Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o Seohost.pl


Westbam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o opinie nt. firmy seohost.pl

- Jak wygląda szybkość obsługi?

- Sprzęt

- Łącze

- Ceny

W porównaniu do konkurencji.

 

Dziękuje,

Pozdrawiam

(pytam ponieważ nie znalazłem mimo wyszukiwania takiego tematu oraz jestem zainteresowany ich usługą reseller oraz przeniesieniem domen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącza/sprzęt - przeważnie serwery z OVH zagraniczne i polskie DC.

Ja korzystałem tylko z hostingu seo - i do tego celu świetnie sie sprawdzał - czasem zamulał i choć dość rzadko to zdarzały się przerwy. Jak na hosting SEO to i tak dobrze sobie radził.

W przypadku zwykłego hostingu lub reseller podejrzewam ,że jakość usług może być wyższa (zapewne mniej obciążone serwery) ale to tylko moje przypuszczenia :).

Potrzebowałem kilka razy pomocy jak np dodanie mojego IP do białej listy w DA czy przekierowanie kilkudziesięciu domen na jeden folder (swoja drogą chyba brak tego w DA z poziomu zwykłego klienta a szkoda)  - nie było problemu, zazwyczaj jeszcze tego samego dnia administrator wykonał wszystko o co prosiłem...raz zdarzyło się ,że wykonał w nocy więc na następny dzień :).

Jak dla mnie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem oficjalnie ze strony SeoHost.pl, ale zachowując obiektywizm i etykę więc liczę, że moderacja zaraz nie przystąpi do cięcia :)

 

1. Co do supportu staramy się wyznaczać wysokie standardy. Pomagamy często ponad zakres, którego można oczekiwać jako wliczony w usługę. Staramy się aby każdy był zadowolony. Nasz zespół podchodzi emocjonalnie i po prostu nam zależy. Nie wiem czy można więcej chcieć? :)

 

2. Sprzęt - poza ofertą SEO Europa, wszystko jest w Polsce w jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie centrów danych. Pracujemy na wysokiej klasie serwerach Supermicro i Dell. Wyłącznie sprzęt najmniej awaryjny. Pod tym względem na pewno lepiej się nie da.

 

3. Łącza nie są przeciążone, jest spory zapas mocy. Do tego jako nieliczni oferujemy ochronę firewall AntyDDOS RADWARE. Wiem, że AntyDDOS ma wielu ale RADWARE to klasa sama w sobie i różnica jest spora na plus naszego systemu.

 

4. Ceny ... tutaj należy wyjść z założenia ważenia jakości do ceny. Nominalnie na pewno nie będziemy najtańsi bo się nie da świadczyć w wyjątkowo niskich cenach usług na tym poziomie (sprzęt, DC, support). Biorąc pod uwagę inne czynniki, obiektywnie uważam, że stosunek ceny do tego jest atrakcyjny.

 

Zachęcam do kontaktu na [email protected] najlepiej prosząc o przekierowanie do mnie i w nawiązaniu do tego forum. Chętnie czy to telefonicznie czy mailowo pomogę, dobierzemy indywidualnie warunki i będziesz kolejnym bardzo zadowolonym użytkownikiem ... jak u przyjaciół, bo tak podchodzimy :)

 

Zapraszam i pozdrawiam,
Damian Manikowski

SeoHost.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Przetestowałem SeoHost u siebie więc wrzucam linka do recenzji i testów - moze komuś się przyda:

 

https://jakwybrachosting.pl/recenzja-seohost/


Sprawdziłem: ofertę, parametry, szybkość/wydajność (8 różnych testów), pocztę e-mail, kwestie bezpieczeństwa (10 elementów), uptime, panel, support (tajemniczy klient 😎)

 

W skrócie:

Na plus bardzo dobra wydajność mimo niskiej ceny
Na niewielki minus support, który nie jest w praktyce całodobowy (ale w dzień działa świetnie)

 

Szczegóły w recenzji.

Jest tam też oprócz wyników wszystkich testów monitoring uptime na żywo (sprawdzany co 5 minut z 8 lokalizacji) i kod rabatowy (gdyby ktoś chciał skorzystać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podwyżka cen domen w SeoHost

Temat wiadomości email: 💰 Nowy Cennik Domen w SEOHOST od 10 października 2022r. 💰

Treść wiadomości email:

Cytat

Witam serdecznie.


Ze względu na zmianę cen rejestracji i utrzymania domen zapowiedzianą przez NASK na 12 października 2022r., a także słabość polskiej waluty zostaliśmy postawieni w obliczu faktów, które wymuszają na nas również podwyżkę cen domen zarówno polskich, jak i zagranicznych.
Rejestracja każdej domeny polskiej będzie realizowana w cenie 9,87 zł netto (12,14 zł brutto).

 

Odnowienie domeny .PL kosztowało będzie 56,00 netto (68,88 zł brutto), z kolei odnowienie wszystkich innych domen polskich (IDN i regionalnych) kosztować będzie 36,00 netto (44,28 zł brutto).


