Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Game - granie po godzinach


Rafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Raz na rok zdarzy mi się coś włączyć i popykać ale założyłem ten temat aby każdy wypowiedział się jeśli w coś aktualnie "muci" albo chciałby coś polecić.

 

Ja na samym początku zacznę od:

TOMB RAIDER 2 - the dragger of xian - gra wydana 20 lat temu ale w tym roku doczekała sie remake'a ! Projekt tworzony przez jedną osoba ale dla mnie świetna sprawa - już można pobierać demo na stronie projektu http://tombraider-dox.com  oczywiście za friko :)

 

Ja jestem fanem starych gier a taki remake to dla mnie podwójna frajda bo zawsze byłem zajarany Panią Archeolog :) Gra się na prawde podobnie jak te 20 lat (gameplay, grywalność i klimat) tylko ,że całe otoczenie wygląda jak na współczesną grę przystało (unreal engine).

Edytowane przez Rafiki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za temat... sam miałem go założyć... 

 

...osobiście mam mało czasu na gry, choć kolekcja non stop puchnie... nawięcej czasu poświęcam RUST i ELITE DANGEROUS...

 

...ktoś gra w powyższe - mam w planach uruchomienie ponowne serwera RUST i przygotowanie specjalnego serwera do potyczek 2 drużyn, jak ktoś chętny na grę to zapraszam do kontaktu.... 

 

...do tej pory działało się pod adresem https://szarikland.pl  

 

szarikland_baner.jpg

szarikland-logo.gif

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem Capitalism II, do tej gry nawet sobie windowsa postawiłem.

Z nowych to hmm... nie ma za bardzo w co i wszystko się nudzi. 

 

W RUST chwilę pograłem, ale się bardzo rozczarowałem, w jakim kierunku gra poszła. Survival survivalem, ale po co tracić czas na budowanie czegokolwiek jak zaraz ktoś wpada i wszystko niszczy. 

 

Obecnie nie mam niczego w co bym mógł poklikać, może podpatrze u kogoś i sam spróbuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o grach to w tym roku bije wszystko na głowę Playerunknown's Battlegrounds.

Statystyki zaczerpnięte z Steam przed chwilą:
916,246  1,090,967 PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
658,732    684,224    Dota 2
500,051    534,954      Counter-Strike: Global Offensive

Oglądalność na twitchu u kilku Amerykańskich streamerów ponad 30k+


Sam grywam w PUBG, CSGO, Rust ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem strasznym fanem gier :) Kupuję praktycznie wszystko co wyjdzie ciekawego. 

 

Moja lista gier "fabularnych" wartych zagrania:

Ghost Recon Wildlands

Prey

Deus Ex Mankind Divided

Alien Isolation

Dishonored 1 i 2

Batman Arkham Knight

Śródziemie Cień Mordoru

 

Do tego polecam jeszcze

Dirt Rally + PS VR + kierownica

taki zestaw robi niezłą sieczkę w mózgu na początku :) ale warto zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić ci STAR WARS Battlefront Edycja Ultimate dziś do kupienia na Origin na promce za 19,98 zł - [LINK]. Do tego STAR WARS Battlefront Przepustka Sezonowa jest dziś za ~DARMO~ - [LINK] (cena regularna to 69,90 zł). Może nie jest to stara gra, ale ogólnie świat STAR WARS to klasyk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę o tym Rust .... może kiedyś w wolnej chwili zobaczę jak w to sie gra :)

 

Ten TR to z czystej ciekawości jak wygląda gra z przed 20 lat zrobiona dzisiaj ale tak po za tym swego czasu nawalałem w Q2 i Q3 i to można powiedzieć "zawodowo" bo byłem w jednym z lepszych polskich klanów hehe - ale kiedy to było, czasy świetnośći quake'a :)

 

Z znajomymi wiadomo FIFA... chociaż przed 11 tylko PES się dla mnie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian  byłem do tego na początku mega sceptycznie nastawiony, ale okazuje się, że jedna sesja to tak naprawdę 4-12 dni gry i spokojnie można zaczynać od nowa... wipe wykonywany jest na serwerach zwykle co  dwa lub cztery tygodnie (raz na miesiąc jest wymuszany przez aktualizacje developera)...

