Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Serwer pod VPN


Kolopik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję jakiegoś serwera (dedyka) pod stworzenie VPN. Niestety mam niewielkie doświadczenie z działaniem VPNu, planuje używac Openvpn na debianie. Serwer musi być zlokalizowany w Polsce. Potrzebuję dobrego łącza. Tak żeby udźwignął kilkadziesiąt użytkowników. Możecie coś polecić? Zgadzam się na otrzymywanie ofert od firm. 


PS. Na zastosowanie vpna iść w kierunku dedyka czy VPS też się sprawdzi?

Edytowane przez Kolopik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie symulacja na polskie ip, korzystanie playera + hbogo etc. Mówię o dobrym łączu, ponieważ obawiam się lagów gdy będziemy oglądać coś w tej samej chwili. 

Do tego dochodzą 2 stanowiska subiekta, do których chciłbym mieć dostęp z domu. 

Edytowane przez Kolopik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 konta VPN na serwerze VPS od nazwy i maks to wyciągam 40 Mbps w godzinach wieczornych.  Za grosze kupiony jak startowali.

Spróbowałbym e24cloud gdyż mają port 1 Gbps. Ogólnie ciężko będzie Tobie coś konkretnego znaleźć w rozsądnej cenie. 

 

Ovh oferuje za 100 netto 250 Mbps w ofercie cloud. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kolopik napisał:

Wziąłem na testy OVH, ten najmniejszy vps.

Tak informacyjnie jak chodzi o OVH w  regulaminienie usługi jest punkt > Szczegolowe_warunki_korzystania_serwer_VPS_2016.pdf

Cytuj

7.7. Klient akceptuje fakt, że ze względów bezpieczeństwa, nie ma możliwości uruchamiania aplikacji oraz protokołów służacych do nawiązania połączenia typu peer to peer, oraz IRC. Zabronione jest również wykorzystanie serwera VPS jako serwera pośredniczącego (Proxy) oraz w ramach usługi dzielenia kart kodujących (metoda Card sharing).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

cipher AES-256-CBC


Nawet jak wyłączam szyfrowanie to dobijam do 14MB na speedtest. 

Kupiłem vpsa na nazwa pe el najtańszą opcję. Nawiasem mówiąc, dobrze to lata. 

Poziomecki, minimalne, do 8% przy jednym kliencie na testy. 

Edytowane przez Kolopik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.