Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Host dla dynamicznej strony na WP?


Odene

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Odene napisał(a):

Rozumiem, a co ze staging env?

 

Środowisko testowe dla WP, jako automatyczna funkcja, nie jest elementem pakietu CloudHosting. Można uruchomić stronę pod testową domeną, sprawdzić i przenieść na produkcję ze zmianą domeny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mion napisał(a):

Więc po co na siłę chcesz się przenosić ?  Nie obawiaj się użytkownicy nie zabiją hostingu. To jest trudny rynek, gdyż przedszkola maja swoje strony, więc nie wbijesz nagle w top 1 z tego typu agregatorem przedszkoli.

Spoko, moja już w tym głowa by było dobrze pod kątem SEO ;) Myk polega na tym że nigdy strona nie stała na lepszym hoście i chcę sprawdzić o ile to pomoże. Wydaje mi się że sporo ale jeśli się pomylę to po roku wrócę na Chmicloud który jest 2x tańszy od hostido a ma wieje przydatnych rzeczy na pokładzie jak chociażby staging. 

1 minutę temu, itomek napisał(a):

 

Środowisko testowe dla WP, jako automatyczna funkcja, nie jest elementem pakietu CloudHosting. Można uruchomić stronę pod testową domeną, sprawdzić i przenieść na produkcję ze zmianą domeny. 

To trochę słabo, hosting dedykowany pod wp bez podstawowej funkcjonalności stagingu? Za granicą każdy szanujący się hosting mający dedykowaną ofertę pod wp musi mieć staging. Jak na takim hoście sprawnie pracować jak ciągle trzeba bawić się w jakieś ręczne kopiowanie? Analogicznie, jak utrzymać aplikację na np. javie bez gita (lub innego do kontroli wersji), kopiując kod? ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Odene napisał(a):

To trochę słabo, hosting dedykowany pod wp

To zawsze możesz wbijać na AWS - będziesz miał Stagingi i inne bajery dedykowane bazy MySQL multi regiony i setki innych.. Ale  nie zemdlej przy fakturze w $$$$ 🤠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Odene napisał(a):

jak ciągle trzeba bawić się w jakieś ręczne kopiowanie?

 

Klonowanie strony można realizować na CloudHostingu przez mechanizm Kopii zapasowej danych.  Mechanizm automatyczny, doskonale sprawdzający się przy takich działaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
3 minuty temu, Mion napisał(a):

To zawsze możesz wbijać na AWS - będziesz miał Stagingi i inne bajery dedykowane bazy MySQL multi regiony i setki innych.. Ale  nie zemdlej przy fakturze w $$$$ 🤠

Proponujecie mi od skrajności w skrajność. Albo coś co nie jest lepsze od tego co mam albo coś co jest totalnym overkillem.. To serio mi nie pomaga tym bardziej że są pośrednie rozwiązania jak Cloudways albo inne Kinsta które pewnie będą tańsze od nazwa.pl bez promki a mają te "bajery". 

 

  

2 minuty temu, itomek napisał(a):

 

Klonowanie strony można realizować na CloudHostingu przez mechanizm Kopii zapasowej danych.  Mechanizm automatyczny, doskonale sprawdzający się przy takich działaniach.

Ale merge po zmianach muszę robić już ręcznie?

Edytowane przez Odene
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Odene napisał(a):

Proponujecie mi od skrajności w skrajność

Ale czego TY oczekujesz w takim  razie - sformułuj technicznie swoje oczekiwania.

EOT _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Odene napisał(a):

Masz je w pierwszym poście.

W tym poście mamy również link z anchorem , więc za chwilę będzie to jak szeptanka nie faktyczne pytanie o hosting 🤔

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Odene napisał(a):

Ale merge po zmianach muszę robić już ręcznie?

 

Mechanizm pozwoli Ci w kilka chwil sklonować serwis i uruchomić go pod inną, testową domeną. Po wykonaniu prac, wersję testową przenosisz na produkcję w ten sam sposób. Natomiast konieczna jest tutaj podmiana domeny. Są tez wtyczki do WP, które to realizują. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
27 minut temu, Mion napisał(a):

W tym poście mamy również link z anchorem , więc za chwilę będzie to jak szeptanka nie faktyczne pytanie o hosting 🤔

Twoja pomoc jest adekwatna do tego linku. Nie pomaga a czas mi straciła.

Po co to subforum o optymalizacji jak jedyne co tu uzyskałem to szydera z mojego projektu albo szeptanka dla Hostido?

