Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

[Python] zdalny kod


Incls

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Czy mógłby ktoś coś polecić do pisania kodu u siebie lokalnie natomiast uruchamiac go bezposrednio na serwerze? Ostatnio  szukam czegoś takie  z uwagi na kod na konkretnym serwerze. Ktoś mógłby polecić cos aby uprzyjemnić sobie pracę, byłbym wdzięczny

 

Serwer - debian 

Os - win 10

Edytowane przez Incls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczalem korzystac z PyCharma le zastanawiam sie nad sublime albo Atomem. Rozumiem ze recznie wysylac gotowy kod po zapisie? A cos innego? Aby samo wysylalo bezposrednio kod na erwer  juz bardzo udziwniam? :)

 

//Edit

Rozwiązane. PyCharm mozna skonfigurować do takiej pracy - gdy tylko wrócę sprawdzę:)

Edytowane przez Incls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Incls napisał:

Ostatnio zaczalem korzystac z PyCharma le zastanawiam sie nad sublime albo Atomem. Rozumiem ze recznie wysylac gotowy kod po zapisie? A cos innego? Aby samo wysylalo bezposrednio kod na erwer  juz bardzo udziwniam? :)

 

//Edit

Rozwiązane. PyCharm mozna skonfigurować do takiej pracy - gdy tylko wrócę sprawdzę:)

Zapisujesz Crlt + S i przesyła ci z automatu pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Incls w obecnych czasach podstawowym narzędziem zarządzania kodem każdego nawet początkującego programisty jest "git". Potrafi on także dokonywać prostego deploymentu na zdalne serwery korzystając z "hooks" (np. post-receive)

 

Sugerowałbym następujące rozwiązanie:

  • lokalnie docker z aplikacjami jak na serwerze; docket na Win10 działa dość dobrze od niedawna,
  • kod utrzymywany w git
  • prosty deployment na serwer za pomocą:
    • git i kluczy ssh
    • obrazów dockera jeśli na serwerze także uruchomisz dockera

Osobiście do gustu jako edytor przypadł mi Sublime 3, choć płatny to kwota jest pomijalna w stosunku do tego co potrafi i jak upraszcza życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Ostatnimi czasy również przymierzam się do Dockera i prawda mogę go i tak wykorzystać. Co do GIT'a to jak narazie zaczynam z nim jakoś nigdy nie chciało mi się do niego usiąść :D pewnie spory błąd na obecne czasy no ale co - każdy je popełnia ;)

 

Co do edytora to aktualnie korzystam z Visual Studio Code oraz PyCharma (na zmianę) i w obu przypadkach jak najbardziej przyjemnie mi się pracuje :) dla osób czytających to i szukających czegoś dla siebie - polecam przetestować sobie PyCharm'a, Atom'a oraz VSC. Samemu korzystałem kiedyś głównie z VIM'a i sporo roboty z nim jest ale satysfakcja jest przednia :) polecam przetestować na początek - potem PyCharm wydawał się naprawdę strzałem w dziesiątkę ale czegoś mi w nim brakowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.