Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Komercyjne panele do hostingu


Gryzli

Rekomendowane odpowiedzi

DA tragedia, ostatnio zainteresowałem się panelem KeyHelp który występuje także w bezpłatnej opcji, więc można sobie to przetestować albo nawet zostawić na bezpłatnej. Działa całkiem dobrze, jedyne czego wymaga to prawidłowo działającej quoty na serwerze bo bez tego występują z nim różne jaja (więc na przykład userzy lxc@zfs mogą o nim zapomnieć)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne odczucia jeśli chodzi DA... to co się tam dzieje to jest totalna porażka od momentu kiedy dorwał się do tego jakiś nowy dev, który wprowadza bezsensowne pomysły, zmienia z dnia na dzień funkcjonalności które działaly w określony sposób od kilkunastu lat, EOLuje jedne rzeczy bo są "nieaktualizowane od dawna" (typu suphp czy mod_ruid), ale jednocześnie zostawia webalizera czy fcgid, które są tak samo stare. 

 

optymalizacja i stabilność gorsza niż za złych czasów cpanelu (że daemon tego panelu urósł z kilku MB do prawie 30 w ostatnich miesiącach to taka wisienka na torcie).

do jednej wersji current potrafi być kilkanaście hotfixów. Do tego porzucenie FreeBSD, ubicie Red Hatów z ELS "bo tak" i to w taki sposób, że nawet z custombuilda się nie skorzysta normalnie i można tak długo.

 

No i system licencji, który co prawda nic nie pomogł w kwestii tego, że i tak są licencje shared na 30 pierwszych wynikach na zapytanie w google cheap directadmin license, ale za to sprawia, że jak się im coś wywali (a zdarza się to często) to już nawet backup się nie odpali czy logrotate... no i oczywiście jest drożej :).

 

do tego zero feedbacku na uwagi, a kiedyś naprawdę dało się porozmawiać z nimi sensownie. teraz jedynym celem jest to, żeby kupić nową licencje za kupę kasy i propacka z supportem. 

szkoda bo to tak do początku 2022 był fajny, stabilny panel.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić do tematu, gdyż mam całkowicie inne doświadczenia. Obecnie pracujemy na kilku licencjach. Dotychczas nie doświadczyliśmy większych problemów.  Support potrafi odpowiedzieć na ticket do prawda po kilkunastu godzinach jednak nie zdarzyło się nam nie uzyskać pomocy na ich forum lub w samej dokumentacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o DA to kiedyś mieli sprzedawane licencję dożywotnie po około 200zl dla użytkownika końcowego było to dawno temu teraz już takich cen nie mają. W tedy te 200zl to nie było drogo a teraz zobaczcie ile kosztuje licencja u nich. 

Jeżeli chodzi o da to konkurencja prosiła o dane do logowania na serwer i sami mi naprawiali to co było źle a w da tak nie było. Wtedy korzystałem z ispmansger który kosztował wtedy jakieś 150 zł za dożywotnia licencję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się utrzymać jakości oprogramowania sensownej jeśli nie wprowadzasz jakichś abonamentów, lub skala nie jest na tyle duża abyś mógł sprzedawać swój produkt w tysiącach. Najgorsze jest jednak to, co zrobili z częścią tych licencji dożywotnich, bo nietrudno znaleźć głosy o utrudnieniach związanych z ich przenoszeniem na inne IP lub z jakimś wygaszaniem licencji z losowych powodów. No i z tego co niektórzy piszą nawet wyżej, mimo zmiany metody rozliczania tych licencji (więc teoretycznie większej ilości środków na opłacenie kogoś kto to rozbuduje/poprawi), nie spowodowało to podniesienia jakości jako takiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pieniędzy to zważając, że aktualnie kupowane licencje DA mają numery w okoliach 300000 to ja nie wiem jakie oni musza mieć koszty (albo jak być zachłanni :)) bo jeśli nawet tylko kikanaście procent z tej liczby byłoby licencjami mięsiecznymi i tymi najtanszymi datacenter (już zresztą wycofanymi) to jest to nadal solidna kwota co miesiąc, a cała ta firma to są 3-4 osoby, infrastruktura była utrzymywana za darmo przez długi czas przez różne firmy robiące mirrory, ale teraz to olali i jadą na cloudflare co też tworzy rózne problemy.

 

przy takim cPanelu czy CloudLinuxie mimo, ze też z supportem nie jest super i mają wiele wad, to jednak jest uczucie, że to jest duża korporacja z zapleczem, zawsze można gdzieś wyżej podnieść problem i jest komunikacja z userami, normalny dzial księgowy a przy DA jednak tego nie ma, a ceny już się zrobiły porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie licencjonowania DA przeniosłem się na darmowy hestiacp. Od kilku lat z niego niekorzystałem od strony administracyjnej. Z kolei nowy template jako użytkownika wprawia mnie o chęć wyciągnięcia żyletki... Naprawdę tak spartolić tak ładny styl i wszystko całkowicie wywrócić do góry nogami to się nie spodziewałem.

 

Jedyne czego brakuje to custombuilda, gdzie można było zmieniać wszystko. W HCP to niestety wiąże się z reinstalacją systemu, ale konfigurator instalacyjny upraszcza sprawę.

