Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

[Zlecę] Postawienie serwera TS3 na vpsie oraz konfiguracja


Westbam

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

określ budżet jaki chcesz przeznaczyć i dokładnie co rozumiesz przez "konfigurację" i "zabezpieczenie".

 

Polecę Ci nieskromnie: https://www.multigaming.pl - nie będziesz musiał się martwić o "zabezpieczenia" pod kątem sieciowym, zaś w kwestii "konfiguracji" permisji na serwerze, chętnie pomożemy.

Pozdrawiam.

  • Lubię 2
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 zł za instalację na serwerze, konfiguracja podstawowa (stworzenie kilku kanałów - resztę sam ogarnę, zabezpieczenie konta admina bo na ostatnim serwerze który zrobiłem sami sobie tworzyli konta admina co mnie dziwiło :) ), ustawienie by serwer w razie gdyby vps padł wstawał zaraz po starcie (tam była chyba jedna komenda której już nie pamietam...),  zabezpiecznie przed ddos.

 

(mam licencje na 512 userów nonprofit)


jeśli zrobi mi to jakaś firma hostingowa oferuję STAŁĄ reklamę na serwerze TS3 (drugi kanał nazwa z linkiem). Reklama na kilka ładnych lat. @Spoofy

(vps wykupiony na 10 lat do przodu)

 

W tym momencie mam 32 sloty  - serwer stoi nieprzerwanie 2 lata 30 dni (lecz nie wszyscy mogą się połączyć bo jest stara wersja ts3 zainstalowana na nim). Serwer żyje własnym życiem wiec chce narobić na 512 sporo kanałów by ludzie z niego korzystali za darmo.

 

Chce przejść na 512 slotów do której mam klucz.

informacje:

https://prnt.sc/nd0gcl

 

Zapraszam

Edytowane przez Westbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Westbam napisał:

Dlatego nie oferuję "nie wiadomo jakiego wynagrodzenia" lub reklamę.

Finanse to jest pojęcie względne. Dla Janusza 1000 zł może być dochodem miesięcznym,  a dla Wiktora wydawanym na jedno wyjście do restauracji. Wiec warto podać jaki posiadamy /przeznaczamy na dane zlecenie budżet i nie ma w tym nic dziwnego. Dzięki temu potencjalni wykonawcy z góry wiedza, czy są wstanie się podjąć zlecenia, co zaoszczędza czas obydwu stroną.

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mion napisał:

Finanse to jest pojęcie względne. Dla Janusza 1000 zł może być dochodem miesięcznym,  a dla Wiktora wydawanym na jedno wyjście do restauracji. Wiec warto podać jaki posiadamy /przeznaczamy na dane zlecenie budżet i nie ma w tym nic dziwnego. Dzięki temu potencjalni wykonawcy z góry wiedza, czy są wstanie się podjąć zlecenia, co zaoszczędza czas obydwu stroną.

Ale on podał budżet tylko że w wcześniejszym poście.

 

24 minuty temu, Westbam napisał:

Nie ma sensu nic polecać z hostingów bo mam wolny VPS na którym prawie nic nie mam - chce postawić ludziom TS3 by maszyna nie stała pusta.

Dlatego nie oferuję "nie wiadomo jakiego wynagrodzenia" lub reklamę.

Ok, więc w takim razie mogę ci to ogarnąć szczegóły priv.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Westbam napisał:

Nie ma sensu nic polecać z hostingów bo mam wolny VPS na którym prawie nic nie mam - chce postawić ludziom TS3 by maszyna nie stała pusta.

Dlatego nie oferuję "nie wiadomo jakiego wynagrodzenia" lub reklamę.

A więc od początku widzę że nie ogarniasz tematu serwerów TeamSpeak3 więc tak serwer VPS którego używasz zakupiłeś w hekko a owa firma hostingowa nie posiada żadnych filtrów "anty-ddos" dla aplikacji teamspeak3 dlatego pierwszy lepszy flood i twój serwer będzie mieć problemy zwłaszcza że zamierzasz stawiać serwer publiczny (a wiadomo jakie jest community TeamSpeak3) do którego będzie mieć dostęp każdy dlatego też zmiana hostingu to priorytet. Dodatkowo zalecam szybką aktualizację serwera jak i klienta ponieważ w chwili obecnej narażasz siebie i potencjalnych użytkowników twojego serwera na wykorzystanie podatności RCE.

