Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Domeny rosyjskie .ru - gdzie?


zajcev

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście uważam, że nie powinno się kupować domen rosyjskich - jest to wielce niebezpieczne. Kiedyś słyszałem od znajomego, że włamali mu się na konto bankowe, bo serwery DNS, których używał, były "zatrute" (tj. DNS poisoning). Od tamtego czasu kupuje po prostu domenę .net lub .com lub ewentualnie sąsiednie, tj. kazachstańskie, mongolskie czy też chińskie. (te ostatnie są najbardziej bezpieczne, ze względu na tzw. "wielki ogniowy mur chiński") Jako że jestem osobą raczej uprzejmą, z chęcią zaoferuję mą pomoc. Jestem w stanie zapewnić Ci hosting dowolnej domeny, oprócz rosyjskiej oczywiście. Tak się składa, że mam znajomego - Pana Krzysia - który w każdej chwili może udostępnić Ci, za groszowe ceny, swoją prywatną serwerownię zlokalizowaną w tajnym miejscu. Ochrona całego holu z serwerami polega na tym, że cały transfer danych odbywa się po sieci 3G z Orange. Odbywa się to kosztem przepustowości, aczkolwiek zyskujemy na tym praktycznie nienaruszalną ochronę danych, które mogły by być uchwycone na każdym metru kabla RJ-45 (który by oczywiście występował, gdyby nie 3G), a było by to katastrofalne dla klientów jak i administratora, ponieważ wszelkie dane wpływające i wypływające z serwerów lecą po telnecie, ponieważ jak Pan Krzysiu trafnie zauważył, znacząco zwiększa to wydajność i obniża działanie procesorów, które normalnie musiały by zmarnować cenne zasoby na szyfrowanie, a ze względu na skalę na jaką hostujemy wszelakie usługi (na DNS'ach obsługujemy ok. 850 tysięcy zapytań na godzinę) musimy wszystko optymalizować. Zapraszam do kontaktu prywatnego, pozdrawiam :)

  • Lubię 1
  • Super! 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...
Elon Musk claims the video of him smoking weed proves that he has no idea  how to smoke anything | indy100 | indy100

E nie jest tak źle @ryniuch ... są jeszcze domeny ".su" i tam dopiero dużo hakierów, nawet w klarnetcie się ogłasza, zatem coś na rzeczy jest...

Ależ z tym "wielkim ogniowym murem chińskim" , to mi przypomina klasyczne: echo "-= Ultimate triple firewall breaker=-" && emacs | sendmail

Jeszcze gdybyś @ryniuchzapytał jakiegoś w miarę poważanego NGO, o ilość wniosków na podsłuchy, czym są jaskółki i jak wyglądają ciekawe przetargi od włochów, to prawdopodobnie zaoferowałbyś hosting w localhost a transfer na zasadzie "przekazu myśli" - "Ty myślisz że ja hostuję Twoją stronę, a ja myślę że ją otwieram" - innowacja w byznesach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spoofy jest to bardzo zły pomysł. Przekaz myślowy jest bardzo niebezpieczny i niesie ze sobą wiele negatywów. Nie chcę się rozpisywać, ponieważ jestem jestem aktualnie na urlopie, więc napiszę w wielkim skrócie - taki przekaz może zostać przechwycony poprzez myślenie o hakowaniu danego strumienia danych.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zajcev napisał:

nie wiem co tutaj się wydarzyło... 🙃

na wszelki wypadek sprawdziłem konto w banku, jest ok.. na szczęście moje konto w banku spółdzielczym nie ma możliwości obsługi przez internet, tylko osobiście u Pani w okienku w godzinach 13:35-14:00 więc powinno być ok. 


Brawo i o to chodzi! Toż to ultimate security! :D

Jeszcze wymieniłbym się z Panią kluczami i rozmawiał szyfrem. Swoją drogą, czasem wydaje mi się, niczym w Orwell'owskim świecie, że te wszystkie Panie wyuczone w słusznie zapomnianych czasach, niezależnie od placówki - czy to bank, poczta czy PKP - wszystkie wyglądają i zachowują się tak samo i to jest moja teoria, że coś w tym jest....
 

 

12 minut temu, ryniuch napisał:

@Spoofy jest to bardzo zły pomysł. Przekaz myślowy jest bardzo niebezpieczny i niesie ze sobą wiele negatywów. Nie chcę się rozpisywać, ponieważ jestem jestem aktualnie na urlopie, więc napiszę w wielkim skrócie - taki przekaz może zostać przechwycony poprzez myślenie o hakowaniu danego strumienia danych.

Pozdrawiam :)


Wybacz, lecz mam nieodparte wrażenie że "urlop" spędzasz w "zamkniętym" środowisku. Jeżeli nie, nie jesteś trollem i piszesz to na serio, to polecałbym udać się do specjalisty w tym zakresie, gdyż to co piszesz ma niezbyt wiele sensu. Jeżeli chciałbyś zasięgnąć wiedzy lub zadać jakieś pytanie, zapraszam do działu Bezpieczeństwo, meanwhile nie odchodźmy już więcej od tematu ;)
 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.