Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

[home.pl] Informacje nt usług, promocji, zmian w ofercie


home_pl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.03.2024 o 13:18, home_pl napisał(a):

Jednocześnie dodam, iż ze względów bezpieczeństwa szczegóły dotyczące lokalizacji DC nie będą ujawnione. 

 @home_pl proszę wybaczyć, ale ja tego nie kupuję. Bezpieczeństwa czego? Nie rozumiem tej przesłanki. Nawet jeśli w ekstremalnym przypadku zakładacie wojnę, to nikt nie będzie się patrzył, czy w którymś DC są dane klientów z Home, bo i tak będzie walił we wszystkie. To w niczym nie chroni tych danych. 

Dla mnie nie podawanie lokalizacji DC jest słabe, a z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. No chyba, że to faktycznie słabe DC - wtedy zgoda :S 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darekm napisał(a):

ATM  apo co  ci filmy czy   zdjecia  wszytkie wygladja tak smao  a filmiki niera pokazuja ten pokazowy elemrt a nie rzeczywisty zdziwilbys sie jka te filmiki potrafia odbiegac od rzeczywistosci :)

nierz bys niechacial widziec tej prawdziwej rzeczywistosci :)

 

Materiały zdjęciowe/filmowe ułatwiają lokalizację obiektów. Widocznie są jakieś powody, dla których te informacje nie są jawne. Zaintrygowała mnie tajemnica lokalizacji DC home_pl, więc spróbowałem dowiedzieć się czegoś o lokalizacjach DC Google/Microsoft w PL. Nic nie znalazłem i raczej nie jest to przypadek/zbieg okoliczności działów PR, tylko efekty decyzji na wyższych szczeblach zarządzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tom X napisał(a):

Materiały zdjęciowe/filmowe ułatwiają lokalizację obiektów. Widocznie są jakieś powody, dla których te informacje nie są jawne. Zaintrygowała mnie tajemnica lokalizacji DC home_pl, więc spróbowałem dowiedzieć się czegoś o lokalizacjach DC Google/Microsoft w PL. Nic nie znalazłem i raczej nie jest to przypadek/zbieg okoliczności działów PR, tylko efekty decyzji na wyższych szczeblach zarządzania.

https://www.atman.pl/centrum-danych-atman-warszawa-3-powstanie-przed-koncem-2024-r/?creative=338624152512&keyword=centra danych&matchtype=b&network=g&device=c&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnLDkOhhdzyXGgd_QnWMA_ayBIKcciKufqoMUTPoV962OGvBYU0v50aAgV7EALw_wcB  tu mas info o najnowszym budowanym  

 

https://www.atman.pl/infrastruktura/atman-data-center/

 

 

https://www.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/data-center-cloud/data-center?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_Tkuzav50L4ta0Z09YojqqEdCMvbaDFYKemDcdiShUgKCRJ_sPTeHeYaArDLEALw_wcB  tu masz  centrum gdzie ukruwa sie zapewne  home.pl :)

 

 

Edytowane przez darekm
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tom X napisał(a):

@darekm Dziękuję za linki. Są to jedynie Twoje domysły, nawet jeśli trafne, to oficjalnie nie potwierdzone przez rzeczone podmioty.

niw wsztko jest  jawne podawanie ale wystarczy  skojarzyc pewne fakty i wiadomo i w branzy hostingowej  to sie wie kilka dodatkowych testow i wszytko jest jak na dloni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy się nie ma czym pochwalić to się zazwyczaj nie chwali. Dla klienta zdjęcia na stronie nowoczesnego data center bardziej przyciągają aniżeli odpychają. A powiedzenie, że to kwestie bezpieczeństwa to trochę słabe. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tom X napisał(a):

Nic nie znalazłem i raczej nie jest to przypadek/zbieg okoliczności działów PR, tylko efekty decyzji na wyższych szczeblach zarządzania.

 

Przy Google i MS Nie ma tego podanego jawnie z różnych powodów.

Chociażby takich, żeby ktoś nie zaczął traktować tej podanej lokalizacji jako wiążący parametr usługi (że jak Atman to dobrze botamniskiepingi, a w 3S to już źle bo to nie atman). Tylko widzisz, ani MS ani G nie tłumaczą braku podawania tej lokalizacji kwestiami bezpieczeństwa. I dla mnie spoko, jeśli firma nie chce się tym dzielić, to nie musi; tylko jeśli przy tym tak pokracznie tłumaczy się, no to wygląda to po prostu słabo.

 

 

4 godziny temu, darekm napisał(a):

tu masz  centrum gdzie ukruwa sie zapewne  home.pl :)

 

Ja raczej, trochę obserwując nowy rozkład ruchu, to obstawiam dalej różowe barwy - Szlachecką A i B.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kafiMoże obsługują pewien typ klientów, którzy mają proceduralne zastrzeżenie nieupubliczniania fizycznego adresu przetwarzania danych, więc tego nie robią. Być może istnieją inne powody, których po prostu nie znamy, więc wydają się nieracjonalne.
https://www.datacenterdynamics.com/en/opinions/come-on-you-cant-hide-a-data-center/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Juvenito napisał(a):

Gdy się nie ma czym pochwalić to się zazwyczaj nie chwali. Dla klienta zdjęcia na stronie nowoczesnego data center bardziej przyciągają aniżeli odpychają. A powiedzenie, że to kwestie bezpieczeństwa to trochę słabe. 


Gdybyśmy nie chcieli się chwalić przenosinami to byśmy nie wrzucili tej informacji prasowej, włącznie z filmem na YT ;)  Dla klienta docelowego liczy się stabilność działania usług i 50 innych rzeczy, aniżeli zdjęcia z DC, które w zasadzie niewiele mówią. Serio, na przestrzeni lat nie spotkałem nikogo kto by kupił coś pod wpływem fotki z serwerowni. Same pytania o DC kierowane do naszego BOK mógłbym policzyć na palcach jednej ręki w ciągu roku. To jest niszowy, wręcz egzotyczny temat przy skali kilkuset tysięcy zgłoszeń jakie otrzymujemy na infolinii, w mailach czy czacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kafi napisał(a):

 

Przy Google i MS Nie ma tego podanego jawnie z różnych powodów.

Chociażby takich, żeby ktoś nie zaczął traktować tej podanej lokalizacji jako wiążący parametr usługi (że jak Atman to dobrze botamniskiepingi, a w 3S to już źle bo to nie atman). Tylko widzisz, ani MS ani G nie tłumaczą braku podawania tej lokalizacji kwestiami bezpieczeństwa. I dla mnie spoko, jeśli firma nie chce się tym dzielić, to nie musi; tylko jeśli przy tym tak pokracznie tłumaczy się, no to wygląda to po prostu słabo.

 

 

 

Ja raczej, trochę obserwując nowy rozkład ruchu, to obstawiam dalej różowe barwy - Szlachecką A i B.

plus netia bo tez  dalej ruch sie  pojawia:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.