Edytowane przez #Gremsonkowy#
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dobrego firewall'a przed serwerem nie da się skutecznie zabezpieczyć przed tego typu atakami - zmiana hostingu jest kluczowa i bez tego nie warto myśleć dalej. W przeciwnym wypadku w razie ataku będziesz miał pretensje o niedostateczne zabezpieczenie serwera (którego de facto nie dało się skutecznie zrobić) do osoby która ci tą usługę miałaby wykonać.

 

Z tego co mi wiadomo to multigaming (jak i net-speak) swoje serwery mają w hosteam więc równie dobrze można wziąć serwer VPS bezpośrednio u nich.

Edytowane przez Vescer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja serwera podana w zrzucie ekranu jest podatna na cała masę różnych ataków. Nowsze wersje klientów nie wspierają starej wersji (podatnego na ataki) protokołu, zatem nie ma możliwości żeby się połączyli.

 

Darmowe licencje NPL są wygaszane i nie będą odnawiane - wyjątkiem są licencje sponsorowane, lecz nadawane są one tylko w szczególnych przypadkach, po bezpośrednim kontakcie z producentem.

Istotnie - tak jak wypowiedział się @#Gremsonkowy# - nie ma możliwości zabezpieczenia na takim VPS.
 

 

49 minut temu, Vescer napisał:

Bez dobrego firewall'a przed serwerem nie da się skutecznie zabezpieczyć przed tego typu atakami - zmiana hostingu jest kluczowa i bez tego nie warto myśleć dalej. W przeciwnym wypadku w razie ataku będziesz miał pretensje o niedostateczne zabezpieczenie serwera (którego de facto nie dało się skutecznie zrobić) do osoby która ci tą usługę miałaby wykonać.

 

Z tego co mi wiadomo to multigaming (jak i net-speak) swoje serwery mają w hosteam więc równie dobrze można wziąć serwer VPS bezpośrednio u nich.


Oczywiście korzystamy z usług firmy Hosteam oraz OVH, aczkolwiek w naszym przypadku stosujemy całą masę swoich zabezpieczeń, bezpośrednio na hostach. Mają one na celu zabezpieczenie przed atakami aplikacyjnymi i mniejszymi floodami. W przypadku Hosteam, serwery VPS nie posiadają ochrony przed atakami na tą aplikację, a już tym bardziej naszych własnych filtrów.

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spoofy To że można jeszcze dodatkowo zabezpieczać bezpośrednio na hostach to nic niezwykłego ale jednak zwykle lwią cześć roboty robi dobry firewall. Hosteam na swojej stronie internetowej ma zamieszczoną informację o ochronie aplikacyjnej teamspeak 3 dla serwerów VPS - więc te dwie informacje się nawzajem wykluczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vescer napisał:

@Spoofy To że można jeszcze dodatkowo zabezpieczać bezpośrednio na hostach to nic niezwykłego ale jednak zwykle lwią cześć roboty robi dobry firewall. Hosteam na swojej stronie internetowej ma zamieszczoną informację o ochronie aplikacyjnej teamspeak 3 dla serwerów VPS - więc te dwie informacje się nawzajem wykluczają.

 

Tego właśnie chciałem uniknąć na tym forum.... do takich dyskusji aporpos teamspeak są inne miejsca.

Cóż, z mojej najszerszej wiedzy wynika że tylko nasz hosting stosuje tego typu zabezpieczenia i zapewniam Cię, że równie dobrze radzą sobie bez sprzętowego firewall'a ;)

Dodatkowo, skontaktuj się bezpośrednio z Hosteam i przetestuj sam ową "ochronę" lub zasięgnij opinii od kogoś kto tak zrobił.

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie chcę się tutaj kłócić, tym bardziej robić offtop'ów - dlatego sugeruję przenieść tego typu dyskusje w inne, bardziej odpowiednie miejsca.

Temat był poruszany miliard razy. Uwierz mi, że gdybym nie był czegoś pewien lub nie widziałbym sensu w utrzymywaniu konkretnych rozwiązań i usług - nie robiłbym tego, ot co, tym bardziej że jest to "ciężki" kawałek chleba ;) .

Szykujemy nową stronę, na której również będzie miejsce do dyskusji. Zawrzemy na niej również wszelakie informacje odnośnie technologii które wykorzystujemy i mamy nadzieję obalić różne "mity" dotyczące tej tematyki - prawda jak to mówią jest jak oliwa sprawiedliwa ;)

Tymczasem, również na naszym fanpage ostatnio zaczęliśmy głośno mówić o sprawach "powiązanych": https://www.facebook.com/multigamingpl/ .

Pozdrawiam.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.