 

...to co mnie obecnie odrzuca od tej gry to fakt, że samotnie grająca osoba ma przekichane... ludzie grają w grupach i to co zbudujesz przez kilka godzin samotnie niszczą w kilka chwil... 

 

...dlatego np. zakładamy na szarikland.pl własne serwery do gry i ustalamy zasady rozgrywki tak, by każdy zainteresowany innym rodzajem rozgrywki coś dla siebie znalazł - jak wiadomo jedni lubią zbieractwo i crafting, inni zająć się budowaniem, a jeszcze inni strzelać i polować itp. 

 

...PRZYKŁAD:  zbieramy się w 16 osób i tworzymy 2 drużyny, przez 5 dni każda z drużyn buduje gdziekolwiek na mapie bazę, nie można atakować graczy z przeciwnej drużyny będącej na terenie bazy, tylko poza nią np. ktoś wyruszył coś zbierać to można go poza terenem bazy ubić... po 5 dniach zakaz jest znoszony i drużyny walczą między sobą, można to urozmaicić tz. zwycięzcą zostaje drużyna, która zdobędzie flagę umieszczoną gdzieś w bazie przeciwnika... 

 

JAK KTOŚ JEST CHĘTNY TO MOŻEMY ZEBRAĆ DRUŻYNĘ - piszcie na prv.

 

@Rafiki  RUST to gra survivalowa z widokiem pierwszoosobowym z elementami budownictwa, craftingu, strzelania...  lądujesz na losowo generowanej wyspie nagi z kamieniem i pochodnią i musisz przeżyć: 

 

RdAthGj.png

 

Pierwsze chwile z grą - na początku sprawdziłem oficjalne serwery, później typu community... w pierwszej kolejności z duża ilością osób i efekty były takie:  

  • zaszczucie, ciche przemykanie, zbieranie surowców, o coś ciekawego ----- śmierć
  • zaszczucie, chiche przemykanie, zbieranie surowców, o helikopter ---- śmierć
  • zaszczucie, chiche przemykanie, zbieranie surowców, o misio --- śmierć
  • zaszczucie, chiche przemykanie, zbieranie surowców, o domeczek ----- śmierć
  • zaszczucie, chiche przemykanie, zbieranie surowców, o naga Pani ----- śmierć
  • itd.

każda z powyższych sytuacji to osobna przygoda przy której bawiłem się świetnie, ucząc się mechaniki i świata... żadna śmierć nie była bezsensowna i każda coś wnosiła...  

 

PLUSY GRY:

  • ślady na piasku po których można kogoś znaleźć - w tym ślady zwierząt np. końskie, niedźwiedzie itd. 
  • udźwiękowienie, to piękna sprawa... szczególnie muzyka, która nastraja odpowiedni klimat... każde podłoże wydaje inny dźwięk, do tego poruszanie się przez np. krzaki tez niesie charakterystyczne przesuwanie gałęzi na podstawie którego można określić zbliżające się 'niebezpieczeństwo', czy zdiagnozować okolicę... w ogóle lokalizacja wszystkiego na słuch to podstawa, dawno nie cieszyłem się z faktu, że w grze ktoś wykorzystuje potencjał dźwięku w ten sposób...
  • graficznie gra wygląda całkiem, całkiem i nie ma się czego wstydzić, szczególnie zmiana oświetlenia jest piękna np. gdy zbliża się noc i słońce przesuwa się blisko horyzontu to nawet oddalone góry rzucają cień... świetnie wówczas wygląda szybka wędrówka, wręcz bieg i ściganie się z nocą w dosłownych słowach :) 
  • mechanika, jest prosta i daje dużo radości, a poznawanie coraz to nowych możliwości rozwoju daje frajdę np.

