Skocz do zawartości
/dev/null

Czego używacie do monitorowania swoich serwerów?

Polecane posty

Jak w temacie, możecie tutaj napisać jakiego software do monitoringu używacie przy swoich serwerach.

Ja obecnie używam netdata, wcześniej zabbix/nagios.

Na wszystkich swoich serwerach używam Monitorix który spełnia większość moich oczekiwań. Jest niezwykle prosty w konfiguracji. Na uwagę zasługuje fakt, że jest rozwijany od ponad 12 lat. Polecam tym którzy nie mieli jeszcze okazji przetestować tego narzędzia.

Zależy. Chcesz monitorować strony WWW, dostępność czy podzespoły.

Ja korzystam z zabbixa do samych serwerów.

Też używam Monitorix dla dwóch serwerów co prawda nigdy nie miałem okazji przetestować nic innego, ale jak dla dwóch malutkich serwerów obecny monitoring sprawdza się bardzo dobrze. 

W prosty sposób połączyłem sobie nawet wykresy z dwóch serwerów w jadną tak żeby nie skakać między zakładkami :D

Zgadzam się z przedmówcą, rozwiązań są dziesiątki, od prostych typu monit, po cloud zenoss czy nawet hybrid cloudstack (z predykcją via splunk itd..).  Drugi temat do czego te serwery służą, jak krytyczne są,  jaki TIER DR  itd...

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.