Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

numery portów połączeń (zmienne IP)


Mich@ł

Rekomendowane odpowiedzi

Tak.

Rzuć okiem na logrotate:

http://www.thegeekstuff.com/2011/07/rotate-apache-logs

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-configure-logging-and-log-rotation-in-apache-on-an-ubuntu-vps

 

Jeśli ISPconfig ma opcję na rotację logów to sprawdź tam (nie wiem, bo nie korzystam).

edit: Z tego co wyszperałem na szybko, to ISPConfig ogarnia logi :)

Edytowane przez SomeGuy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mich@ł napisał:

Witajcie,

Jak widzę WHT już jest "pase" więc zapytam również tutaj ;)

 

Ale zanim napisałem tutaj posta, wstawiłem takiego samego na wht? :)

 

2 godziny temu, SomeGuy napisał:

Nawet jako firma hostingowa nie masz nakazu do utrzymywanie logów, ustawa nawiązuje do Prawa Telekomunikacyjnego (głównie tpsa, netia, orange, tmobile itp).

Nie głównie, tylko każdy ISP musi logować połączenia jeśli używa NAT, lub zapisywać powiązanie IPpub-Klient jeśli nie używa nat.

 

2 godziny temu, SomeGuy napisał:

@nrm mnie ubiegł, a dodam jeszcze, że logi głównie trzymane są dla nas samych, statystyk itp.

A tu was zdziwie, bo sporo dużych serwisów trzyma także logi połączeń, co znacząco ułatwia służbom znalezienie pacjenta. Proste powiązanie ip i portów.

Jakoś w zeszłym roku tylko Facebook sie wypiął i przestał logować porty src/dst. Jednak nie przeszkodziło to nam w znalezieniu gościa dla ABW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, milosz napisał:

Nie głównie, tylko każdy ISP musi logować połączenia jeśli używa NAT, lub zapisywać powiązanie IPpub-Klient jeśli nie używa nat.

 

Napisałem głównie ISP, nie napisałem, że część nie musi. 

 

17 minut temu, milosz napisał:

A tu was zdziwie, bo sporo dużych serwisów trzyma także logi połączeń, co znacząco ułatwia służbom znalezienie pacjenta. Proste powiązanie ip i portów.

 


Ale co w tym dziwnego :P ? Wcale mnie to nie dziwi, że trzymają i chyba każdy sobie z tego zdaje sprawę. 

 

Nigdy nie ustawiałem logowania z myślą o pomocy organom ścigania.

Edytowane przez SomeGuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.