Skocz do zawartości

servizza

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  Servizza PL | https://servizza.com
 • Funkcja w firmie
  Właściciel
 1. Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  Matt a jakiś konkretny spec poszukujesz ? I czy mając na myśli gwarantowane dedykowane zasoby masz na myśli "czas" czy prawdziwie alokowane przypisane do konta zasoby (zgodnie NUMA, CAT itd..)
 2. Kimsufi problem z IPv6

  ip -6 r s ip -6 a s zobacz w panelu czy masz podane więcej informacji na temat v6 (moze pod tym kółkiem z prawej strony)
 3. Kimsufi problem z IPv6

  Pingujesz na własnym serwerze, lokalny adres v6 więc raczej będzie działać. Sprawdź: - tablice routingu v6 - firewall v6 - czy napewno masz tylko jeden adres ::1 ? nie dostałeś czasem puli z gw::1 ?
 4. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Orange/Netie zweryfikuj, no chyba że nie masz dużych wymagań (strzel trace do swoich daily usage serwisów, tylko nie po icmp , strzelaj po tcp/udp tak jakbyś używał i najlepiej w godzinach o największym obciążeniu, żebyś później 56.6k nie miał o 21 ). Jeśli chodzi o UPC, pamiętaj że to to nadal DOCSIS, w skrócie, jak trafisz na osiedle z torrenciarzami na tzw. ostatniej mili itd... będzie słabo (choć to ogólna zasada). Wszystko zależy do czego łącze potrzebujesz. p.s. z prywatnych doświadczeń, moja próba zakupu łącz od orange skończyła się listownymi przeprosinami (za to że płaciłem 6 miesięcy za kłamstwo), na który odpowiedziałem pozwem sądowym i w zasadzie straciłem tylko czas, bo te grosze nie zrekompensują czasu. Natomiast zdaję sobie sprawę, iż cała trójka może mieć podobne historie.
 5. VPS/Hosting pod stronę fundacji

  Zapraszam na PW, przygodę można zacząć od małego hostingu i skalować się do choćby AWS/Private cloud w miarę potrzeb
 6. Monitoring dla kilku serwerów

  Najprościej monit lub w kombo z m/monit
 7. Spectre i Meltdown - wpływ na rynek hostingowy

  Realny spadek wydajności w środowisku hostingowym w tzw. "życiu realnym", według większych graczy wynosi od 5 do 24% (AWS/Azure), przynajmniej na tą chwilę. Spadek wydajności będzie zależny od jak słusznie zauważył archi ilości systemowych wywołań jak i obsługi pamięci contexu (oraz modelu posiadanego procesora). Poprzednicy chyba nie zadali sobie trudu przeczytania pełnej specyfikacji meltdown i spectre i wykonania odpowiednich testów, a później będzie zdziwienie (no chyba że wszyscy się mylą, łącznie z gigantami jak rackspace czy nasa telemetry) Niestety aplikując patcha trzeba mieć na uwadze: https://www.computerworld.com/article/3247788/computer-hardware/intel-says-new-firmware-patches-trigger-reboots-in-haswell-and-broadwell-systems.html Zastanawiam się jeszcze czy Panowie oprócz patchy wgrali też nowy firmware ?
 8. Czego używacie do monitorowania swoich serwerów?

  Zgadzam się z przedmówcą, rozwiązań są dziesiątki, od prostych typu monit, po cloud zenoss czy nawet hybrid cloudstack (z predykcją via splunk itd..). Drugi temat do czego te serwery służą, jak krytyczne są, jaki TIER DR itd...
 9. Poczta działająca jak Gmail

  Tak jak wyżej: zimbra lub stack postfixa. Jeśli chodzi o klienta jak najbardziej, "tagowanie" czy tam klasyfikowanie (jak zwał tak zwał), może być realizowane przez klienta lub serwer (jak wolisz). Pamiętaj tylko, że algorytm/skrypt/inne będziesz musiał sam ustawić. Z opensource i najmniej skomplikowanych masz: thunderbird lub webmail roundcube.
 10. Poczta działająca jak Gmail

  Tagowanie: https://support.google.com/mail/answer/6304825?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=pl ale to nadal POP3 więc limit zostaje
 11. Poczta działająca jak Gmail

  Na podstawie informacji które podałeś, twoje oczekiwania powinna spełnić zimbra lub bardzo mocno modowany stack postfixa z roundcube. Jeśli chodzi o gmaila, napewno możesz synchronizować zewnętrzne skrzynki.
 12. Centos 7 - XFS vs EXT4 (lvm)

  No to raczej za wielu opcji nie masz.nextcloud to mocno mieszane io (lamp,db[innodb],kvm) ,lvm+ ext4 na chwilę obecną będzie najlepszą opcją.
 13. Centos 7 - XFS vs EXT4 (lvm)

  Sprawdź tylko czy oprogramowanie z którego będziesz korzystał nie wymaga dedykowanych ext4/xfs funkcji (np. spec quota). Masz jakąś estymację ilości operacji i ich charakterystyki (np. OLTP albo DB ?), bezpieczeństwa danych (xfs nadal 0-uje) itd... Inna sprawa to przyszłość obu projektów i ich finansowanie (ale wątpię aby było to dla Ciebie problemem, migracje kilkuset GB danych to raczej nie jest większy problem. Pamiętaj tylko, że ext4 kocha fsck, który skaluje się tragicznie wraz ze wzrostem pojemności). Na koniec, LVM ma char CoW, więc funkcjonalności takie jak snapshoty itd mogą przysporzyć problemów wydajnościowych.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.