazać tego typu dane, miej świadomość konsekwencji -  w szczególności publiczne przekazanie.

Użyj wiadomości prywatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2019 o 21:27, Spoofy napisał:


Nie podawaj tego typu informacji publicznie - jeżeli chcesz komuś przekazać tego typu dane, miej świadomość konsekwencji -  w szczególności publiczne przekazanie.

Użyj wiadomości prywatnej.

Konto celowo zostało podane z minimalnymi uprawnieniami więc w niczym by nie zaszkodziło.

 

Dnia 31.10.2019 o 08:38, Mion napisał:

Sugerował bym raczej dział zlecenia > https://forum.rootnode.pl/forum/42-zlecenia/

Wolał bym to sam jakoś ogarnąć żeby się czegoś nauczyć tylko potrzebuje aby ktoś mną pokierował krop po kroku co i jak

  • Zaskoczony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zaczął od sprawy podstawowej, tzn. czy plik "/jscripts/sceditor/editor_plugins/undo.js" w ogóle istnieje?

 

Pytam, bo pobrałem paczkę MyBB 1.8.21 i widzę, że w niej nie ma takiego pliku. To znaczy jest, ale w folderze o innej nazwie: "/jscripts/sceditor/plugins/undo.js".

 

Być może szogun ma inną wersję MyBB, w której jest ciut inna struktura folderów i tam istnieje folder "editor_plugins" i faktycznie problem jest z błędnie przypisanym mime_type.

 

Ale prędzej obstawiałbym, że w nadrzędnym dokumencie jest błąd w odwołaniu do tego pliku (folderu), a co za tym idzie serwowany jest nie plik undo.js, tylko dokument HTML 404. W takim układzie trzeba znaleźć gdzie jest ta pomyłka i ją poprawić (opcjonalnie zmienić/sklonować folder "plugins" do "editor_plugins").

Edytowane przez Piotr GRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Piotr GRD napisał:

A czy ktoś zaczął od sprawy podstawowej, tzn. czy plik "/jscripts/sceditor/editor_plugins/undo.js" w ogóle istnieje?

 

Pytam, bo pobrałem paczkę MyBB 1.8.21 i widzę, że w niej nie ma takiego pliku. To znaczy jest, ale w folderze o innej nazwie: "/jscripts/sceditor/plugins/undo.js".

 

Być może szogun ma inną wersję MyBB, w której jest ciut inna struktura folderów i tam istnieje folder "editor_plugins" i faktycznie problem jest z błędnie przypisanym mime_type.

 

Ale prędzej obstawiałbym, że w nadrzędnym dokumencie jest błąd w odwołaniu do tego pliku (folderu), a co za tym idzie serwowany jest nie plik undo.js, tylko dokument HTML 404. W takim układzie trzeba znaleźć gdzie jest ta pomyłka i ją poprawić (opcjonalnie zmienić/sklonować folder "plugins" do "editor_plugins").

Ad 1. To już było sprawdzone.

Ad 2. Jak mnie pamięć nie myli tak drastycznych zmian w strukturze katalogów nie było

Ad3. Pierworodnie nie było tego pliku, wiec jak napisałeś został cały katalog wraz z zawartością sklonowany i niestety to również nie rozwiązało problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.