Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Weryfikacja przelewem - skrypt


kacperq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Czy można gdzieś kupić skrypt do weryfikacji konta na portalu przelewem? Tak jak na PayPalu - przy rejestracji użytkownik podaje wszystkie swoje dane osobowe, a potem otrzymuje przelew od PayPala i musi podać kwotę, którą otrzymał, przy czym to konto bankowe, na które dostał pieniądze, musi być zarejestrowane na takie same dane. Jeśli dane się nie pokrywają, to rejestracja nie przechodzi.

 

Czy można gdzieś kupić taki skrypt? Ewentualnie, ile kosztowałoby by jego stworzenie? Zdaje sobie sprawę, że może to iść w grube tysiące.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez kacperq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam

 

 

Ewentualnie może być też skrypt, który działa niemal tak samo, z tą różnicą, że przelew na określoną kwotę robi uzytkownik. Następnie skrypt porównuje dane osobowe z portalu i z danych przelewu, jeśli się pokrywają, to konto się uaktywnia, a jeśli się nie pasują, to pozostaje nieaktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale mogę zacząć - szukam dowolnego, sprawdzonego rozwiązania, które umożliwi mi porównywanie danych podanych na stronie z tymi z przelewu, by mieć pewność, że dany użytkownik jest na 100% tym, za kogo się podaje. Też myślałem właśnie o bramkach, ale nigdy z nich nie korzystałem, i nie wiem, czy wtedy mam wgląd do pełnych danych danej osoby. Chciałbym to porównywanie też zautomatyzować, jeśli to możliwe.

Edytowane przez kacperq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno musisz korzystać z bramek, bo jeśli byś chciał byś to robić sam. To byś musiał założyć sobie z 20 kont bankowych - tak by użytkownik nie musiał czekać 2-3 dni na weryfikacje danych. Do tego banki powinny oferować jakieś API do automatycznego logowania się do ich systemu.

 

Więc, w grę wchodzi ci jedynie bramki płatnicze pokroju DotPay, gdzie będziesz miał jakieś dane. Tylko z tego co pamiętam, podstawowe pytanie (trzeba by popatrzyć na dema operatora) czy bramka przekazuje dane z konta nadawcy, czy formularze zlecenia płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych 20 kontach myślałem wcześniej szczerze mówiąc i nie byłby to w sumie problem, jeśli dałoby się to w jakiś sposób zautomatyzować.

 

Pytanie tylko, czy te bramki przekazują dane osobowe do podmiotów, którym płaci dana osoba. Może ktoś obeznany w temacie się wypowie?

Edytowane przez kacperq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu nie mówimy o 20 "zwykłych" kontach, tylko na pewno "biznesowych" bo do innych raczej na pewno nie dostaniesz (jeśli w ogóle) dostęp po jakimś API.

 

A co do bramek, a co to za problem zapytać u źródła. Ba większość z nich ma API to przeglądnąć dokumentacje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co na nowo odkrywać koło. Wykorzystaj jakąś bamkę typu tpay, dotpay, payu czy przelewy. To będzie najprostsze i najszybsze rozwiązanie do integracji ;)

 

Na 99,99% przekazują dane osobowe do podmiotów którym płaci dana osoba.

Edytowane przez Igorovitch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy będzie się dało to zautomatyzować 🙂 Widzę, że nawet strony pożyczkowe typu Vivus.pl korzystają z normalnego przelewu weryfikacyjnego - użytkownik sam musi go wysłać. Posprawdzam te bramki, ale wydaje mi się, że skoro nawet oni z tego nie korzystają, to może te bramki nie przekazują danych lub nie da się ich zautomatyzować.

 

 

@spex, jasne, tylko takie wchodzą w grę.

Edytowane przez kacperq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa implemantacja

- user jest zalogowany czyli posiada konto w Twoim systemie;

- jest sobie button np  [ weryfikacja konta ] , który realizuje płatność  np 1/2 zł przelewem na konto przez bank online za pośrednictwem systemu płatniczego jakl przelewy24, tpay.com itd;

- po kliknięciu w button klient przechodzi  na formatkę już w systemie płatności na wybór banku ... po wybraniu już w swoim banku wykonuje przelew;

- powraca na Twoją stronę;

 

Natomiast pod maską następuje komunikacja Twoj serwis <-> Serwer transakcyjny płatności online i w zależności od jej przebiegu konto user może zostać autoryzowane.

W efekcie tej transakcji uzyskujesz dane osobowe klienta, które są dostępne w serwisie płatności online.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna bramka płatności nie udostępni Ci danych konta bankowego, z którego została wykonana płatność. Niektóre mogą udostępnić dane płacącego, które użytkownik wpisuje sam, więc niekoniecznie muszą być prawdziwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kontomierz.pl/api

 

Moze to Ci pomoze. Do kontomierza dodajesz jakies konto na ktore beda splywaly przelewy, kontomierz pobiera z niego historie przelewow. Za pomoca API wykonujesz weryfikacje. Nie korzystalem nigdy wiec nie wiem na ile automatyczne jest pobieranie przez kontomierz danych z powiazanych kont bankowych (nie jestem pewny czy nie trzeba tego wywolywac recznie - do sprawdzenia).

 

Inna opcja to program http://www.emszmal.pl/, ktory zapisuje przelewy do bazy danych MSSQL, ktora mozesz sobie odpytac (chyba ze program sam w sobie udostepnia jakies zdalne powiadamianie o nowych przelewach typu odpytanie HTTP). Wymaga to jednak uruchomienie procesu na systemie okienkowym wiec albo jakis VPS z Windowsem jakimkolwiek albo jakas stacjonarka.

 

Kwestia tego czy to sie w ogole oplaca bo jednak aby weryfikacja byla natychmiastowa to tak jak zostalo to wspomniane bys musial miec konta w wielu bankach jednoczesnie (teoretycznie nie musza byc biznesowe bo powyzsze rozwiazania pozwola Ci pobierac dane z jakichkolwiek kont).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mck napisał:

Żadna bramka płatności nie udostępni Ci danych konta bankowego, z którego została wykonana płatność. Niektóre mogą udostępnić dane płacącego, które użytkownik wpisuje sam, więc niekoniecznie muszą być prawdziwe.

 

Nie masz racji.

 

http://developers.payu.com/pl/restapi.html#trx_data_retrieve

 

Ten endpoint jest szczególnie użyteczny, jeśli konieczne jest pobranie danych konta bankowego (numer, posiadacz) lub karty płatniczej (maskowany numer, rodzaj karty).

Edytowane przez regdos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.