Nawet nie pofatygowałeś się by sprawdzić mój obecny host i zrobić rzetelne porównanie. Full profeska, thx!

  

23 minuty temu, itomek napisał(a):

 

Mechanizm pozwoli Ci w kilka chwil sklonować serwis i uruchomić go pod inną, testową domeną. Po wykonaniu prac, wersję testową przenosisz na produkcję w ten sam sposób. Natomiast konieczna jest tutaj podmiana domeny. Są tez wtyczki do WP, które to realizują. 

Thx, spróbuję nazwy. Miałem iść w Cloudways ale tam koszt jest wyższy i płatne od miesiąca (50$~/miesiąc). Mam też wątpliwości czy dobrze by dawali radę na Polskę bo mam wrażenie że Chemicloud z serwerem we Frankfurcie nie jest najbardziej optymalną opcją ale to co oferują w cenie jest BARDZO konkurencyjne.

Pozwolę sobie odezwać się na PM.

 

Liczyłem że dostanę więcej alternatyw i podpowiedzi :/

Edytowane przez Odene
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że ostatnimi czasy Elementor zrobił się trochę problematyczny w działaniu. Po prostu zamula sam z siebie albo wykrzacza kodowanie strony. W moim przypadku gdzie mam stronę gdzie nikt na nią nie włazi poza mną to udało się zrobić stronę w Gutenbergu 1:1 jak za pomocą drogawego i mulącego Elementora. Ale u mnie mamy arcy prostą stronę.

Rozumiem że projekt budżetowy ale jakby się dało to skłoniłbym się do pożegnania Elementora. Wtedy w zasadzie każdy hosting który został tu wymieniony powinien sobie spokojnie dać radę z taką stroną.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawel_15 napisał(a):

Od siebie dodam że ostatnimi czasy Elementor zrobił się trochę problematyczny w działaniu. Po prostu zamula sam z siebie albo wykrzacza kodowanie strony. W moim przypadku gdzie mam stronę gdzie nikt na nią nie włazi poza mną to udało się zrobić stronę w Gutenbergu 1:1 jak za pomocą drogawego i mulącego Elementora. Ale u mnie mamy arcy prostą stronę.

Rozumiem że projekt budżetowy ale jakby się dało to skłoniłbym się do pożegnania Elementora. Wtedy w zasadzie każdy hosting który został tu wymieniony powinien sobie spokojnie dać radę z taką stroną.

Taka ciekawostka, mimo że siedzę na elementorze to jest to odchudzona wersja bez blopa. 

https://docs.getvoxel.io/articles/voxel-elements/

Zatem mimo że to elementor to jest to nieco podpimpowana opcja. W niedalekiej przyszłości autor theme będzie oferował inne buildery i wtedy zacznę ewentualną migrację. Padły konkretne nazwy (to nie Gutenberg, coś nowego i szybkiego ale zapomniałem nazwy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Odene napisał(a):

Po co to subforum o optymalizacji jak jedyne co to uzyskałem to szydera z mojego projektu albo szeptanka dla Hostido?

Nawet nie pofatygowałeś się by sprawdzić mój obecny host i zrobić rzetelne porównanie. Full profeska, thx!

Tak się składa, że znam hostido i możliwości tego hostingu i oferuje wszystko, co potrzeba pod stronę na WP.  Twoja strona na WP niczym się nie wyróżnia, więc w czym problem ? 

Szukasz nie wiadomo czego pod stronę na WP dlatego też w drugiej mojej propozycji była Nazwa oferującą więcej, ale znaczeni drożej ...

 

Zrobić rzetelne porównanie.  Mogę ci zrobić rzetelne w ramach usługi 🙃

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mion napisał(a):

Tak się składa, że znam hostido i możliwości tego hostingu i oferuje wszystko, co potrzeba pod stronę na WP.  Twoja strona na WP niczym się nie wyróżnia, więc w czym problem ? 

Szukasz nie wiadomo czego pod stronę na WP dlatego też w drugiej mojej propozycji była Nazwa oferującą więcej, ale znaczeni drożej ...

 

Zrobić rzetelne porównanie.  Mogę ci zrobić rzetelne w ramach usługi 🙃

Mhm, czyli na każde pytanie o host dla wp to twoja odpowiedź to Hostido.

A Ty mi piszesz że jakaś szeptankę uprawiam XD

Jak dla mnie robisz im ogromną antyreklamę. Brzmisz jak fanatyk z klapkami na oczach. 

 

Jestem pewien że wiem jaki był by wynik twojej rzetelnej analizy hostingu xD

 

Dziękuję @Mion za Twój wkład, Hostido i nic więcej mi nie trzeba.

