Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o Atthost.pl


bartosh

Rekomendowane odpowiedzi

"Od jakiegoś czasu" = od 14 czerwca 2024 🙂
 

Macie błąd w nowym regulaminie usług.

Jest:
"XIII. Udostępnienie kodu authinfo i przeniesienie domeny od innego usługodawcy do AttHost
1. Spółka AttHost na pisemną prośbę Abonenta doręczoną osobiście, przesyłką pocztową lub drogą elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym udostępnia kod authinfo."

Powinno być:
"XIII. Udostępnienie kodu authinfo i przeniesienie domeny do innego usługodawcy od AttHost
(...)"

Edytowane przez Tom X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tom X napisał(a):

od 14 czerwca 2024

 

To akurat data zmiany niektórych regulaminów, nie jest tożsama z datą, kiedy sama marka stała się częścią NetArt Group.

 

12 minut temu, Tom X napisał(a):

XIII. Udostępnienie kodu authinfo i przeniesienie domeny od innego usługodawcy do AttHost

 

Przeczytałem i nie widzę błędu. Na przykład w pkt 3 mówimy o przeniesieniu domeny od innego usługodawcy do AttHost.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, itomek napisał(a):

 

To akurat data zmiany niektórych regulaminów, nie jest tożsama z datą, kiedy sama marka stała się częścią NetArt Group.

 

Nie wątpię, ale stopka zmieniła się dopiero w czerwcu.

 

6 minut temu, itomek napisał(a):

 

Przeczytałem i nie widzę błędu. Na przykład w pkt 3 mówimy o przeniesieniu domeny od innego usługodawcy do AttHost.

W takim przypadku kod AuthInfo udostępnia inny usługodawca na własnych warunkach, nie zaś AttHost.

Edytowane przez Tom X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tom X napisał(a):

W takim przypadku kod AuthInfo udostępnia inny usługodawca na własnych warunkach, nie zaś AttHost.

 

Stąd właśnie spójnik "i" który wskazuje na równorzędne traktowanie dwóch rozłącznych tematów. Tak, jakby była tam kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tom X napisał(a):

W takim razie tam nie powinno być spójnika "i":

 

Moim zdaniem "i" jest właściwe. Mamy bowiem dwa zdania, z których każde z osobna jest prawdziwe, co powoduje, że oba łącznie również są prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, punkt XIII tyczy się sytuacji, w której obydwa zdania są prawdziwe, zgodnie z zasadą koniunkcji. Skutkuje to tym, że AttHost nie ma podstawy prawnej by udostępniać kod Authinfo "na pisemną prośbę Abonenta doręczoną osobiście, przesyłką pocztową lub drogą elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym" dla domen przenoszonych do innego usługodawcy od Atthost.  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tom X napisał(a):

"Od jakiegoś czasu" = od 14 czerwca 2024 🙂
 

Macie błąd w nowym regulaminie usług.

Jest:
"XIII. Udostępnienie kodu authinfo i przeniesienie domeny od innego usługodawcy do AttHost
1. Spółka AttHost na pisemną prośbę Abonenta doręczoną osobiście, przesyłką pocztową lub drogą elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym udostępnia kod authinfo."

Powinno być:
"XIII. Udostępnienie kodu authinfo i przeniesienie domeny do innego usługodawcy od AttHost
(...)"

https://atthost.pl/help/czym-jest-kod-authinfo-i-jak-go-uzyskac/  :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już przestało zależeć do kogo co należy. Blink się skończył razem z Ogicomem, Atthost widzę leci w stronę nazwy... Nie oszukujmy się, większość tego typu biznesów w PL jest robiona po to, żeby jak wypali, to sprzedać z zyskiem. Takich, co to świadczą usługi dla idei, jest bardzo mało. Tzn. jest wiele firm hostingowych, które są samodzielne, ale jakby się porządnie rozwinęły i ktoś by im złożył dobrą ofertę, to myślicie, że nie skorzystaliby?

 

Atthost mam jeszcze zapłacony na 2 lata. Szkoda, że serwerów nie zmienią w związku z wykupieniem, bo transfer FTP to zawsze była w Atthost tragedia i nic nie zapowiada, żeby się coś miało zmienić (chociaż oczywiście "dokładają wszelkich starań" itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AttHost.pl napisał(a):

Prześlij proszę do nas na priv ID zgłoszenia dotyczącego FTP. Zweryfikujemy je i postaramy się pomóc!

 

Serio, nie ma takiej potrzeby. Maila mam jeszcze z roku 2022.

Nawet pobieranie plików przez www jest wolniejsze, niż na kilku innych hostingach, którymi zarządzam. Ale jest znośnie.

Na AttHoście trzyma mnie panel (nie cierpię tych CPaneli itd) z dobrymi opcjami (i przejrzysty), szybki czas reakcji serwera oraz względnie dobra cena.

