Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Przeniesienie domeny z nazwa.pl do OVH


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,


Mam w nazwa.pl domenę na osobę prywatną, która wygasa 2018-09-23 . Nie che mieć domen w nazwa.pl wolę w OVH  ;)


Patnie brzmi,  czy mogą domenę przenieść z nazwa.pl, gdzie była na dane abonenta osoba fizyczna na to konto "firmowe" w OVH  czyli też zmiana abonenta z osoby fizycznej na osobę fizyczną z DG 


Czy wystarczy kod authinfo domeny pozyskany od nazwa.pl, czy coś jeszcze potrzeba  ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć we whois dane DG to musisz wykonać cesję domeny. Możesz to zrobić papierowo w OVH albo elektronicznie w Aftermarket.

 

Ja osobiście w takich przypadkach obieram taką drogę, że domenę przenoszę właśnie od Aftermarket i zmieniam dane abonenta na dane DG - ile jest to dla niektórych średnio etyczne postępowanie, to dla mnie jest ono najwygodniejsze. 


Po wszystkim oczywiście domenę przenosisz do OVH gdzie przynajmniej kontaktem księgowym musi być DG, ostatecznie cała domena może być wpięta na koncie zarejestrowanym na DG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

------

Ale chyba nic z tego, bo nie zdążę minimum 60 dni od wygaśnięcia dziś jest 61

https://www.ovh.pl/domeny/transfer_domeny.xml

Cytuj

Twoja domena nie jest w kwarantannie lub w toku usuwania. Domena jest aktywna i wygasa za ponad 60 dni. Została utworzona co najmniej 60 dni temu.

 

  nazwa nie wyda kodu https://pomoc.nazwa.pl/baza-wiedzy/produkty-i-uslugi/domeny/zarzadzanie-domenami/co-to-jest-authinfo/

 

... oczekują papierowego listu :(
 

Cytuj

 

Jak mogę otrzymać kod authinfo?

W celu uniknięcia nadużyć kod authinfo wydawany jest wyłącznie na podstawie wniosku podpisanego przez Abonenta domeny,

 

 

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mion napisał:

 

Ale chyba nic z tego, bo nie zdążę minimum 60 dni od wygaśnięcia dziś jest 61  nazwa nie wyda kodu https://pomoc.nazwa.pl/baza-wiedzy/produkty-i-uslugi/domeny/zarzadzanie-domenami/co-to-jest-authinfo/

Bo oczekują papierowego listu :(


Czemu minimum 60 dni od wygaśnięcia? Nie widzę żeby coś o tym było napisane.

 

Jak tylko dostaniesz kod authinfo to taką procedurę możesz przeprowadzić nawet dzień przed wygaśnięciem domeny. Jedynie ewentualną migracja z aftermarket do OVH musi się odbyć z tygodniowym przestojem w aftermarket, bo takie są zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem w edycji https://www.ovh.pl/domeny/transfer_domeny.xml

Przed przeniesieniem domeny sprawdź, czy spełnione są następujące warunki:

- Twoja domena nie jest w kwarantannie lub w toku usuwania. Domena jest aktywna i wygasa za ponad 60 dni. Została utworzona co najmniej 60 dni temu.

 

Nazwa nie wyda kodu authinfo bez paierowego zlecenia BRYYY tak wynika z informacji na stronie: https://pomoc.nazwa.pl/baza-wiedzy/produkty-i-uslugi/domeny/zarzadzanie-domenami/co-to-jest-authinfo/

 

Wiec jak już pisałem nie zmieszczę się w tych 60 dniach

--------

Jak już mam sie przenosić, to bezpośrednio. Może to dziwne, ale tak już mam  :) 

 

 

 

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OVH podaje zasadę dla wszystkich domen, w przypadku .pl przenosiłem na kilka dni przed wygaśnięciem i nie było z tym problemu.

A co do nazwa.pl to niestety jest tak jak piszesz.


Na biegu wypisuj wniosek i wysyłaj do nich, domenę możesz zmigrować do OVH na konto zarejestrowane na DG, a jeśli będzie Ci zależało na tym żeby we whois były Twoje dane to zrobisz cesję. Tak czy inaczej będzie faktura na DG.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, theqkash napisał:

A co do nazwa.pl to niestety jest tak jak piszesz.