Teraz chętnie poczytam inne opinie :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Odene Pozwolę sobie na wyprostowanie drobnych nieścisłości. 😎

 

Nie szyderę z projektu, lecz zasłużoną krytykę niechlujnie wykonanego wdrożenia po dwóch latach od uruchomienia. Nawet tak podstawowa webowa funkcjonalność, jak powiększanie miniaturek zdjęć publikowanych przez klientów, nie działa poprawnie na urządzeniach desktopowych i mobilnych. Te wszystkie dysfunkcje/braki są jednym z czynników decyzyjnych klientów w zakresie płatności/pozostania w serwisie.

 

W krytycznym momencie (który, jak rozumiem, był inspiracją do prośby o porady) wskazano Ci, że przyczyny lagowania strony najprawdopodobniej nie leżą w samym hostingu, tylko w jego konfiguracji, co okazało się trafne. Aktualnie strona działa całkiem znośnie jak na elementorowy szablon obciążony bazą danych klientów. Dalsze porady wymagają szczegółowych analiz. Takie analizy jest w stanie wykonać albo zainteresowana firma hostingowa, albo admin na zlecenie lub po znajomości. Wreszcie - firmy hostingowe zazwyczaj oferują 14-dniowe okresy próbne, z których można skorzystać we własnym zakresie testując kopię strony uruchomionej na technicznej domenie/subdomenie.

 

Screenshot2024-05-02at13-03-54Historiaszybkocidomenyplacowkowo_pl-webspeed_pl.thumb.png.44f7b87f4c19daf4b1a492d00ae78749.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
42 minuty temu, Tom X napisał(a):

@Odene Pozwolę sobie na wyprostowanie drobnych nieścisłości. 😎

 

Nie szyderę z projektu, lecz zasłużoną krytykę niechlujnie wykonanego wdrożenia po dwóch latach od uruchomienia. Nawet tak podstawowa webowa funkcjonalność, jak powiększanie miniaturek zdjęć publikowanych przez klientów, nie działa poprawnie na urządzeniach desktopowych i mobilnych. Te wszystkie dysfunkcje/braki są jednym z czynników decyzyjnych klientów w zakresie płatności/pozostania w serwisie.

 

W krytycznym momencie (który, jak rozumiem, był inspiracją do prośby o porady) wskazano Ci, że przyczyny lagowania strony najprawdopodobniej nie leżą w samym hostingu, tylko w jego konfiguracji, co okazało się trafne. Aktualnie strona działa całkiem znośnie jak na elementorowy szablon obciążony bazą danych klientów. Dalsze porady wymagają szczegółowych analiz. Takie analizy jest w stanie wykonać albo zainteresowana firma hostingowa, albo admin na zlecenie lub po znajomości. Wreszcie - firmy hostingowe zazwyczaj oferują 14-dniowe okresy próbne, z których można skorzystać we własnym zakresie testując kopię strony uruchomionej na technicznej domenie/subdomenie.

 

Screenshot2024-05-02at13-03-54Historiaszybkocidomenyplacowkowo_pl-webspeed_pl.thumb.png.44f7b87f4c19daf4b1a492d00ae78749.png

Dziękuję i szanuję ale.

Akurat chwila postu nałożyła się z drugim podejściem do ls cache w które najwyraźniej nie umiem. Zatem wróciłem do set upu który działał mi najlepiej ale uważam że jest jeszcze pole do poprawy po mojej stronie. Nigdy nie twierdziłem że nie, nawet napisałem to w pierwszym poście. 

 

Jak rozciąganiesz wykres na np. rok zobaczysz tam kilka prób optymalizacji które opisałem w pierwszym poście.

 

Uważam że na tym etapie jest znośnie znośnie ale myślę że upgrade hosta może dodatkowo pomóc. Chociażby fakt by serwer był w Polsce nie Frankfurckie oraz by CDN pomógł nadrobić mi moją niekompetencję w implementacji.

 

Dlatego szukam optymalnego rozwiązania które pomoże dla ruchu z Polski bo mam wrażenie że Chemicloud to dobry kompromis globalnie ale na Polskę można lepiej :)

Edytowane przez Odene
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDN ani zmiana hostingu Ci nie pomogą, jeśli problemem jest ślimacze generowanie HTML. Musisz sprofilować kod i dowiedzieć się, co jest powolne.

