Skocz do zawartości

servizza

Donatorzy
  • Postów

    41
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana servizza w dniu 27 Stycznia 2018

Użytkownicy przyznają servizza punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Imię
    Servizza

Informacie firmowe

  • Firma/marka
    Servizza PL | https://servizza.com
  • Funkcja w firmie
    Właściciel

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia servizza

Doświadczony

Doświadczony (5/14)

  • Pierwszy post
  • Rozmówca
  • Dyskutant
  • Z nami od tygodnia
  • Z nami od miesiąca

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Sugerujesz, że kompilacja to jakiś magiczny proces całkowicie inny w działaniu (nie mylić z charakterystyką) niż np. apache czy mysql ? No to niewątpliwie jakaś nowa informacja dla mnie, możesz rozwinąć lub ewentualnie odesłać do dokumetnacji tych ukrytych wywołan kernela, chętnie poczytam
  2. Skoro posługujemy sie analogiami , to wolałbyś jeździć mercedesem v8 czy trabantem z dwusuem ? Wolsiz jeździć autostradą 4 pasmową prawie pustą czy zakorkowaną drogą gminną. Spalanie się sprawdza na stacji benzynowej - w it w histogramie Oczywiście, że vps pod www raczej z założenia nie jest przewidziany jako node w klastrze kompilera. Natomiast wyniki te można łatwo przeliczyć na realną wydajność później takiego LAMPA, więc jeśli kolega obserwuje kompilacje i widzi to i tamto i wie , że jego aplikacja potrzebuje później tyle i tyle to chyba da mu pewien obraz sytuacji. Raczej bym się nie obrazał na wyniki kompilacji, dlatego spytałem o dane, bo na ich podstawie mozna dopiero coś odpowiedzieć w temacie czy wynik jest normalny czy nie dla takiej konfiguracji, czy siedzi na kórniku czy normalnym serwerze.
  3. a na jakim os to stoi w ogóle ? czasami nawet jeśli io kuleje (a nie wiemy jakie twój vps ma pod spodem i jak jest obciążone i jak przede wszystkim jest przekazane (multum opcji)) to load ci tego nie pokaże (w zależności od osa) druga sprawa, vcpu, jakie masz cpu zbindowane ? czy mają affinity, respektują numa zone... jaki rodzaj wirtualizacji masz, czy na matce czasem nie ma pożyczania czasu a twoje 4 vcpu w rzeczywistości mielą się na jednym rdzeniu i to HT napisz coś więcej o wersji osa i jeśli znasz konfiguracje swojej matki/cpu lub jakieś statsy, czasami paroma testami io/cpu + dmidecode/lspci/lstopo itd.. można się dość dobrze wstrzelić w konfiguracji matki co da ci obraz tego co masz, dodatkowo jakiś histogram wydajności cpu najlepiej z 72h przynajmniej z tygodnia normalnego i wszystko bedziesz wiedziec.
  4. Wielu sie juz wypowiedalo w temacie ale ja moze troche inaczej ugryze temat: - co to sa za dyski ? model/iops ?, kontroler sprzetowy ? jakis raid ? ile masz ramu w maszynie i jaki volument ruchu i jego zmiennosc ? - jaka natury jest ten ruchy, bo z tego co opisujesz wynika iz raczej jest to ruch ktory wypada z cache lub jest modyfikowany wiec tak naprawde wlozenie czegokolwiek jako "cache" za wiele nie pomoze, pagecache w ramie zawsze bedzie szybszy niz nvme, ssd i cokolwiek innego, oczywiscie ram jest drozszy... ale nadal to wszystko zalezy jakiej natury masz ruch z twojego use case wynika ze raczej czytasz caly czas "nowe" pliki ktore dopiero leca do cachu - zfs kompresje w nim, zil/arc itd ok... wszystko pieknie ale to nadal nie zmienia faktu ze czytajac new/mod files musisz odwolac sie do swojej macierzy HDD - pytam o te dane bo jesli masz malo ramu i ciagle z niego ewikty leca to ssd cache bedzie mial sens, czy zrealizujesz to na zfs czy cacecached czy chocby facebookowy ssdcache lub zwykl dm-cache jeden grzyb... roznice sa oczywiscie w detalach, nie wiemy jaki masz sprzet tam jaki cpu, wiec tutaj ostrozeni z ZFS i kompresja... numa/iterconnect moze byc twoim wrogiem tutaj (nie wiemy jaki jest iosize) poprostu wrzuc wiecej suchych danych sprzetowych/conf i dorzuc jakeis wykresy z nie wiem chociaz 72H z IO i jego specyfikacji , na tej podstawie mozna cokolwiek dopiero szukac dalej Pozdrawiam
  5. servizza

