Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

cPanel kontra DirectAdmin


Krystek

Rekomendowane odpowiedzi

Temat pod dyskusję. Nie po to, by pisać, który jest ogólnie lepszy - jeden od drugiego - czy gorszy, lecz by poznać opinie korzystających z obu wspomnianych paneli zarządzania serwerami i usługami na nich (a zapewne takich osób jest niemało na Forum RootNode). Ciekawi mnie jakie funkcje podobają się Wam w jednym panelu, a jakich brakuje w drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat generalnie rzeka. Jeden i drugi jak każdy panel ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednemu pasują rozwiązania API, innemu pasuje webmail albo zwraca uwagę na wygląd, rozmieszczenie funkcji etc.

Pracowałem na każdym bardziej znanym panelu poczynając od cPanel dalej przez DA, PLESK czy ISP. W cPanelu podobał mi się wygląd i prostota działania (tyle że to był rok ... 2005). W DA odrzucał mnie przedpotopowy wygląd ale ostatnio się pogodziłem biorąc pod uwagę że nie trzeba jechać na skinie z lat 90. Na PLESK siedziałem krótko, irytowały mnie braki w tłumaczeniach gdzie sporo opisów etc było nie po naszemu. ISP ani ładny ani brzydki, po prostu działa i robi swoją robotę. Dobry hosting jest wtedy kiedy do panelu logujesz się okazyjnie a nie co chwile :)

Najlepiej pracowało mi się na cPanelu (stary oliwkowy styl) i na DA (na innym niż domyślny stylu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DirectAdmin w ubiegłych dwóch latach zmienił sporo rzeczy, największym big changerem na rynku jest chyba obsługa cgroups'a w pakietach PRO, wprowadzenie obsługi redis'a i nowego elastycznego dosyć UI którego można customizować. W większej skali serwerów jest łatwy do utrzymania podobnej konfiguracji/aktualizacji etc..
cPanel jest dosyć niestabilny w ostatnich latach względem zmian cennika, dosyć ciężki proces extendingu rozwiązań panelu(dosyć niejasna dokumentacja) mieszanie perl'a z php.

 

Dla mnie jako resselera gotowego rozwiązania z DA, zawszę miałem dobry kontakt z supportem DA dzięki odpowiedzią kompetentnych osób które tworzą ten soft(brak corpo schematu).
W przypadku cPanelu support odmawiał wsparcia zew. na obecność konkretnych niedozwolonych plików na serwerze klienta??


Z perspektywy klienta hostingu nie ma jednoznacznego wyboru? wszystko zależy od czego zaczynał dany klient swoją przygodę, lecz zawszę DA miał dla mnie lepszą prezencje funkcji (wszystko w jednym miejscu bez rozbicia na inne podstrony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj również wypowiem się z perspektywy resellera, zależy czego oczekujesz, oba panele trochę różnią się funkcjonalnościami. cPanel był ładny, stabilny i dobrze przemyślany, nie wiem jak jest teraz, jestem trochę w tyle bo od kilku lat korzystam z DA. Co mogę powiedzieć o DA, jest szybki, dużo wtyczek, łatwiejsza obsługa, skasztaniony nowy wygląd przez co musiałem przejść na stary. Nie będę do końca obiektywny bo po prostu przyzwyczaiłem się do DA na tyle, że mogę go z całą stanowczością polecić, spełnia swoje zadanie w każdym potrzebnym przeze mnie zakresie. Wydaję mi się, że z obu paneli byłbyś zadowolony, ale jakbym miał wybierać za Ciebie, wybrałbym DA.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzegorz.R napisał(a):

ispmanager

Ruski panel który przez spółkę matkę powiązany jest z armią agresora? Nie, dziękuję 🙄

 

A co do tematu to DA (chyba dlatego że od niego zaczynałem i jestem przywiązany)

Edytowane przez chivito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R
40 minut temu, chivito napisał(a):

Ruski panel który przez spółkę matkę powiązany jest z armią agresora? Nie, dziękuję 🙄

 

A co do tematu to DA (chyba dlatego że od niego zaczynałem i jestem przywiązany)

Generalnie w ispmanager jest tak że jak mi coś nie działa to podaje dane do serwera i od nich się ktoś loguje i naprawia a gdzie indziej takiego czegoś chyba nie ma. Zgodzę się że nie powinno się kupować lic u nich bo wspiera się wojnę ale jak miałem na da serwer to musiałem  szukać po forach pomocy ewentualnie mi ktoś tłumaczył jak to naprawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tyle miałem ostatnio spraw na głowie, że nie znalazłem czasu, by przysiąść i odpisać na Wasze odpowiedzi, za które serdecznie dziękuję. Piszę jako zwykły zjadacz chleba. Konto na hostingu znajomych, którzy prowadzą stowarzyszenie jest wykorzystywane do zarządzania kilkoma domenami, więc nie chodziło mi o punkt widzenia resellera. Od jakiegoś czasu jestem zmuszony korzystać na hostingu z panelu DirectAdmin i - niestety - jak dla mnie to porażka. Firma hostingowa Kylos postanowiła zmienić cPanel na DirectAdmin, dla niektórych swoich klientów i padło akurat na serwer, na którym mamy podpięte usługi. Coś, co było intuicyjne i rozbudowane w opcjach w cPanel-u, w DirectAdmin-ie jest zakopane, mocno schowane. Trzeba klikać, klikać i jeszcze raz klikać. Zaleta panelu DirectAdmin jest taka, że jest prosty, ale - jak dla mnie - na tym zalety się kończą. Ubolewam nad tym, bo szukając hostingu szukałem takiego, który ma cPanel w ofercie dla kont hostingowych. Było miło, ale się skończyło. Jako przykład daję zrzut ekranu z cPanelu - wszystko było pod ręką:

 

spacer.png

 

Jeśli ktoś zna ciekawe oferty hostingu z cPanelem to chętnie bym się dowiedział o innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R
10 minut temu, Krystek napisał(a):

Od jakiegoś czasu jestem zmuszony korzystać na hostingu z panelu DirectAdmin i - niestety - jak dla mnie to porażka. Firma hostingowa Kylos postanowiła zmienić cPanel na DirectAdmin, dla niektórych swoich klientów i padło akurat na serwer, na którym mamy podpięte usługi. Coś, co było intuicyjne i rozbudowane w opcjach w cPanel-u, w DirectAdmin-ie jest zakopane, mocno schowane. Trzeba klikać, klikać i jeszcze raz klikać. Zaleta panelu DirectAdmin jest taka, że jest prosty, ale - jak dla mnie - na tym zalety się kończą.

Wiesz panel darmowy ispconfing to też fajna rzecz ja się na niego przesiadłem z da i jestem zadowolony panel prosty i fajny z punktu resellera bardzo przejrzysty i co ważne darmowy używam go z openlitespeed działa wyśmienicie

Edytowane przez Grzegorz.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.