 

Przydatne zasoby:

- https://www.blackfire.io

- https://newrelic.com/ (jest dostępna darmowa wersja)

- https://code-profiler.com/ (nie znam, ale wyskoczyło w Google)

- https://sentry.io/for/profiling/

Edytowane przez psz
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2024 o 15:16, psz napisał(a):

CDN ani zmiana hostingu Ci nie pomogą, jeśli problemem jest ślimacze generowanie HTML.

Różnice w zasobach (vCPU, RAM) nie pomogą istotnie w szybkości generowania HTML?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie to nie pomogą, co najwyżej mogą posłużyć za mikro optymalizacje. Dam przykłady:

 

Załóżmy super nieoptymalny scenariusz, że nasza strona sortuje algorytmem o złożoności wykładniczej {\displaystyle O(n^{2})}, np. bąbelkowo. I tak np. 100 rekordów może posortować w 1 sekundę, ale już 100000 rekordów już w 1 mln sekund. Wrzucenie szybszego CPU przyspieszy operacje do np. odpowiednio 0,8 sekundy i 800 tys. sekund. Dalej źle. Zmiana algorytmu sortowania na quicksort {\displaystyle O(n\log n),} może zmniejszyć czas trwania do ~115 tys. sekund, nawet bez zmiany CPU na lepszy.

 

Albo OP ma tabelę, z której pobiera dane bez indeksu, co sprawia, że baza skanuje 100000 rekordów w 10 sekund. Gdyby był indeks, wybór rekordów mógłby trwać np. 10 ms.

 

itp. itd. Powyższe to przykłady wyssane z palca, proszę się nie czepiać obliczeń o precyzji serwetki z restauracji 🧑‍🏫

 

Nie należy przedwcześnie rzucać się na dokładanie/zmianę zasobów, zanim się nie zrozumie problemu. Może faktycznie kod jest optymalny i lepsze CPU poprawi nieznacznie sprawę, ale faktyczny przełom będzie można osiągnąć wyłącznie przez poprawę algorytmu, lub wstępne obliczenie wyniku...

 

Nic nie wiadomo, dopóki się nie zajrzy "pod maskę".

Edytowane przez psz
  • Lubię 3
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po kilku dniach nachodzi mnie przemyślenie. Wszyscy wieszają psy na stronie, że źle zoptymalizowana, że krew z oczu. Ale nikt się nie pofatygował sprawdzić jakiego hostingu obecnie używam.

Syntetyczne testy wychodzą znośnie:

https://pagespeed.web.dev/analysis/https-placowkowo-pl/gwptog3rae?form_factor=mobile

FCP w okolicy 1.2s, LCP 2.3 na mobilce, granice to 1.5 dla FCP i 2.5 dla LCP -> zdecydowanie jest pole do poprawy ALE dane prawdziwych userów są o 1-2s gorsze.

Co może wskazywać że obecny serwer jednak nie daje rady. Jest zlokalizowany we Frankfurcie i jest to tani shared host który miał przydatne funkcjonalności w rozwoju serwisu.

Wcześniej performance strony był wystarczająco dobry, wraz ze wzrostem ruchu real user performance data zaczęło spadam. 

 

Przeniosę się w weekend na nazwa.pl. Zobaczymy po miesiącu czy sytuacja się poprawi, wtedy się wyjaśni czy to "potworek" czy jednak wasza diagnoza była chybiona. 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i dyskusję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Odene napisał(a):

Tak po kilku dniach nachodzi mnie przemyślenie. Wszyscy wieszają psy na stronie, że źle zoptymalizowana, że krew z oczu. Ale nikt się nie pofatygował sprawdzić jakiego hostingu obecnie używam.

Syntetyczne testy wychodzą znośnie:

https://pagespeed.web.dev/analysis/https-placowkowo-pl/gwptog3rae?form_factor=mobile

FCP w okolicy 1.2s, LCP 2.3 na mobilce, granice to 1.5 dla FCP i 2.5 dla LCP -> zdecydowanie jest pole do poprawy ALE dane prawdziwych userów są o 1-2s gorsze.

Co może wskazywać że obecny serwer jednak nie daje rady. Jest zlokalizowany we Frankfurcie i jest to tani shared host który miał przydatne funkcjonalności w rozwoju serwisu.

Wcześniej performance strony był wystarczająco dobry, wraz ze wzrostem ruchu real user performance data zaczęło spadam. 

 

Przeniosę się w weekend na nazwa.pl. Zobaczymy po miesiącu czy sytuacja się poprawi, wtedy się wyjaśni czy to "potworek" czy jednak wasza diagnoza była chybiona. 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i dyskusję :)

https://yellowlab.tools/result/gw08uk9dug

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.