Jednocześnie zmieniamy ceny na najpopularniejsze rozszerzenia zagraniczne.


.com 53,00 netto (65,19 brutto) 
.net 52,00 netto (63,96 brutto)
.org 55,00 netto (67,65 brutto)
.biz 79,00 netto (97,17 brutto)
.info 79,00 netto (97,17 brutto)
.eu 27,00 netto (33,21 brutto)


Nowy cennik obowiązywać będzie od 10 października 2022r.


Ceny pozostałych domen będą nowelizowane na przestrzeni października, o czym poinformujemy w osobnej wiadomości.


Jest też dobra informacja.


Pracujemy intensywnie by dla naszych użytkowników przygotować specjalny program zniżek na utrzymanie domen, który będzie dostępny wyłącznie dla osób utrzymujących u nas aktywne usługi serwerowe (Najszybszy Hosting NVMe oraz Reseller NVMe, VPS lub serwery dedykowane).


Szerszy kontekst powodów zmian cen oraz dalszych planów opisany jest w poście na naszym blogu.


Ze swojej strony jako współwłaściciela marki SEOHOST, oraz pomysłodawcy strategii cenowej domen pragnę podkreślić, że pracujemy na niezwykle małych marżach i naszym celem w dalszym ciągu jest bycie najtańszym operatorem domen w kraju. 


Mam nadzieję, że zmiana cen nie spowoduje poszukiwań nowego operatora i zostaną Państwo z nami na kolejne lata.


Pozdrawiam,
Szymon Perski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na stronie głównej w cenniku znajduje się informacja "ta sama cena po roku!", informacja ta okazała się informacją nieprawdziwą ...

Spoiler

image.png

 

Z wiadomości email rozesłanej poprzez SeoHost.pl wynika, że podnoszą oni ceny o około 30-35%. Co jest najśmieszniejsze, podnoszą oni ceny w piątek, tak najbliższy CZARNY piątek (25.11) będą już nowe ceny. Informacja o podwyżce została rozesłana dzisiaj.

 

Fragment wiadomości email:

Cytat

Dokładaliśmy wszelkich starań, by bronić się przed podwyżkami bardzo długo. Tym razem musimy ulec, ale staramy się, aby podwyżka była jak najmniej odczuwalna.

 

W związku z tym przy okazji podwyżki cen usług hostingowych, która nastąpi 25 listopada 2022r. pragniemy poinformować o planowanej promocji BLACK WEEK, która rozpocznie się tego samego dnia i potrwa do końca listopada. O szczegółach poinformuję w osobnym mailu w piątek.

 

Poniżej przedstawiamy nowy cennik, który wejdzie w życie dnia 25 listopada 2022 roku:

HOSTING NVMe

PAKIET

STARA CENA

NOWA CENA

H1

47 zł netto / rok

67 zł netto / rok

H2

97 zł netto / rok

127 zł netto / rok

H3

147 zł netto / rok

197 zł netto / rok

H4

297 zł netto / rok

397 zł netto / rok

H5

497 zł netto / rok

667 zł netto / rok

H6

797 zł netto / rok

1067 zł netto / rok

H7

1497 zł netto / rok

1997 zł netto / rok

HOSTING SEO

PAKIET

STARA CENA

NOWA CENA

SEO NVMe 32

30 zł netto / mc

40 zł netto / mc

SEO NVMe 64

50 zł netto / mc

67 zł netto / mc

SEO NVMe 128

100 zł netto / mc

137 zł netto / mc

SEO NVMe 192

145 zł netto / mc

197 zł netto / mc

SEO NVMe 256

170 zł netto / mc

227 zł netto / mc

SEO NVMe 512

280 zł netto / mc

377 zł netto / mc

RESELLER NVMe

PAKIET

STARA CENA

NOWA CENA

HR1

197 zł netto / mc

267 zł netto / rok

HR2

497 zł netto / mc

657 zł netto / rok

HR3

697 zł netto / mc

937 zł netto / rok

HR4

1297 zł netto / mc

1747 zł netto / rok

HR5

1997 zł netto / mc

2697 zł netto / rok

HR6

2797 zł netto / mc

3797 zł netto / rok

HR7

3297 zł netto / mc

4497 zł netto / rok

HR8

3897 zł netto / mc

5297 zł netto / rok

SERWERY VPS SSD

PAKIET

STARA CENA

NOWA CENA

SSD X1

20 zł netto / mc

30 zł netto / mc

SSD X2

30 zł netto /mc

45 zł netto / mc

SSD X4

60 zł netto / mc

90 zł netto / mc

SSD X8

100 zł netto / mc

150 zł netto / mc

SERWERY VPS HDD

PAKIET

STARA CENA

NOWA CENA

HDD X1

20 zł netto / mc

30 zł netto / mc

HDD X2

30 zł netto / mc

45 zł netto / mc

HDD X4

60 zł netto / mc

90 zł netto / mc

HDD X8

100 zł netto / mc

150 zł netto / mc

 

Z jednej strony wiadomo że wszystko idzie do góry poprzez inflację, ale takimi cenami za domeny i hosting to tylko sobie strzelają w stopę. Nie wiem jak wy ale ja domeny przenoszę bo widzę że firma długo nie pociągnie.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i wypowiem się oficjalnie.