To z ciekawości zapytam, te papierowe zlecenia "wszyscy" od domen wymagają, czy tylko nazwa by zniechęcić abonenta do odejścia ?

 

Co do tego na biegu, to wolę jednak nie ryzykować, bo nie zdąże lub "coś tam" tam będzie nie tak i nazwa obciąży mnie oplata za przedłużenia/powrót  jak dla wygasłej domeny + 200 / 300 zł. Nigdy nic nie wiadomo  😎

 

 

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musiałem przez to przejść ze swoją domeną zarejestrowaną w nazwa.pl. W mojej opinii to ewidentne utrudnianie klientowi ewentualnego transferu lub nawet uniemożliwienie jego wykonania w odpowiednim czasie (gdy klient zapomni o jego wykonaniu dużo wcześniej niż termin wygaśnięcia). Mamy 21 wiek, do skutecznej weryfikacji klienta i przyjęcia oświadczenia jego woli, nie potrzeba listów poleconych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mion napisał:

To z ciekawości zapytam, te papierowe zlecenia "wszyscy" od domen wymagają, czy tylko nazwa by zniechęcić abonenta do odejścia ?

 

Co do tego na biegu, to wolę jednak nie ryzykować, bo nie zdąże lub "coś tam" tam będzie nie tak i nazwa obciąży mnie oplata za przedłużenia/powrót  jak dla wygasłej domeny + 200 / 300 zł. Nigdy nic nie wiadomo  😎

 

 

To nazwy wymysł. Reszta to bez problemu wydaje, albo wniosek i skan dowodu ewentualnie inne potwierdzenie. Ja przenosiłem w zeszłym miesiącu domene, która była ważna jeszcze 20 dni. Żadnych problemów. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mion napisał:

 

Co do tego na biegu, to wolę jednak nie ryzykować, bo nie zdąże lub "coś tam" tam będzie nie tak i nazwa obciąży mnie oplata za przedłużenia/powrót  jak dla wygasłej domeny + 200 / 300 zł. Nigdy nic nie wiadomo  😎


Dopóki domena nie przejdzie od operatora A do operatora B (a to możesz sprawdzić najlepiej we whois, choć migracja jest też potwierdzona mailami), opłacać ją możesz u obecnego operatora. Jeżeli coś pójdzie nie tak (co jest raczej mało prawdopodobne tutaj), to zawsze możesz przedłużyć w nazwie zanim domena wygaśnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, theqkash napisał:

Jeżeli coś pójdzie nie tak [...] to zawsze możesz przedłużyć w nazwie zanim domena wygaśnie.

Pewnie Masz racje. Ale jako, że chyba Wszyscy znają niedawną historię ze sklepami online od  nazwy  <opłatami za audyt w wysokości 2.500 + 500 za kolejny miesiąc > nie mam pewności czy w takim wypadku nie nałożą jakieś "umownej kary" za np nieudany transfer i powrót do nich np 500 zł + coś jeszcze ....  kto to wie   😗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mion napisał:

nie mam pewności czy w takim wypadku nie nałożą jakieś "umownej kary" za np nieudany transfer i powrót do nich np 500 zł + coś jeszcze ....  kto to wie   😗


Samo wydanie kodu authinfo nie jest tożsame z uruchomieniem procedury transferu. Posiadając kod authinfo, transfer trwa mniej-więcej 5 minut i sprowadza się do złożenia zamówienia na transfer domeny, wpisania kodu authinfo i potwierdzenia transferu poprzez kliknięcie w link w mailu przypisanym jako mail właściciela domeny. Nie ma więc możliwości na to co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, theqkash napisał:


Samo wydanie kodu authinfo nie jest tożsame z uruchomieniem procedury transferu. Posiadając kod authinfo, transfer trwa mniej-więcej 5 minut i sprowadza się do złożenia zamówienia na transfer domeny, wpisania kodu authinfo i potwierdzenia transferu poprzez kliknięcie w link w mailu przypisanym jako mail właściciela domeny. Nie ma więc możliwości na to co piszesz.

 

Nie zapominaj o "pomyłkach systemu" i dostawaniu nieprawidłowych kodów authinfo, które co najmniej kilku użytkowników zgłaszało w przypadku nie tylko tej firmy ;).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.