Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Manifest hostingowej zmiany


rafal.kusmider

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, theqkash napisał:

 

No dobra, ale co to ma udowodnić?

 

Ja wskazałem, że istnieje dużo większa i bardziej popularna niż Angry Bytes spółka, by trochę uspokoić nastroje i porównywanie "kto ma większego". Jestem pewien, że @smarthost raczej nie jest krzakiem ani firmą która się zbierze z dnia na dzień na podstawie tego że ma taki a nie inny kapitał zakładowy, a coś takiego było tutaj sugerowane wcześniej ;)

 

Jak rozumiem uważasz takie podejście do biznesu za złe?

 

Uważam, że jest dużo wyższe prawdopodobieństwo, że mogą się zwinąć mając niski kapitał niż jakby mieli kapitał 10 baniek :) Bo to oznacza, że zaangażowanie środków w ten biznes był/jest taki sobie i w razie jakichś problemów nie ma nawet czego spieniężyć (oczywiście mogą mieć kapitał zakładowy 5k pln, a spółka może mieć majątek na 10 mln pln ale tego nie wiemy, a jakby mieli kapitał 10 mln - to byśmy wiedzieli, bo potwierdził to notariusz ;)

 

PS. W żadnym wypadku nie chcę szkalować tu Smarthost - z moich obserwacji są spoko firmą 🙂

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adam Szendzielorz napisał:

 

Smarthost nie jest ani znaną (poza naszym hostingowym światkiem) marką ani średnią/dużą firmą. Istnieje też stosunkowo krótko. Pokaż markę, którą chociaż trochę kojarzy Twoja żona oraz Twoja mama i która ma kapitał 5k pln :)

 

 

smarthost.pl - 9944 domen

progreso.pl - 5885 domen

 

Po za tym kapitał nie oznacza ile firma ma kapitału w gotówce.

U notariusza można wycenić know-how na milion i wrzucić aportem.

Edytowane przez Dvmivn
  • Lubię 1
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dvmivn napisał:

 

smarthost.pl - 9944 domen

progreso.pl - 5885 domen

 

Po za tym kapitał nie oznacza ile firma ma kapitału w gotówce.

U notariusza można wycenić know-how na milion i wrzucić aportem.

 

Czy ja gdzieś napisałem, że progreso.pl jest średnią/dużą firmą i marką znaną mamie i żonie Łukasza? :D

No nie jest. Więc nie wiem po co to porównanie :)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tweedlex napisał:

Ponieważ przy spółkach nie odpowiada się majątkiem właściciela tylko spółki. Więc wierzyciele z takim małym kapitałem oraz pewnie brakiem majątku spółki raczej nie mają jak odzyskać pieniądze.

 

Spółka odpowiada za swoje zobowiązania swoim majątkiem, jednak majątek spółki to nie kapitał zakładowy. Dwie zupełnie różne sprawy.

Tak na marginesie to chyba nie mały kapitał wierzycieli miałeś na myśli tylko dłużnika a jest nim spółka, jeśli dobrze rozumiem Twój tok rozumowania. Natomiast nadal mylisz majątek spółki i kapitał zakładowy. 

 

14 minut temu, Tweedlex napisał:

Porzucenie spółki to dla mnie po prostu oszustwo/ogłoszenie upadłości/inna sytuacja gdy spółka nagle znika.

 

Upadłość spółki lub jej likwidacja to nie żadne oszustwo tylko normalny etap w cyklu życia spółki uregulowany przepisami KSH i nie ma możliwości aby w żadnym z tych przypadków spółka nagle zniknęła. Takie postępowania trwają dość długo.

6 minut temu, Dvmivn napisał:

U notariusza można wycenić know-how na milion i wrzucić aportem.

Z tymi dowolnymi wycenami to już się lekko zmieniło i nie jest tak prosto jak kiedyś. 

16 minut temu, Adam Szendzielorz napisał:

spółka może mieć majątek na 10 mln pln ale tego nie wiemy

Jak to nie wiemy? Sugerujesz że wszystkie spółki prowadzą księgi rachunkowe niezgodnie z przepisami? :D

17 minut temu, Adam Szendzielorz napisał:

jakby mieli kapitał 10 mln - to byśmy wiedzieli, bo potwierdził to notariusz

Z całym szacunkiem ale od kiedy notariusz potwierdza kapitał zakładowy spółki?

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wywołanie mnie do tablicy i nazwanie średnią/dużą firmą. Ale niestety tak nie jest. Smarthost jest raczej małą spółką. Ale stabilną i mam nadzieję rozwojową 🙂 

 

Co ciekawe, zwykle nie powinno się oceniać firm po kapitale zakładowym. Można po przychodach/obrotach (w przypadku spółek usługowych to dobry parametr, a w przypadku handlowych już nie), można oceniać po zysku, choć czasem spółka celowo albo zyskiem manipuluje (np. wyprowadza pieniądze jak wiele podmiotów transferujących zyski za granicę), albo intensywnie inwestuje i wtedy nawet ma księgowo straty, pomimo poprawnego działania. Tak naprawę jednym z ciekawych elementów jest wielkość podatku VAT jaki płaci firma (biorą to np. pod uwagę firmy leasingowe), ale to znowu nie jest informacja publiczna.  VAT firmy zwykle płaca w odróżnieniu od podatku dochodowego, bo dochodowy skutecznie obniżają zatrudnieni pracownicy 🙂 

 

 Co do kapitału zakładowego - to jest on w dużej mierze teoretyczny 🙂  cytując Wikipedię: "Ponadto kapitał zakładowy nie stanowi o kapitale własnym spółki. Akcje mogą być obejmowane po cenie wyższej niż ich wartość nominalna, także podczas zakładania spółki. W wyniku strat spółki kapitał własny spółki może być niższy niż zakładowy."

 

Wojtek

  • Lubię 3
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, smarthost napisał:

Co do kapitału zakładowego - to jest on w dużej mierze teoretyczny 🙂  cytując Wikipedię

Wszystko się zgadza tylko cytat mało adekwatny ponieważ dotyczy spółek akcyjnych, choć pierwsze zdanie i ostatnie zdanie cytatu akurat w przypadku sp. z o.o. także jest prawdziwe.

 

W kwestii VAT są możliwości aby oszacować z dokumentów finansowych jego wysokość dla spółki, jednak w przypadku firmy która eksportuje usługi bez naliczania vat to ten parametr nie jest już taki ciekawy :( znam przynajmniej jedną sporą spółkę w Polsce z obszaru "hostingu" która posiada większość przychodów z zagranicy. 


Dla dociekliwych nie jest to tani mass hosting i spółka na tym forum zapewne większość nie znana, a tym bardziej mamom, siostrom czy córkom tutaj piszących :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roberrt napisał:

W progreso  z 1 mln kapitału zakładowego całe 22 tyś to kapitał w gotówce a reszta to wycena poprzedniej spółki. :)

7Xu0b8A.png

OEq4aTv.png

 

Ale widzę że 10 baniek jest w planach :D

mzFrvDx.png

 

ale przynajmniej widać że mają klientów

yfm381z.png

 

Wszystko się zgadza, był to normalny proces przekształcenia spółki cywilnej w spółkę kapitałową :)

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.