Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Stanowisko w sprawie opinii na temat firmy simpleideas.pl


theqkash

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że sprawa jest powiązana z tutajszą społecznością, wypadałoby poinformować.
 

19.12.2019 opublikowałem wypowiedź:
 

 

Następnie podobną informację zamieściłem w serwisie wykop.pl:

 

http://www.wykop.pl/artykul/5263687/wracaja-drogie-umowy-i-audyty-rodo-2000-500-netto-w-spolce-corce-nazwa-pl/

 

 

Od tamtego czasu, przez kolejne kilka dni, w serwisie GoWork, firma którą prowadzę otrzymywała negatywne opinie, które sugerowały m.in. działania przeciwko @home_pl mające służyć szkalowaniu tejże firmy.  Do innych komentarzy nie zamierzam się odnosić, gdyż są obelżywe i nie mają absolutnie żadnego pokrycia ze stanem faktycznym.

Z opiniami można zapoznać się tutaj: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,22919351

Część została już usunięta przez administratorów wspomnianego portalu.

W związku z powyższym informuję, żę podjąłem działania prawne mające na celu ustalenie autorów wspomnianych wpisów. Dodatkowo chciałbym podkreślić, że z  firmą @home_pl mam dobre relacje, zaś hurtowego pisania negatywnych (czy nawet pozytywnych) opinii i tworzenia "farm trolli" do komentowania firm hostingowych czy dowolnych innych podmiotów nie pochwalam, nie prowadzę i nigdy nie prowadziłem. Nie bez powodu zresztą stworzone zostało to forum.

Dodatkowo informacja w tej sprawie została zamieszczona na wykopie:

https://www.wykop.pl/wpis/46749251/20-grudnia-uruchomilem-znalezisko-na-temat-o12-pl-/
https://www.wykop.pl/link/5292783/z-czym-sie-wiaze-prowadzenie-niezaleznego-forum-o-hostingu-w-polsce/


Nie wiem i nie mogę wskazać kto stoi za wspomnianymi opiniami, natomiast bezdyskusyjnie mają one związek z moją funkcją, tj. funkcją założyciela i administratora niniejszego miejsca.

  • Lubię 2
  • Super! 2
  • Smutny 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kolopik napisał:

Nazwa kazała swoim pracownikom pisać negatywne opinie?


Nie wiem kto, komu i dlaczego kazał, ale faktem jest, że stało się to bezpośrednio po opublikowaniu przeze mnie wspomnianych wyżej wpisów. Natomiast mam nadzieję, że w toku postępowania uda się ustalić kto za tym stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, theqkash napisał:


Nie wiem kto, komu i dlaczego kazał, ale faktem jest, że stało się to bezpośrednio po opublikowaniu przeze mnie wspomnianych wyżej wpisów. Natomiast mam nadzieję, że w toku postępowania uda się ustalić kto za tym stoi.

Sumując dotychczasowe wybryki nazwa pl wniosek nasuwa się sam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sprawie wiem od kilku dni od Łukasza osobiście ale zostawiłem tę informację dla siebie.

Czytałem te opinie i pierwsze co się rzucało w oczy to czas w jakim pojawiały się te wszystkie szkalujące opinie.

O ile zrozumiałbym różne ALE w stosunku do Łukasza na przestrzeni dłuższego interwału czasowego to te wszystkie opinie pojawiały się hurtowo w przeciągu kilku czy kilkunastu minut cała seria szkalujących negatywów sugerujących jakoby Łukasz był kutafonem i złodziejem który brał zaliczki (chyba najczęściej formułowany zarzut) i tyle go widziano.

Jedna czy dwie opinie na przestrzeni dłuższego interwału jeszcze zrozumiem - trafił się jakiś klijent który miał trudne dzieciństwo. OK, zdarza się. Ale tutaj mieliśmy dosłownie nalot szkalujących i bluźnierczych opinii które ewidentnie podpadają pod zniesławienie i tym podobne.

Kto? Nie wiem :) I nikogo nie podejrzewam bo nie mam jakichkolwiek dowodów :)

Chyba każdy się zgodzi z tym że cała akcja miała na celu zniesławienie Łukasza, RN i całego naszego środowiska.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tom X napisał:

Za publikowanie (niedostateczne moderowanie) szkalujących wpisów odpowiada również administrator forum (w przedmiotowej sprawie - administrator strony gowork.pl), poniżej podstawa prawna


Przekażę informacje do prawnika który to prowadził. W międzyczasie skontaktowałem się z IOD serwisu w celu ukrycia całej strony firmowej w związku z art 17 RODO co istotnie uczynił bez zwłoki.

W nocy od ok. 1:00 pojawiały się opinie z częstotliwością co minutę. Administrator niektóre wpisy cenzurował od razu po zamieszczeniu, natomiast większość prywatnych zaczepek które się tam pojawiły pozostawił nieusuniętą. Generalnie na maile ze zgłoszeniami odpowiada średnio raz w tygodniu.

Ponieważ profil na gowork nie jest już dostępny, wystawiam zrzut z pierwszej fali hejtu jaki pojawiał się od 20.12: https://files.nowak.re/gowork.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.