Skocz do zawartości

Polecane posty

Czy ktoś może używa archipel ?

Wydaje się być mega spoko, ale chciałbym kogoś opinii na ten temat.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez matek7323@interia.pl
      Witam mam parę pytań odnoście domowego laba   Chwilowo mam na laptopie wgranego hyper-v 2012 R2 (wersji 2016 nie idzie w ogóle połączyć się)  I chciał bym zrobić dostęp z zewnątrz żeby się łączyć do tych maszyn jak już później postawie to na serwerach zwykłych i jak to trzeba by było zrobić? Zrobić VM i zainstalować pfsensa czy coś w tym stylu?  Dobrze by było żeby przez RDP mieć dostęp jakoś. Lokalnie działa wszystko dobrze tylko jakoś to zrobić żeby z zewnątrz można było się łączyć.    I drugie chciał bym jakoś zrobić po vpn albo jakoś tak żeby przesyłać pliki po sambie i nie wiem jak to w ogóle zrobić.  Miałem OpenVPN zainstalowanego na swoim serwerze na linuxie ale on tylko udostępniał chyba internet i nic więcej a sambe też miałem na tym linuxie postawioną.    I teraz jeszcze taki przykład  Jest firma xyz która jest domeną utworzoną w Active Directory o nazwie(xyz) na serwerze windowsa. I są teraz powiedzmy 3 firmy Firma1 Firma2 Firma3 I teraz te komputery są podłączone do domeny xyz i normalnie się logują. Tylko teraz jest taki myk że te firmy są w innych miastach. I jak trzeba by to było zrobić żeby te komputery podłączyć do tej domeny xyz i wiadomo żeby to wszystko działało w miarę dobrze.   Chciał bym się dowiedzieć takich rzeczy jak to się tworzy wszystko gdyż później jak będę przenosił na serwery, to już bym chciał mieć to w miarę gotowe żeby wiedzieć jak postawić to. Nie które rzeczy wiem jak zrobić ale tak jak napisałem akurat tego nie wiem ja rozwiązać to.
    • Przez advx
      Tworzymy darmowe open-sourcowe rozwiązanie chmury i potrzebujemy Waszej opinii.
      Zrobiliśmy krótką (max 2 min) ankietę.
      Będziemy mega wdzięczni za informacje od Was!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfNK4uQsOaEZ0qwRipqWZ2ucy6_U-IoIIpl7I6eZuTvtXJOLw/viewform?usp=pp_url&entry.1820142166&entry.1037193726=RootNode

PS:  Wrzuciłem w dwóch działach, bo nie jestem pewny gdzie bardziej pasuje.
    • Przez matek7323@interia.pl
      Witam 
      Mam pewien problem z systemem microsoftu Hyper-V 2016. Zainstalowany na komputerze na którym wirtualizacja jest wspierana wszystko zostało poprawnie skonfigurowane.
      Gdy chce się podłączyć do serwera przez Menedżer funkcji Hyper-V na Windows 10 to wyskakuje mi cały czas takie błąd :

Walczyłem parę godzin z tym i nic nie szło dodam że w gpedit dodałem to i też nie działa. Z tym winrm też nie działa to.  Zapora w systemie wyłączona dalej nie działa łączenie. Jeszcze zainstalowałem Hyper-V 2012 ale też nie działało te same błędy były cały czas. Wróciłem na Hyper-V 2016 i dalej nie działa. 
      Youtube i konfiguracje hyper-v są przeważnie robione na systemie Windows Server a ja mam goły system Hyper-V. Support Microsoftu też nie pomaga. Skorzystałem jeszcze z tej strony http://blog.kaluzny.pro/podstawy-instalacji-i-konfiguracji-hyper-v-server-2012/ ale na jednym jak i na drugim systemie nie działało to. 
      Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Będę bardzo wdzięczny. 
    • Przez theqkash
      Tak - wiem, że mówi się, że Docker nie nadaje się na produkcję. Ale czy jest coś, co może równie łatwo powoływać na szybko aplikacje w taki sposób w jaki on to robi? Czy może jedyną bezpieczną opcją jest wirtualizacja?
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.