Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Podłączenie domeny pod hosting nazwa.pl


matek7323

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z podłączeniem domeny pod hosting w nazwa.pl

 

Domena jest wykupiona na stronie domeny.pl tam ustawiłem przekierowanie ip i wpisałem adres ip z hostingu

i główna strona działa ale jak teraz zrobić aby subdomena działała i poczta email bo to w ogólnie nie działa :/ 

 

Subdomene mam utworzoną na hostingu ale jak wpisuje adres.domena.com.pl to nie działa wogóle 

Poczta email jak wpisuje [email protected]  to działa ale jak wpisze [email protected] to już nie działa a sub domene mam tak utworzoną adres.serwer.nazwa.pl 

 

Czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć jak to podpiąć żeby działo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz (chcesz) mieć pocztę? Subdomeny musisz dodać w strefie DNS - rekord A lub CNAME.

U registrata musisz mieć ustawione DNSy, na których będziesz modyfikował strefę DNS pod swoje wymagania.

Edytowane przez mariaczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg domena.pl( https://www.domena.pl/pomoc/hosting/jak-dokonac-delegacji-domeny) strefą DNS możesz zarządzać w zaawansowanych i masz dostępne takie wpisy: A, MX, NS, CNAME, TXT, SRV, AAAA.

 

Dla stron WWW (domen i subdomen) musisz dodać wpisy A lub CNAME  tak żeby wskazywały na adresy IP odpowiednich usług w nazwa.pl

 

Dla poczty musisz dodać wpisy MX. Ich wartość musisz ustalić w nazwa.pl. Z tym że to będzie pół sukcesu bo dobrze jest dodać także wpisy SPF, DKIM (i DMARC), żeby jako tako uwiarygodnić swoją pocztę. Poczta dla domen i subdomen musi być najpierw uruchomiona w nazwa.pl

 

Niektóre firmy nie pozwalają na użycie wielu rzeczy, jeśli nie zaparkujesz domeny u nich. Wiem, że tak np. działał home.pl, że bez zaparkowanej domeny u nich wyłączał obsługę poczty. Nie wiem jak nazwa.pl, ale to nie najprzyjaźniejszy dla użytkownika dostawca.

 

Wydaje się, że nie do końca wiesz co czynisz, więc może być Ci trudno to skonfigurować samemu, szczególnie z nazwa.pl jako hostingiem. Rozumiem, że połakomiłeś się na domenę za 0 zł i pewnie jakiś supertani pakiet z nazwa. To teraz będziesz się męczył, a za rok płakał. 

Edytowane przez nnd.newbie
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.