Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

VPS z Ubuntu 18.04 LTS


supermegazord

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka możecie mi pomóc w wyborze VPS-a (testowy) parametry bez znaczenia chciałbym tylko przetestować kilka ustawień ale potrzebuje do tego Ubuntu w wersji 18.04 LTS (najlepiej w wersji minimal)  a nie na wszystkich VPS-ach jest on dostępny w Solus-ie

 

Macie jakieś sprawdzone miejsca gdzie da się go zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rootbox.com masz Wirtualne Maszyny rozliczane na godziny i liczne rekomendowane obrazy z których możesz utworzyć Wirtualną Maszynę w tym wspomniany Ubuntu 18.04 w dwóch wariantach. Więcej info tutaj: https://www.rootbox.com/services/storage/image/resources/recommended-images.html#rekomendowane-obrazy-z-oprogramowaniem-linux

Dodatkowo łatwo możesz zarządzać uruchamianiem, połączeniem się i usuwaniem za pomocą narzędzia CLI dostępnego dla MS Windows, MacOS oraz Linux.
https://www.rootbox.com/tools/cli/

Utworzenie, połączenie po SSH i usunięcie wyglądać będzie mniej więcej tak z lini poleceń:

$ rbx vm create --name test-ubuntu --type medium --image ubuntu:18.04 --ssh-file ~/.ssh/id_rsa.pub 
$ rbx vm ssh --vm test-ubuntu 
$ rbx vm delete --vm test-ubuntu 

Zapłacisz grosze.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Juvenito napisał:

Rapiddc.pl możesz sprawdzić, mają Ubuntu. Ceny niskie. Jakość ok. 

Nie wydaje mi się aby jakość była ok. ponieważ napchali klientów, że ledwo można cokolwiek z apt'a lub yum'a ściągnąć, a po logowaniu ssh nie wspomne gdy się czeka 2min aż będzie można hasło podać 🤣

Edytowane przez Matix8981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Matix8981 napisał:

Nie wydaje mi się aby jakość była ok. ponieważ napchali klientów, że ledwo można cokolwiek z apt'a lub yum'a ściągnąć, a po logowaniu ssh nie wspomne gdy się czeka 2min aż będzie można hasło podać 🤣

Próbowałeś to zgłosić?

 

U mnie działa w miarę ok (zdecydowanie lepiej niż ty to opisujesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2019 o 08:31, supermegazord napisał:

Dzięki wszystkim ostatecznie wziąłem w sldc.pl akurat aktualizowali OPVZ do nowej wersji więc elegancko bo jest nowy kernel i Ubuntu 18.04, na którym mi zależało. VPS działa zaskakująco żwawo jaka na cenę 10PLN na miesiąc. 

Poczekaj aż się wyłoży :)
SLDC akurat wykłada się statystycznie raz na 2 tygodnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2019 o 23:40, gb1 napisał:

@supermegazord nie lepiej mieć pełną wirtualizację i wybierać kernel taki jak chcesz a nie taki jak akurat dostawca chce dostarczyć w danym czasie ?

 

Jak chcesz z tego korzysta produkcyjnie to pewnie tak, jak potrzebujesz tylko do przetestowania jakiejś tam konfiguracji to raczej nie

Edytowane przez supermegazord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@supermegazord jak chcesz coś testować to uruchamiasz szybko (zajmuje około 40 sekund) na czas testów WIrtualna Maszynę z odpowiednim wybranym OS, testujesz co masz potestować i usuwasz płacąc tylko za czas testów od utworzenia do usunięcia Wirtualnej Maszyny. Za każdym razem masz nową WIrtualną Maszynę z aktualnym OS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.