Napisanie takiego CB do takiego panelu byłoby mega.

 

VestaCP - tu mam z kolei wrażenie że 2-3 lata temu po prostu siadł projekt co w porównaniu do forka -> HCP gdzie są aktualizacje dosłownie co chwilę moim zdaniem wyparł on z rynku veste, która broni się jedynie popularnością.

 

Centoswebpanel - fajny, ale trochę duża kobyła i może sprawić problem dla kogoś kto szuka czegoś user-friendly

CyberPanel - ciekawe rozwiązanie, ale wywrócili obsługę trochę do góry nogami i jak ktoś jest przyzwyczajony do standardowego trybu -> dodajesz domenę i wrzucasz pliki to tutaj jest trochę to urozmaicone :) Na plus jest natywne wsparcie openlitespeed.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Poziomecki Ostatnio oglądałem testy wydajności i NGINX jest zbliżona do openlitespeed jeżeli ktoś nie potrzebuje .htaccess to nginx będzie dobrym rozwiązaniem. Dobrym rozwiązaniem też jest lighttpd bardo szybkie i fajne rozwiązanie tylko nie ma za dużo paneli które go obsługują. nginx i openlitespeed, lighttpd mają różne plusy i minusy nie ma tak że jeden z nich jest najlepszy ale na pewno te trzy są lepsza alternatywa od apache 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Poziomecki napisał(a):

Ja po zmianie licencjonowania DA przeniosłem się na darmowy hestiacp. Od kilku lat z niego niekorzystałem od strony administracyjnej. Z kolei nowy template jako użytkownika wprawia mnie o chęć wyciągnięcia żyletki... Naprawdę tak spartolić tak ładny styl i wszystko całkowicie wywrócić do góry nogami to się nie spodziewałem.

 

Jedyne czego brakuje to custombuilda, gdzie można było zmieniać wszystko. W HCP to niestety wiąże się z reinstalacją systemu, ale konfigurator instalacyjny upraszcza sprawę.

Napisanie takiego CB do takiego panelu byłoby mega.

 

VestaCP - tu mam z kolei wrażenie że 2-3 lata temu po prostu siadł projekt co w porównaniu do forka -> HCP gdzie są aktualizacje dosłownie co chwilę moim zdaniem wyparł on z rynku veste, która broni się jedynie popularnością.

 

Centoswebpanel - fajny, ale trochę duża kobyła i może sprawić problem dla kogoś kto szuka czegoś user-friendly

CyberPanel - ciekawe rozwiązanie, ale wywrócili obsługę trochę do góry nogami i jak ktoś jest przyzwyczajony do standardowego trybu -> dodajesz domenę i wrzucasz pliki to tutaj jest trochę to urozmaicone :) Na plus jest natywne wsparcie openlitespeed.

 

 

Vesta tak naprawdę padła dużo wcześniej niż 3 lata temu, było kilka poważnych luk które zniechęciły staff i community, vesta w rzeczywistości padła w 2019, przez 2 lata nie było żadnego apdejtu potem w 2021 wyszła nowa i ostatnia wersja, nie wiadomo po co bo wszyscy już stracili zainteresowanie tym panelem przez ilość CVE. Teraz istnieją dwa forki HCP i MV. Ale nigdy nie nazwałbym ani pierwotnej vesty ani aktualnych forków komercyjnymi, sam autor mówi, że to ma być prosty panel który instalujesz jedną linijką i po prostu działa bardziej do użytku osobistego. CWP nawet w wersji "enterprise CWP" za 35 ojro/msc też nie nazwałbym komercyjnym rozwiązaniem, średnio jest odbierane zarówno po stronie klientów jak i pracowników po opiniach. Sam używałem vesty jakoś od 2015 aktualnie hestii i jakoś bałbym się na tym trzymać prawdziwych klientów, zwłaszcza kiedy dev hestii z ich forumka, życzy sobie 100 ojro za 1 roboczogodzinę administracji przy bardzo prostych sprawach :)

 

Co do tego custombuilda HCP to na forumku hestii masz gotowe poradniki, można bez problemu wymienić sobie soft, przykładowo z nginxa na apache i odwrotnie, kilka komend i przekopiowanie templatek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sempre napisał(a):

 

 

Co do tego custombuilda HCP to na forumku hestii masz gotowe poradniki, można bez problemu wymienić sobie soft, przykładowo z nginxa na apache i odwrotnie, kilka komend i przekopiowanie templatek.

 

 

Zgadza się, ale brakuje mi po prostu takiego narzędzia gdzie stricte sobie wyklikam wszystko klawiaszmi 1-9 :)

 

W każdym oprogramowaniu znajdzie się luka i do hestii mnie przekonuje to że właśnie są aktualizacje. Wiadomo że darmowy panel nie jest przewidziany pod typowy zarobek i priorytety schodzą na niższy plan bo z czegoś trzeba się utrzymać.

 

Obecnie nie widzę żadnej nawet płatnej alternatywy z płatnością one-time jak to było kiedyś w DA. Wszystko przeszło na metodę "subskrypcji" to trochę podwyższa ceny usług końcowych czym trudniej będzie zaimponować na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.