Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Strona wielojęzyczna


maniks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników forum.

Jaka jest teraz tendencja budowania strony wielojęzycznej? Chodzi mi konkretnie o to czy budować stronę wielojęzyczną podając subdomenę en.examle.com lub ru.examle.com czy jednak po ukośniku examle.com/en examle.com/ru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Myślę, że trend wielojęzycznych stron, to coś co będzie coraz silniejsze. Uważam, że wprowadzenie kilku języków może dać mocnego boosta do liczby odwiedzin. Pytanie jak to zrobić najlepiej. Nie jestem specjalistą, temat sam zgłębiam, ale ktoś już wspomniał, że powinno się wdrożyć to na href lang. Są jeszcze inne kwestie, po pierwsze jak to zorganizować z technicznego punktu widzenia. Czy w tym przypadku powinniśmy każdą wersję postawić na osobnej instalacji WP? (jeżeli mówimy o WP) i podpiąć do niej domenę? Pozostaje również kwestia tłumaczenia, chociaż zaobserwowałem, że dla dobrze skonstruowanych (napisanych) tekstów, w pewnych branżach, automatyczne translatory dają coraz lepsze wyniki. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia SEO lepiej domena.pl/ru, ale pod względem użyteczności lepiej używać subdomen dla wersji językowych. Przy pozycjonowaniu subdomeny otrzymują mniejszą moc z backlinków, dlatego, jeżeli będziesz chciał się pozycjonować na inne kraje, to skorzystaj z ukośnika. Najgorszym błędem, jaki można popełnić, jest wdrażanie wersji językowych z parametrem, czyli domena.pl?lang=ru - tak nie robimy.

 

Edytowane przez sempre
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marv napisał:

Myślę, że trend wielojęzycznych stron, to coś co będzie coraz silniejsze. Uważam, że wprowadzenie kilku języków może dać mocnego boosta do liczby odwiedzin. Pytanie jak to zrobić najlepiej. Nie jestem specjalistą, temat sam zgłębiam, ale ktoś już wspomniał, że powinno się wdrożyć to na href lang. Są jeszcze inne kwestie, po pierwsze jak to zorganizować z technicznego punktu widzenia. Czy w tym przypadku powinniśmy każdą wersję postawić na osobnej instalacji WP? (jeżeli mówimy o WP) i podpiąć do niej domenę? Pozostaje również kwestia tłumaczenia, chociaż zaobserwowałem, że dla dobrze skonstruowanych (napisanych) tekstów, w pewnych branżach, automatyczne translatory dają coraz lepsze wyniki. Co o tym sądzicie?

chcesz tlumaczyc  automatem i to wrzucać    jako tekst  na stronę ?  do wp polecam  plugin WPML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, darekm napisał:

chcesz tlumaczyc  automatem i to wrzucać    jako tekst  na stronę ?  do wp polecam  plugin WPML

 

Absolutnie nie, chociaż moją wypowiedź można tak zinterpretować. Treść oparta na automatycznym tłumaczeniu zadziała wyłącznie na krótką metę, chociaż może stanowić pomoc albo zmniejszyć nakład pracy, przy rozsądnym użyciu. Podejrzewam, że plugin o którym wspomniałeś również używa wbudowanego translatora. Faktem jest natomiast to, że polska sieć się mocno zapełnienia i żeby pozostać konkurencyjnym, podobnie jak w realnym biznesie, trzeba będzie konkurować ze stronami z całego świata. Wydaje się, że to już chyba ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marv napisał:

 

Absolutnie nie, chociaż moją wypowiedź można tak zinterpretować. Treść oparta na automatycznym tłumaczeniu zadziała wyłącznie na krótką metę, chociaż może stanowić pomoc albo zmniejszyć nakład pracy, przy rozsądnym użyciu. Podejrzewam, że plugin o którym wspomniałeś również używa wbudowanego translatora. Faktem jest natomiast to, że polska sieć się mocno zapełnienia i żeby pozostać konkurencyjnym, podobnie jak w realnym biznesie, trzeba będzie konkurować ze stronami z całego świata. Wydaje się, że to już chyba ten moment.

 WPML  nie  tlumaczy automatycznie tresci  pomaga w wp to porzdnie  ogarnąc nie musisz mie  5 wp  tylko w jednym wszystko zlatwiasz czy to na katalogac czy subdomenac czy domenach  tu masz przklad zastosownai tego pluginu https://www.vapefully.com/pl/

 

Edytowane przez darekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.