    ciekawostka z maja

    https://bezprawnik.pl/ustawa-o-odpowiedzialnosci-prawnej-podmiotow-zbiorowych/ Jak myślicie przejdzie coś takiego ?
  6. Nie wiem jak z cięciem transferu, ale definitywnie nie używajcie ovh kernela, jest mocno obciachany i nastawiony na oszczędzanie energii (co jest zrozumiale z ich punktu widzenia).
  7. Jasna sprawa, nie każdy musi być hw-ym "zboczeńcem" W takim przypadku najlepiej posiłkować się benchmarkami (z konkretnych gier) + bardzo pomocne najzwyczajniej w świecie będzie googlowanie, na zasadzie, upatrzyłeś sobie już jakieś mobo/ram/cpu, zobacz w necie pod hasłami problem, stability i tym podobne, to ci pozwoli zerknąć czy ktoś się już na coś nie naciął, sprawdzaj kompatybilność ram<->mobo (powinno być na stronie producenta) itd... generalnie to co wyżej napisałem to już zagłebianie się w budowanie mid/top platform i wyciskanie z nich ostatnich potów. Jeśli nie szukasz platformy do grania w 4K z setkami fpsów, nawet jeśli nieświadomie gdzieś se zwolnisz maszyne, to będą to różnice niewielkie. Stabilna sekcja zasilania, dobre kości do AMD i będzie ok. Czym szybsze kości jednocześnie jak najniższe czasy w nich (niestety nie idzie to w parze), tym szybszy twój AMD będzie, czasami nie warto dopłacać do np. 3333 czy więcej, bo różnica w fps będzie na poziomie 5-6 klatek, za to niższy ram z niższymi cyklami będzie lepiej się w aplikacjach zachowywał (oczywiście nie tych bazujących na paśmie) noi stabilność systemu nie ucierpi, nie mówiąc o żywotności kontrolera.
  8. Przede wszystkim podstawowa rzecz wydajności IPC ryzena i to zarówno wersji cywilnej jak i serwerowej ti IF, do gier twoj IF+szerokość szyny (a i tu będzie miał znaczenie chipset). Trzeba powiedzieć sobie jasno, dla IF ryzena w architekturze l3 i braku rozwiązań typu rdma, tyle wyciśniesz z maszyny ile twoje najwęższe gardło (tutaj kłania się wiedza w temacie przerwania, payload, przetarzanie równoległe, opóźnienie vs przepustowość. Zsumujmy sobie tutaj kilka czynników, płyta (szczególnie sekcje zasilania, wytłumienie, podatność na szum(indukcja)), zasilacz do tego, jakość ścieżek na samej płycie (jaki materiał) potem mamy już komponenty. Czym "szybszy" ram i czym szybsze podbicie IF będziesz chciał tym więcej elementów zacznie grać z detalami role. Tutaj choćby odchył 0.1v może mieć spore znaczenie dla stabilności. Temat rzeka, może na następnym spotkaniu forum można przy piwie pogadać Trochę linków, które powinny zachęcić do zgłębiania swojej wiedzy w temacie architektury sprzętowej , jest tego sporo, mega ciekawy temat, szczególnie dla fanów HFT, ale oni już pewnie dawno siedzą w power+nvlink i przetwarzaniu hybrydowej siatki. PCIE nawet w wersji 5 to zółw. https://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-5-1600x-cpu-review,5014-2.html http://eu.crucial.com/eur/en/memory-performance-speed-latency http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-ryzen-5-1400-review,4.html https://pcmod.pl/wykaz-chipsetow-dla-procesorow-amd-ryzen/ https://pclab.pl/art75202-5.html https://pclab.pl/art72996-10.html https://www.techarp.com/bios-guide/pci-e-maximum-payload-size/ http://xillybus.com/tutorials/pci-express-tlp-pcie-primer-tutorial-guide-1 https://en.wikichip.org/wiki/amd/infinity_fabric A