 

Bardziej interesuje mnie to, co napisałem już jakiś czas temu (cytuję):

Program parnterski  - nie wiem jak można uznać użytkownika za partnera biznesowego, skoro daje mu się 20% prowizji od kwoty netto, ale tylko jednorazowo - potem gdy polecony klient płaci, to w kolejnych latach partnerstwo polega na tym, że Atthost dostaje całą kasę, a ich "partner" (czyli my) zero. Widziałem wiele programów partnerskich i wszystkie premiowały osoby polecające usługi w ciągły sposób. Osobiście nie widzę sensu w namawianiu kogoś, żeby przedłużył usługę, bo nic z tego nie mam. Ok, mogę polecać ot tak po prostu jeżeli mi się podoba, ale to nie jest wówczas żadne "partnerstwo". Przez PP rozumiem stałą relację biznesową - ja polecam usługi, pilnuję, żeby ktoś je przedłużał, a firma płaci mi prowizję. Widocznie wąż w kieszeni się odzywa w Atthoście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa chyba wyjasniona :( :(  :( mozemy przypuszczac, co jest powodem spadku jakości.

image.thumb.png.edff1b22ebbecd57f58bc678adf68702.png

 

Wszystko wskazuje, ze klienci atthost trafili w ręce nazwa.pl.

 

Edytowane przez Wejog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie struktury właścicielskiej atthost.pl, w tym wątku już jakiś czas temu pojawiła się informacja o zmianach. Można też o tym przeczytać na https://atthost.pl/o-firmie/. Jeżeli masz jakieś pytania związane ze swoim hostingiem, zapraszam do kontaktu e-mailowego z naszym Działem Obsługi Klienta. Oczywiście możesz nam przesłać prywatną wiadomość z ID zgłoszenia, co do którego masz jakieś szybkie pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, AttHost.pl napisał(a):

W temacie struktury właścicielskiej atthost.pl, w tym wątku już jakiś czas temu pojawiła się informacja o zmianach. Można też o tym przeczytać na https://atthost.pl/o-firmie/. Jeżeli masz jakieś pytania związane ze swoim hostingiem, zapraszam do kontaktu e-mailowego z naszym Działem Obsługi Klienta. Oczywiście możesz nam przesłać prywatną wiadomość z ID zgłoszenia, co do którego masz jakieś szybkie pytanie :)

 

"Jeżeli masz jakieś pytania (...) zapraszam do kontaktu e-mailowego (...)"

 

A po co? Czy odpowiedź uzależniona jest od imienia i nazwiska osoby pytającej? Skoro wiele osób pyta się na forum i ma wątpliwości związane z hostingiem, najwłaściwszym miejscem (i najbardziej optymalnym) jest właśnie forum, gdzie odpowiedź będzie mogło przeczytać wiele zainteresowanych osób.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum dyskusyjne jak najbardziej sprawdza się jako miejsce na udzielanie ogólnych informacji. Jeżeli ktoś ma jakieś konkretne pytania związane z usługami, wówczas wymaga to dodatkowej weryfikacji. Na forum można napisać wszystko, niestety nikt tego nie zweryfikuje bez odniesienia do wybranej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AttHost.pl napisał(a):

Forum dyskusyjne jak najbardziej sprawdza się jako miejsce na udzielanie ogólnych informacji. Jeżeli ktoś ma jakieś konkretne pytania związane z usługami, wówczas wymaga to dodatkowej weryfikacji. Na forum można napisać wszystko, niestety nikt tego nie zweryfikuje bez odniesienia do wybranej usługi.

 

W takim razie zapewne dobrze by było, gdyby udzielić tutaj, na forum, ogólnej odpowiedzi i informacji na temat zmian. Może gdzieś już było, ale nie załapałem:

 

1. Czy panel się zmieni?

2. Czy serwerownia się zmieni?

3. Czy sposób kontaktu z obsługą się zmieni?

4. Czy oferta się zmieni?

5. Czy obecni użytkownicy, którzy mają wykupiony hosting (ja mam jeszcze na 2 lata do przodu) odczują zmiany?

6. Czy dacie ludziom więcej przestrzeni w obecnych pakietach "z okazji" zmiany właściciela?

7. Czy możecie sprawić, żeby transfery FTP/WWW były lepsze?

 

:)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że marka atthost.pl stała się częścią NetArt Group z pewnością spowoduje, że będą wprowadzane zmiany, o których jednak teraz jest jeszcze za wcześnie, aby mówić w szczegółach. Osoby, które korzystają z usług innych marek będących częścią NetArt Group wiedzą, jak duży nacisk położony jest tu na inwestycje w nowoczesne technologie. Jesteśmy pewni, że proces związany z pojawieniem się nowego właściciela w atthost.pl będzie przebiegał z korzyścią dla użytkowników. O wszystkich planach, zmianach i nowościach będziemy informowali każdego z Was e-mailowo. Mamy nadzieję, że nasza obecność na forum.rootnode.pl jest już dla Was pierwszym sygnałem "tego jeszcze lepszego".

Powyższe nie zmienia oczywiście nic kwestii aktualnej i bieżącej obsługi użytkowników. Dlatego już w ubiegłym tygodniu chcieliśmy mieć możliwość wyjaśnienia zgłoszonych problemów z szybkością transferu FTP, o których pisałeś. Stąd prośba o informację, która pozwoli nam dotrzeć do Twojego zgłoszenia. Chociaż, tak, czy inaczej, temat globalnie weryfikuje już nasz dział IT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.