Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Pixma TR8550 - potrzebne opinie.


Pawel_15

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu latach wiernej służby i drukowania padła mi drukarka Canon Pixma IP4800. Szukając czegoś nowego trafiłem na urządzenie wielofunkcyjne Pixma TR8550. Szukałem opinii w internecie na temat tego urządzenia ale niestety nie ma ich za wiele. Warto inwestować w ten sprzęt? Potrzebuję lepszy sprzęt do zastosowań domowych. Wybór urządzenia wielofunkcyjnego ze względu na to że stary ale wciąż  dobry skaner Plustek ST12 nie działa pod W10 (pod W7 działa warunkowo). Wybór powyższego modelu między innymi ze względu na rozdzielczość skanowania (2400x2400) oraz nie najdroższą eksploatację (tusze).

 

Miał ktoś z was do czynienia z tym modelem? Jak się sprawuje, jakie odczucia z korzystania? Ewentualnie co innego możecie polecić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to źle:

 

https://www.brother.pl/printers/all-in-one-inkjet/dcp-t500w

 

https://www.morele.net/urzadzenie-wielofunkcyjne-epson-l565-c11ce53401-732263/

 

Ale to drugie już trochę drogie :)

 

Z drukowaniem i skanowaniem bywa różnie - czasem drukarka kilka tygodni nic nie drukuje a czasem jednego dnia idzie kilkadziesiąt stron. Podobnie ze skanerem - albo stoi nieużywany przez dłuższy czas albo hurtem idzie do skanowania po kilkaset stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak poszczególne konkretne modele, ale spośród atramentówek drukarki i urządzenia wielofunkcyjne Brother chyba są najtańsze w eksploatacji, wytrzymują spokojnie większe obciążenie, gdy trzeba, a w razie dłuższego nieużywania problem zasychania atramentu jest dobrze rozwiązywany przez odpowiednią funkcję czyszczenia. Do drukarek Brother zamienniki atramentu można kupić po 2zł, czyli komplet czarny plus kolory za 8zł (plus przesyłka), koszty - nawet zamiennikowe - HP, Canon itp. są nieporównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel_15 napisał:

Nie za tanie te zamienniki? Raz wiele lat temu na starym Canon BCJ 2100 przejechałem się na zamiennikach które wykończyły drukarkę. Zależy mi na jakości ale też bez przechodzenia w absurdy :)

Największy problem z Brotherem jest fakt, iż mimo tego iż go karmię zmienikami za 2 zł. To się od 10 lat nie chce zepsuć, a ja chcę mojego 150C wymienić na coś nowszego, ale puki stary działa to niema sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jednak kupiłem te kobyłę od Canona :) Trochę droga w eksploatacji ale po kilku wydrukowanych memach jestem zadowolony z jakości wydruku. Mam nadzieję że całość wytrzyma bez awarii przynajmniej te kilka lat. Na duży plus zasługują opcje sieciowe (drukowanie z urządzeń mobilnych, NFC etc.) które ułatwiają nawet dość mocno życie :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canony są spoko, na drugim miejsuc stawiałbym własnie brothera a później długo nic przynajmniej w tej półce cenowej.

@spex Psuć się nie chcą ale tusz pożerają jak kwachu litra :) (szczególnie kochają się "czyścić" po nocach)

Edytowane przez servizza
sp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pawel_15 napisał:

 

Drukarkę włączam tylko jak jest potrzebna więc samoistne czyszczenie się po nocach i inne takie raczej odpadają.

 

 

Skąś to znam... i ta "radość" po właczeniu zasilania i procedura startowac z czyszczeniem... a ty za 5 minut musisz wyjść a potrzebujesz coś wydrukować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.