Skocz do zawartości

davee

Donatorzy
  • Postów

    30
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia davee

Doświadczony

Doświadczony (5/14)

  • Reakcyjny
  • Pierwszy post
  • Rozmówca
  • Stały gość
  • Z nami od tygodnia

Najnowsze odznaki

4

Reputacja

  1. Jak któryś dysk padnie to jak odzyskasz dane? Tak byłbyś zabezpieczony w jakimś stopniu. Chociaż RAID to nie backup.
  2. Jak bardzo zależy Ci na tych danych? Ile dysków planujesz zainstalować?
  3. Średnio. Jeśli to jest do biura i będą tam dane na których na bierząco pracujecie to bym nie bawił się w takie cuda. Kup sobie coś co ma w miarę dostępne częsci lub sprawdzonego producenta. 1. Czy tam będzie Hardware RAID, software RAID czy ZFS? 2. Jak prędkość łącza jest Ci potrzebna? 3. Czy dane będą często czytane?
  4. Myślę, że powyższy setup to min 150-160W. Lepiej kupić coś z małej platformy: Xeon E3 lub nawet Ryzen. Oba rozwiązania mają ECC. Zmniejszysz zużycie prądu o około 50W
  5. To jest tak szeroki temat, że nie tutaj nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Możesz iść w jakiś poleasingowy serwerek. Możesz kupić jakieś desktop, który będzie miał 8 zatok 3.5cala lub 3x3.5 + 3x5.25 i do niej kieszeń 5x3.5. Poza tym pamiętaj, że jak będziesz miał 8 dysków to przy RAID Z2 faktycznie będziesz miał powierzchnię z 6 dysków.
  6. Jak dla mnie spoko, od 4 lat korzystam to mieli może 2 poważniejsze problemy. Było też jakieś CVE ale tylko dla tych co otworzyli port API bez ograniczeń.
  7. CWP. Jak dla mnie dużo łatwiej się nim zarządza niż DA, ale trzeba przywyknąć do niektórych konwencji i trzeba znać minimum administracji serwerami.
  8. Z mojego doświadczenia wynika, że rzeczywiście ogromny nacisk jest na wsparcie - zwłaszcza w firmach/urzędach gdzie nie ma dedykowanego personelu do serwerów. Nie zgodzę się, że Supermicro jest tańsze. Zrób sobie jakikolwiek build i zobaczysz, że cena jest lekko kilkadziesiąt procent wyższa od konkurencji - pomijając koszt wsparcia. Również nieprawdą jest, że Supermicro nie jest popularne. Owszem mniejsze firmy nie kupią tego ze względu na powyższe powody. Jednak jeśli mówimy o dużej skali to ogromna część dostawców jedzie na Supermicro, OVH, Online, ATM. Rzuć sobie okiem na jakiekolwiek zdjęcie z DC tych firm a sam zobaczysz. Obecnie można zauważyć, że sporo firmy idzie w OCP, lub całkiem customowe rozwiązania(Hetzner). Co do zarzutu o tym, że jest tego mało na rynku. Jasne, że jest! Widziałeś, żeby duzi dostawcy sprzedawali sprzęt? Oni go tak wyeksploatują, że to się potem nawet na złom nie nadaje(linie kimsufi czy SoS).
  9. davee

    Opinie o contabo.com

    Na coś ważnego bym nie brał, ale mam parę wirtualek z dużym dyskiem na backup to spoko.
  10. Możesz wywalić wszystkie pliki zakończone na .gz
  11. davee

    Miejsce pod backup

    Jeśli te backupy idą z maszynki do której masz roota i starczy Ci 15GB to masz nawet dysk google. Kawałek skryptu do rotowania i masz gotowe.
  12. Zależy co robisz bo czasami nie ma większego wpływu a czasami jest ogromny. Poczytaj sobie o NUMA nodes. Przy dobrze zaplanowanej wirtualizacji możesz nie zauważyć różnicy. Zaletą rozwiązania z dwoma CPU jest, że przeważnie mają większe taktowanie. Także odpowiedź na twoje pytanie zależy od tego co planujesz postawić na serwerze.
  13. @Ponury Typ 1. Proszę byś przeczytał wszystko to co napisałem jeszcze raz lub dwa ale ze ZROZUMIENIEM. 2. W żadnym miejscu mojej wypowiedzi nie polecam i3 w wersji U. Pytałeś jaki laptop bierze 20W to Ci napisałem. 3. Zauważ proszę, że OP napisał, że ma 1000zł i to ma być serwer domowy. Nie będzie to host z 500 VMkami. Co więcej będzie pewnie go trzymał w pomieszczeniu, w którym pracuje więc niepotrzebny jest serwer, który chłodzeniem zwieje mu kawę z biurka i będzie nieznośnie głośny (nawet w idle).
  14. W pierwszym poście OP napisał, że chciałby też, żeby to pełniło funkcję routera. Przynajmniej ja tak zrozumiałem na podstawie przełączenia routera w tryb modemu. Natomiast w moim pierwszym poście napisałem, że osobiście poszedłbym w skrzynkę od HPE albo DELLa. Z racji powodów, które opisałem powyżej. Co do wydajności I3 z serii U. Są to 2 rdzeniowe procki z HT. Jeśli nie będzie fanatykiem bezpieczeństwa (bo po co na domowym sprzęcie) i nie wyłączy HT, VT-d i VTx to będzie dobrze. Sam napisał, że nie będzie ze wszystkiego korzystał na raz. Jedyny problem jaki widzę to stream do TV. Jeśli będzie chciał jakiś dziwne rzeczy robić z Plexem to dobrze żeby ten komputer miał dedykową kartę grafiki( https://support.plex.tv/articles/115002178853-using-hardware-accelerated-streaming/).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.