Skocz do zawartości
  • 0
Juvenito

PrestaShop czy woocomerce?

Pytanie

Przygotowuję się powoli do uruchomienia sklepu internetowego i szukam odpowiedniego oprogramowania.  Niestety nie wiem co wybrać. Zastanawiam się nad prestashop, a wordpressem i modułem woocomerce.  Szukam czegoś odpowiedniego dla niedużego sklepu internetowego. Z początkowych kalkulacji wnioskuję, że liczba produktów w sprzedaży nie przekroczy 200. Oczekuje integracji z płatnościami online, modułem wysyłki czy newsletter. Jak widać wymagań nie mam dużych i bardziej skłaniam się ku wordpress z woocomerce, jednak prosiłbym o opinie innych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 2
Napisano (edytowane)

Jeśli otwierasz sklep internetowy to skorzystaj z oprogramowania od początku do tego stworzonego (prestashop albo opencart i inne tego typu).

Woocomerce jest dobry gdybyś sprzedawał dosłownie kilka produktów i chciałbyś wpiąć to szybko w swoją prosta stronę wizytówkową na WP.

Woocomerce jest stosunkowo słabo zoptymalizowany, problemy z wtyczkami płatności do woocomerce, problemy z importem większej ilości produktów, mniejsza dostępność integracji do programów magazynowych, hurtowni itp.  Jeśli otwierasz "pełnoprawny" sklep internetowy nie widzę żadnego powodu aby wybrać Woocomerce, no chyba ,że później chcesz mieć problemy z migracją danych i dużo dodatkowych kosztów :)

Edytowane przez Rafiki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 2
16 godzin temu, Juvenito napisał:

Przygotowuję się powoli do uruchomienia sklepu internetowego i szukam odpowiedniego oprogramowania.  Niestety nie wiem co wybrać. Zastanawiam się nad prestashop, a wordpressem i modułem woocomerce.  Szukam czegoś odpowiedniego dla niedużego sklepu internetowego. Z początkowych kalkulacji wnioskuję, że liczba produktów w sprzedaży nie przekroczy 200. Oczekuje integracji z płatnościami online, modułem wysyłki czy newsletter. Jak widać wymagań nie mam dużych i bardziej skłaniam się ku wordpress z woocomerce, jednak prosiłbym o opinie innych.

Od strony hostingodawcy powiem, że woocommerce naprawdę potrafi przymulić nawet na mocnym hostingu :-) To jest fajne na sklep z pięcioma produktami ;) Presta też jest wymagająca ale odpowiednio skonfigurowana działa szybko i stabilnie przy dużej liczbie produktów i gości online. Zdecydowanie idź w stronę Presty!

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 1

Również nie szedł bym drogą Woocomerce, Prestashop może i jest trochę kobyłą ale ilość integracji i wtyczek zapewni Ci bezstresową sprzedaż. 

Woocomerce jak i Wordpress to mały programistyczny potworek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 1

Prestę polecam jeśli chcesz w miarę bezstresowo i "od ręki" zacząć działać.

WooCommerce bym jednak aż tak nie potępiał jak koledzy. Znam wielu developerów, którzy skarżą się na to, że w Preście są z kolei bardzo brzydko pisane skórki i moduły, że ciężko się w tym "grzebie". Do WP łatwiej namierzyć i szeroką gamę pluginów i dobrą dokumentację i mnóstwo porad. Natomiast wydajnościowo myślę, tak, jak koledzy, że Presta będzie lepsza.

Przy okazji: łap linka, na naszym blogu na pewno znajdziesz kilka porad dla stawiających pierwsze kroki z Prestą, może się przyda:

http://blog.hekko.pl/?s=presta

• Lubię 1
  • Super! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta