Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Domowy Lab - Testy


matek7323

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam parę pytań odnoście domowego laba
 
Chwilowo mam na laptopie wgranego hyper-v 2012 R2 (wersji 2016 nie idzie w ogóle połączyć się) 
I chciał bym zrobić dostęp z zewnątrz żeby się łączyć do tych maszyn jak już później postawie to na serwerach zwykłych i jak to trzeba by było zrobić? Zrobić VM i zainstalować pfsensa czy coś w tym stylu? 
Dobrze by było żeby przez RDP mieć dostęp jakoś. Lokalnie działa wszystko dobrze tylko jakoś to zrobić żeby z zewnątrz można było się łączyć. 
 
I drugie chciał bym jakoś zrobić po vpn albo jakoś tak żeby przesyłać pliki po sambie i nie wiem jak to w ogóle zrobić. 
Miałem OpenVPN zainstalowanego na swoim serwerze na linuxie ale on tylko udostępniał chyba internet i nic więcej a sambe też miałem na tym linuxie postawioną. 
 
I teraz jeszcze taki przykład 
Jest firma xyz która jest domeną utworzoną w Active Directory o nazwie(xyz) na serwerze windowsa. I są teraz powiedzmy 3 firmy
  • Firma1
  • Firma2
  • Firma3
I teraz te komputery są podłączone do domeny xyz i normalnie się logują. Tylko teraz jest taki myk że te firmy są w innych miastach. I jak trzeba by to było zrobić żeby te komputery podłączyć do tej domeny xyz i wiadomo żeby to wszystko działało w miarę dobrze.
 
Chciał bym się dowiedzieć takich rzeczy jak to się tworzy wszystko gdyż później jak będę przenosił na serwery, to już bym chciał mieć to w miarę gotowe żeby wiedzieć jak postawić to. Nie które rzeczy wiem jak zrobić ale tak jak napisałem akurat tego nie wiem ja rozwiązać to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - mogłeś czytelniej opisać sprawę.

Po drugie - ja bym wolał używać proxmox'a.

Po trzecie - Active Directory jest domeną lokalną.
Po czwarte - samby także powinno używać się lokalnie - otwierania jej okna na świat nie jest najlepszym pomysłem.

Po piąte - VPN powinien być rozwiązaniem na dwa powyższe punkty (nawet najprostszy PPTP)

Edytowane przez Vescer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki 

Jakoś hyper-v wydaje się być lepszy dla mnie. Tylko wersja hyper-v 2012 r2 działa bardzo dobrze ale można się połączyć tylko na Windowsie 8.1. A na Windowsie 10 nie da się połączyć w ogóle.  

Dlatego chciał bym jakoś ogarnąć hyper-v 2016 ale nie da się z tym połączyć nawet na Windowsie 10 dlatego to jest dziwne strasznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.