Zgodnie z informacjami w mailingu, które zostały tutaj pominięte, nasze ceny stały w miejscu od wielu lat.

Może warto mieć to na uwadze przed tak nieuzasadnionym atakiem.

 

Rozumiem, że w Twojej opinii drogi użytkowniku przez te ostatnie 3-4 lata (a co najmniej tyle czasu nasze ceny nie były zmieniane) nic nie uzasadnia podwyżki o zaledwie 30-35% ... to dyskusja jest bezcelowa.

 

Może powinniśmy zacząć dokładać do utrzymania usług i wsparcia technicznego?

Moim zdaniem jeśli byśmy nie podnieśli cen to wówczas można by zastanawiać się czy nie pójdziemy na dno.

 

Pragnę zauważyć, że w czasie ostatnich lat poczyniliśmy gigantyczne inwestycje w infrastrukturę i jakość naszych usług i ich wydajność stoi w tej chwili na najwyższym poziomie.

Jeśli to wszystko również nie uzasadnia konieczności podniesienia cen w opinii niektórych osób to niestety dyskusja jest bezsensowna.

 

Zawsze znajdą się osoby, którym wydaje się, że można przez lata utrzymywać ceny na tym samym poziomie pomimo wzrostu kosztów do poziomów oscylujących na granicach rentowności.

 

Odnośnie promocji Black Friday. Jak co roku taką organizujemy jednak wprowadzenie jej na obecnym poziomie cen jest nierealne do zaakceptowania od strony ekonomicznej.

Dlatego dobrym pomysłem, w naszej opinii, jest połączenie podwyżki z "Black Week" kiedy to ceny będą zdyskontowane.

 

Odnośnie domen pragnę zauważyć, że przez dekadę dokładaliśmy do utrzymania domen a w tej chwili ceny zapewniają wyłącznie pokrycie kosztów operacyjnych.

Wiele podmiotów zakończyło swoją działalność w ostatnich latach z uwagi na błędy i niekompetencję w zakresie zarządzania.

 

Decyzja czy utrzymać domeny w niskiej cenie ale i u stabilnego operatora z historią ponad 10 lat czy ryzykować i utrzymywać je w podmiotach o podwyższonym ryzyku, pozostaje do podjęcia przez każdego użytkownika z osobna. Nikogo do niczego nie zmuszamy.

 

Pozdrawiam serdecznie,
Damian Manikowski,

SeoHost.pl

2 godziny temu, Tweedlex napisał:

Na stronie głównej w cenniku znajduje się informacja "ta sama cena po roku!", informacja ta okazała się informacją nieprawdziwą ...

 

Oznaczenie "Ta sama cena po roku" mówi tylko o tym, że nie stosujemy ukrytych promocji na ceny serwerów jak wielu innych operatorów gdzie cena w pierwszym roku stanowi mały % tego co następuje w kolejnych latach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oznaczenie "Ta sama cena po roku" mówi tylko o tym, że nie stosujemy ukrytych promocji na ceny serwerów jak wielu innych operatorów gdzie cena w pierwszym roku stanowi mały % tego co następuje w kolejnych latach. 

 

Zatem ten element oferty czy reklamy wprowadza jawnie w błąd.
Wyrażenie "ta sama cena po roku" oznacza, nie mniej, nie więcej, tylko tyle, że po roku od zamówienia zapłacę dokładnie tyle samo.

 

Zauważ, że nikt nie ma pretensji do podwyżek cen, jako takich, bo one są zrozumiałe i macie do nich pełne prawo.

Ale zapewniając klienta, że za rok zapłaci tyle samo, podczas gdy zapłaci więcej, może jak najbardziej frustrować i powodować utratę zaufania do firmy, która za nic ma składane obietnice.

Tym bardziej, że na zwróconą na to uwagę reagujecie dość agresywnie:

Cytat

 

Może powinniśmy zacząć dokładać do utrzymania usług i wsparcia technicznego?

A tu po prostu może wystarczy przestać w komunikacji stosować obietnic bez pokrycia?

 

Na moje oko by wystarczyło po prostu usunąć to hasło o tych samych cenach ze strony i napisać komunikat- przez długi czas obiecywaliśmy brak podwyżek; podwyżki są niestety nieuniknione - więc dla osłody najbliższe odnowienie będziesz Kliencie mieć po starej cenie, ale kolejne już zgodnie z cennikiem na stronie. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie przy pakietach może faktycznie jest nieco mylące. Zmienimy je tak szybko jak to możliwe na formę, która będzie może bardziej precyzyjna.

Nie mieliśmy w zamyśle tego oznaczenia niczego innego ponad to co napisałem czyli fakt, że u nas ceny są stałe a nie XX % wyższe po roku.

 

Oczywiście rozumiem i przyjmuję te uwagi i jak napisałem wyżej, zmienimy to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.