jak komuś nie chce się czytać tego wszystkiego i uczyć, to odpalacie jutuba wpisujecie swój desired konf i patrzycie ile "fspów" wyciąga i gol Odpowiadając na to czy amd/intel, pod win10 większego znaczenia nie ma, ktoś tam coś też chyba wspominał że igpu z ryzen w cross z amd kartami, o ile pamiętam w zen nie będzie to możliwe i i nie jest ale CS:GO na full hd w full detalach śmiga na ryzenie 5 2400g z pamięciami 3333. Krótko pisząc, nie chcesz się bawić w tjunowanie, łuskanie itd... przy tej różnicy cenowej, jeśli więcej grasz a mniej pracujesz - intel, więcej pracujesz (potrzebujesz wincyj rdzyniów) pomyśleć o amd (ale nie spartol go kiepskim mobo i słabymi pamięciami, a tu znowu pytanie czy warto). Nie czarujmy się, kiedyś byłem fanem czerwonych, ale ileż można wierzyć w obietnice a później wychodzi jak zawsze (prawie jak z naszą reprezentacją ).
  9. 1-a, z drugą na ten moment jest jeszcze gorzej. W domu mam też na jednej maszynie 5 2400g (narazie embeda nie używam, jest nieużywalny w pingwinie), jako taka stabilność na F28 mozna uzyskać przy gitowym kernelu (nie polecam). @Pawel_15 róźnić w architekturze jest sporo i można cały regres zrobić w temacie architektury i tego jakie są choćby ograniczenia itd... wszystko to policzane jest i to dość proste. Twoim pytaniem powinno być, jaki os będe miał do czego komputer ma ci służyć. Z tą ceną AMD uważaj, amd nie kocha już słabych mobo (jeszcze gorsza stabilność), więc z tą różnicą cenową już tak pięknie nie jest (jak złożysz po taniości to będzie dramat).
  10. Bardzo niestabilne, ciągle łatane, nawet z 4.17 ciągłe problemy z microcode. Trzeba wiele funkcjonalności/performance poświęcić na stabilność. Dodatkowo sama architektura nie powala, rtt w cache na poziomie 3 generacji w intelu, brak możliwości partycjonowania zasobów, w porównaniu do nowego skylake z mesh to klasyczna cegła. Do mocno budżetowych rozwiązań i jako kombajny fajne (ale po stabilizacji), obiecujący microcache i bardzo budżetowa alternatywa dla nvlink. Wracając do meritum, stabilność tragedia na tym etapie.
  11. Skąś to znam... i ta "radość" po właczeniu zasilania i procedura startowac z czyszczeniem... a ty za 5 minut musisz wyjść a potrzebujesz coś wydrukować
  12. Canony są spoko, na drugim miejsuc stawiałbym własnie brothera a później długo nic przynajmniej w tej półce cenowej. @spex Psuć się nie chcą ale tusz pożerają jak kwachu litra (szczególnie kochają się "czyścić" po nocach)
  13. @theqkash Dzięki, niestety w tym roku musimy odpuścić, ale na następne na pewno wpadniemy
  14. Litespeed ok (pod warunkiem dobrej konfiguracji), też go mamy , mało tego dbamy o takie szczegóły jak offloading, numa, mesh CAT ,nie ograniczamy wydajności sql komunikacją cx/tcp/rt między serwerami itd...nie wliczamy zasobów systemowych do twojego czasu (szczególnie istotne w sched Cloudlinuxa) więc zerknij i do nas jesli nie znajdziesz nic u kolegów ze swits https://servizza.com/hosting
  15. Wszystko zależy od tego czy jakie są reguły (czy określone są np. nazwy interfejsów, specyficzne ip itd..), reguły ogólne raczej da się przenieść 1:1, reszta zależy jaki jest konf docelowy, trzeba poprostu ocenić i tyle, nie ma tu jakiejś większej filozofii.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.