Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

CloudLinux czy warto ?


ksk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam pod opieką serwer hostingowy pewne agencji ( same wordpressy w większości ) .

Z racji ze agencja jest dosyć elastyczna jeśli chodzi o koszta dodatkowe do serwera to wpadłem na pomysł przejścia z AlmaLinuxa na rzecz właśnie Cloudlinuxa z DA .

Koszt licencji nie jest jest jakiś tragiczny w tym wypadku.

I teraz pytanie do firm/osób z którego z tego korzystają .

Czy waszym zdaniem warto ? Odczuwacie jakieś wartości dodatnie z posiadania tego ? Czy sprawia to wam jakieś problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już Litespeeda i DA to ja bym przeszedł na Cloudlinuxa. Jest tam lepsza izolacja stron oraz ustawienia limitów. Jeśli jednak nie masz Litespeeda to przed zakupem Cloudlinuxa bym po prostu przeszedł na Litespeeda z Apache gdyż on bardziej będzie przydatny niż sam Cloudlinux.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tweedlex napisał(a):

Jeśli masz już Litespeeda i DA to ja bym przeszedł na Cloudlinuxa. Jest tam lepsza izolacja stron oraz ustawienia limitów. Jeśli jednak nie masz Litespeeda to przed zakupem Cloudlinuxa bym po prostu przeszedł na Litespeeda z Apache gdyż on bardziej będzie przydatny niż sam Cloudlinux.

 

Dobrze prawi, LSWS to zbawienie dla WP jak tam jest 90% wordpressów to  przekonałbym  agencję  sam na Twoim miejscu na wyłożenie budżetu, no bo ile zaoszczędzą na wtyczkach od keszowania per domena i na ogólnych zasobach serwera, zwłaszcza, że LSC bardzo dobrze radzi sobie nawet z woo, co jest killerem dla procka, maszynka odetchnie, będzie mniejszy crawl budget z racji szybszego wczytywania stron, same plusy:)

 

Jak zależy Ci na kontroli zasobów bo rozumiem, że to jest główny powód, żeby właśnie było elastycznie to cloudlinux idealna opcja pod to, ale pomyślcie jeszcze nad tym LSWS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktujcie LSWS jako "ratunku na wszystkie bolączki". Niektórym się wydaje, że to, że jest tam jakiś cache, to rozwiąże problem kiepskiego sprzetu i beznadziejnej optymalizacji. Myślenie takie prowadzi do katastrofy.

 

Tak, LSWS pomaga i pozwala jakiś tam czas zaoszczędzić, ale nie jest to żadne panaceum :) Szczególnie jak w grę wchodzi kiepski sprzęt to nawet te LiteSpeedowe rozwiązania moga prowadzić do problemów, bo okazuje się, że litespeedowe cachery zajeżdżają serwer :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apaczowo-pehapowe kaszery też zajeżdżają serwer np. w czasie preloadingu, przerobiłem temat keszowania wordpressów na apaczu dużo więcej niż bym chciał :)) Ale co prawda to prawda, nieodpowiednia konfiguracja + słaby sprzęt,  to na to leku nie ma, natomiast na 100pro LSC to na ten moment najlepszy , najbardziej kompleksowy i przede wszystkimi darmowy all-in-one jeżeli chcemy przyśpieszyć wp/woo/preste i odciążyć serwer. Ogólnie teraz wszystko trzeba przykrywyać keszowaniem i minifikacją, webpmami bo google sobie wziął za punkt honoru, żeby mobilne wizyty z cruxa były jednym z czynników rankingowych w seo niestety, front musi śmigać.

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne różnice które wprowadza CloudLinux:

- Throttling bazy mysql

- Możliwość używania większej ilości wersji PHP niż 4 w przypadku DA bez dodatkowych modyfikacji


Jeżeli chcesz zredukować koszty? to możesz również użyć OLS i również ma dostęp do LSCache.
Nowe wersje DirectAdmin(bezpośrednia licencja od DA z pro packiem) ma dostępną integracje z cgroups v2, dzięki niej uzyskasz podobny efekt jeżeli chodzi o throttling zasobów co w CL z wyjątkiem większej ilości wersji php i throttlingu mysql. Izolacje możesz osiągnąć innymi narzędziami lecz na początku to wymaga inwestycji czasowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wjechał wczoraj w nocy OLS .

Nie obyło się bez przebojów :) . Jednakże wszystko działa plugin LScache doinstalowany testowo będzie sprawdzane .

Jedyna rzecz mnie boli że nie mam w mojej licencji DA redisa per user a cloudlinux nie daje takich możliwości i pewnie nie będzie dawać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ksk napisał(a):

I wjechał wczoraj w nocy OLS .

Nie obyło się bez przebojów :) . Jednakże wszystko działa plugin LScache doinstalowany testowo będzie sprawdzane .

Jedyna rzecz mnie boli że nie mam w mojej licencji DA redisa per user a cloudlinux nie daje takich możliwości i pewnie nie będzie dawać .

DirectAdmin ma redisa per user :) wystarczy mieć licencje od nich bezpośrednio i wtedy otrzymujesz propacka który ma resource throttling i redisa 

IMG_4160.thumb.jpeg.9ee1d8366113b81c7cad415fbb1b4f39.jpeg

Edytowane przez Matix8981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Matix8981 napisał(a):

DirectAdmin ma redisa per user

 

Ma w ProPacku jak jest w tytule bloczku który wkleiłeś

 

4 godziny temu, ksk napisał(a):

mnie boli że nie mam w mojej licencji DA redisa per user

 

Czyli ksk raczej jest tego świadomy, ale ProPacka nie ma ;) 

Obstawiam, że aż tak mu on potrzebny nie jest, żeby rezygnować z licencji lifetime i płacić do miesiąc jak za zboże ^^

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.