- stworzyłem sobie bukłak na wodę i napełniałem w rzece lub jeziorze, w pewnym momencie gry nie posiadałem przy sobie bukłaka i zastanawiałem się jak zaspokoić pragnienie... z głupia wszedłem do wody myśląc, ze przecież to survival i mogę się napić ręką - okazało się, że to możliwe

 

- udało mi się skonstruować miotacz ognia, postanowiłem przetestować go na znalezionym w pobliżu domku - dostanie się do niego tradycyjna metodą rąbania siekierką zajęło by mi bardzo dużo czasu - uzbrojony w podwójny magazynek paliwa władowałem oba w drzwi i ściany budynku (wcześniej tylko lekko nadpaliłem widząc, że stan drzwi się pogorszył) , które stanęły w płomieniach - podszedłem bliżej i okazało się, że mogłem tylko cześć paliwa użyć by tylko wzniecić pożar i odczekać odpowiednią chwilę...

 

  • crafting - jest prosty, ale daje spore możliwości np. można stworzyć broń i dołączać do niej kolejne elementy (które też trzeba wytworzyć np. lunetę, tłumik, latarkę itd.) tworząc nieco indywidualne rozwiązanie 
  • świetne możliwości pracy w grupie np. autoryzacja ludzi, którzy mogą rozbudowywać bazę
  • budowanie - świetnie rozwiązano kreowanie budynków - które można tworzyć z rożnych elementów konstrukcyjnych i łączyć jak klocki, do tego mogą być zbudowane z rożnych surowców np. drewno, kamień, stal itd.
  • eksploracja - w grze mamy bazy wojskowe, latarnie, i wiele innych miejscówek do zwiedzania - do tego występują góry, doliny, rzeki, pustynie, kopalnie, jaskinie itd. - jak ktoś lubi być zbieraczem  to go ta działka gry zaspokoi, zawsze jest ta nuta tajemnicy co jeszcze uda się znaleźć za kolejna górą...
  • cały czas się rozwija i jest dodawany nowy content
  • i wiele innych...

MINUSY:

  • wciąga niemiłosiernie, efekt jeszcze jednej godziny gwarantowany Tongue
  • gra w fazie pre-alfa, ale do końca roku ma być wydana pelna wersja - efekt taki, że w zależności od admina serwery restartują się do ustawień początkowych przynajmniej raz na 4 tygodnie (WIPE), trzeba wówczas rozpoczynać swa przygodę od nowa... 
  • samotni gracze nie mają ciekawie, no chyba, że grają na pustym serwerze :P 


raczej plusy znacznie przewyższają minusy...

 

dorzucę filmiki:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez szarik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem kiedyś Rusta, co se nie zrobie kilkumiesięcznej przerwy to wychodzi jakiś duży update gry i z jednej strony fajnie, ale z drugiej strony zaczyna mnie to irytować, bo muszę ogarniać od nowa zasady gry...

 

Poza Rustem to:

Czekam na Elexa, SpellForce 3, The Guild 3

Czasem popykam w cs go, ale ta gra strasznie nudzi mnie już, może zaczne pykać w H1Z1, może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szarik Zgadzam się z tym, że jeśli grasz samodzielnie - to nie masz żadnych szans. W grupie jest dużo raźniej. 

Niestety tej grze trzeba poświęcić codziennie chociaż jakiś czas by coś ,,wycraftować" i oczywiście nazbierać przedmiotów do tego tworzenia elementów. Dobrze zobaczyć odczucia z innej perspektywy :). Szacunek!

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CABAL ONLINE

w stylu fantasy, dość szybko lvl'ujemy questami, po 100 lvl trochę jednak trzeba podexpiać

na niektóre questy możemy wchodzić wielokrotnie, gdzie expienie idzie szybciej

można swobodnie obracać się dookoła, zmniejszać/zwiększać skalę, obniżać i podwyższać widok

mroczny klimat fantasy, spokojna relaksująca muzyka tła, ładne efekty ataków

przedmioty wysokiej klasy bardzo drogie a takich przedmiotów można założyć kilkanaście, więc sugeruję zbyt mocno się nie wciągać

jakby ktoś chce pograć zapraszam na Mercury, pomogę w wymagających questach mniejszym lvlom lub gdy potrzebny jest większy team

gra ma bardzo restrykcyjny system zabezpieczeń XIGNCODE3, może się sama zamykać gdy znajdzie podejrzany program np. mój power pro

Cabal(170918-1051-Ver1617-0000).jpg

Edytowane przez zlotowinfo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.