Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Jakich używacie autoinstalatorów ?


smarthost

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku traktowałem to jako element ułatwiający życie - nie musiałem tracić czasu na wgrywanie na wolnym łączu tysięcy małych plików danego CMS'a tylko kilka kliknięć i był wgrany. Tyle że albo nie ten numer wersji, coś nie do końca było kompatybilne, coś się krzaczyło itd. Dzisiaj wolę wgrać sam wszystko przez FTP i samodzielnie zainstalować - bezpieczniej i wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często autoinstalatory same aktualizują zainstalowane przez nie oprogramowanie (defaultowo)- co jest złem w najgorszym wydaniu :) Już raz miałem przez to problem jak taki wynalazek nadpisał mi moje zmiany (nawet z całym szablonem który wywalił i ustawił defaultowy)... a żeby jakoś poinformować o tym incydencie ale gdzie tam :)
Autoinstalatory to nic dobrego... lepiej poszukać hostingu z SSH i również szybko w kilka sekund można pobrać i wypakować potrzebny skrypt w dowolnej wersji jaką chcemy.

 

Podejrzewam ,że z autoinstalatorów korzystają tylko osoby które nie mają bladego pojęcia jak samemu zainstalować jakiś CMS/skrypt .... a niestety ale tym samym, robią sobie jeszcze większa krzywdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często autoinstalatory używane są pod wszelkie zapleczówki.

W tej chwili widzę na jednym z serwerów 223 instalacje z użyciem Installatrona, więc jak widać, niektórzy go używają.

Nikt jeszcze nie zgłaszał z nim problemów (poza tym, że niektórych skryptów nie da się zainstalować, ale dość szybko reagują na zgłoszenia błędów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas korzystamy z autorskiej wersji autoinstalatora i osobiście uważam, że jest to dobre rozwiązanie, które inspiruje wielu użytkowników do dalszego działania. Pamiętajmy, że wciąż dużo osób nie wie jak ręcznie zainstalować WP czy Joomlę, nie wie na czym polega zakładanie bazy, a mimo wszystko chce blogować lub tworzyć stronę. Na naszej platformie mamy zainstalowane kilkaset tysięcy Wordpressów, a zdecydowana większość z nich działa na bazie Autoinstalatora właśnie.  Co ciekawe - i to może zburzyć wasz porządek świata :)) - z takiego rozwiązania chętnie korzystają....doświadczeni userzy, którzy np. utrzymują na hostingu 10-20 stron swoich klientów. Dwa kliki, kilkanaście sekund czekania, strona na WP gotowa i wystarczy przypiąć domenę na podany katalog.

 

Po takim "zabiegu" nie wiem potem, która baza jest do czego.  - To jest już kwestia konkretnego rozwiązania. U nas w zestawieniu baz jest lista baz, która za jaki folder odpowiada:)

ArqxNKK.jpg

 

W nowym panelu będziemy ten opis jeszcze udoskonalać np. uwzględniając nazwę domeny (lub domen) przypisanych do danego katalogu. Wymaga to jeszcze trochę pracy, ale chcemy aby klient miał pełną kontrolę nad swoim hostingiem.

 

BTW. Kiedyś sporo klientów zarzucało nam rzadką aktualizację WP/Joomli w Autoinstalatorach. W ostatnim roku (konkretnie to w 2016) opracowaliśmy mechanizm, który aktualizuje aplikację maksymalnie kilka dni po wprowadzeniu jej przez autora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, home_pl napisał:

Po takim "zabiegu" nie wiem potem, która baza jest do czego.  - To jest już kwestia konkretnego rozwiązania. U nas w zestawieniu baz jest lista baz, która za jaki folder odpowiada:)

ArqxNKK.jpg

 

Niestety dalej nie widzę tu nazwy bazy danych w takiej formie, aby wracając po pewnym czasie do strony, bez zaglądania w dokumentację, zorientować się do której strony/domeny jest wykorzystywana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariacziKwestia sprawdzenia konfiguracji domeny - na jaki katalog prowadzi :)  Dlatego jak wspomniałem wyżej - pracujemy nad tym, aby ta informacja była jeszcze bardziej przejrzysta. Generalnie Autoinstalator skierowany jest do osób, których nie obchodzi baza danych, jej nazwa i hasło. Fire & Forget. A z czasem jednak stało się to narzędziem wygodnym :)

 

@Poziomecki Z naszych doświadczeń wynika, że mało osób miesza w bazach. Raczej zostają przy swoich nazwach, nie zmieniają do nich haseł i nie przenoszą stron między katalogami.

 

@Pawel_15 Wbrew pozorom bieżąca aktualizacja apek jest trudna, gdyż wiele osób myśli "O pojawił się nowy Wordpress, to pewnie jutro pojawi się w instalatorze", tymczasem sporo providerów korzysta z oficjalnych repozytoriów dostarczanych przez twórców danego panelu. Zdarza się sytuacja, że repozytorium jest aktualizowane przez autora aplikacji dopiero 2 tygodnie po wydaniu oficjalnej paczki instalacyjnej.

Edytowane przez home_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.