Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Serwer MYSQL powolne działanie (sys/ovh)


daffx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Testując serwer na SyS (soyoustart.com) napotkałem pewną niedogodność, otóż stawiając serwer mysql (freebsd / mysql 5.7) strasznie wolno to wszystko działa spoza maszyny (lokalnie szybko, zewnętrznie na wczytanie wszystkiego trzeba czekać nawet ~2-3 minuty),  strona w php (7.1) korzysta z kilku baz danych i skrypt sam w sobie nie powoduje problemu (localhost śmiga jak szalony) tylko gdy korzystam z baz na tym serwerze SyS od ovh wszystko spowalnia.  Na pewnym forum wyczytałem coś takiego: 

Cytuj

This usually happens on OVH machines due to the network restrictions they have.

Jeżeli to prawda to czy da się jakoś poradzić sobie z tym problemem bez zmiany hostingu www na to samo DC?

 

Wydajność mysql testowałem np. tym skryptem:

I niestety wyrzuca Connection failed: Can't connect to MySQL server on '91.121.xx.xx' (110 "Connection timed out")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daffx napisał:

Cześć,

Testując serwer na SyS (soyoustart.com) napotkałem pewną niedogodność, otóż stawiając serwer mysql (freebsd / mysql 5.7) strasznie wolno to wszystko działa spoza maszyny (lokalnie szybko, zewnętrznie na wczytanie wszystkiego trzeba czekać nawet ~2-3 minuty),  strona w php (7.1) korzysta z kilku baz danych i skrypt sam w sobie nie powoduje problemu (localhost śmiga jak szalony) tylko gdy korzystam z baz na tym serwerze SyS od ovh wszystko spowalnia.  Na pewnym forum wyczytałem coś takiego: 

Jeżeli to prawda to czy da się jakoś poradzić sobie z tym problemem bez zmiany hostingu www na to samo DC?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to: czy lokalnie również masz zainstalowana baze danych mysql 5.7?  czy poprawnie wdrożona jest obsługa bazy danych na połączenie zdalne  z wyłączoną obsluga antyddos po stronie SyS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duży jest ping między serwerem WWW a serwerem MySQL?

Czy na którejś z maszyn zdefiniowane są ograniczenia w ruchu przez iptables?

Czy sprawdzałeś szybkość działania serwera DNS z którego korzystają obydwie maszyny? Być może podstawowy jest niedostępny i korzystają z zapasowego co znacznie wydłużyłoby wszelkie żądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SiXwishlist napisał:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to: czy lokalnie również masz zainstalowana baze danych mysql 5.7?  czy poprawnie wdrożona jest obsługa bazy danych na połączenie zdalne  z wyłączoną obsluga antyddos po stronie SyS?

W SyS nie da się zarządzać w żaden sposób antyddosem, jest uruchomiona detekcja automatyczna i to jest świętość, w panelu brak opcji zarządzania tym w jakikolwiek sposób.

 

Godzinę temu, Suspect napisał:

Jak duży jest ping między serwerem WWW a serwerem MySQL?

Czy na którejś z maszyn zdefiniowane są ograniczenia w ruchu przez iptables?

Czy sprawdzałeś szybkość działania serwera DNS z którego korzystają obydwie maszyny? Być może podstawowy jest niedostępny i korzystają z zapasowego co znacznie wydłużyłoby wszelkie żądania.

5 packets transmitted, 5 packets received, 0.0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 35.834/35.862/35.885/0.020 ms

 

Na żadnej maszyn nie ma limitu ruchu, wyłączane były wszelkie zapory softwarowe.

 

a dns'y raczej też odpadają, wszystko idzie po ip więc nic nie musi być tłumaczone na adresy, dobrze myślę?

 

W chwili obecnej przekierowałem domenę na serwer i postawiłem tam stronę, a resztę robię na subdomenach, jednak jakby ktoś miał jakiś pomysł proszę śmiało pisać ;)
 

Edytowane przez daffx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, przy każdym połączeniu z serwerem MySQL uzyskiwany jest rev DNS dla łączącego się IP. Można wyłączyć ten mechanizm definiując w konfiguracji parametr:

skip-name-resolve

 

Więcej informacji na ten temat:

https://dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/host-cache.html

 

Przykłady skutków powolnego tłumaczenia nazw przez serwer MySQL:

https://stackoverflow.com/questions/1292856/why-is-connecting-to-mysql-server-so-slow

 

Edytowane przez Suspect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suspect napisał:

Mylisz się, przy każdym połączeniu z serwerem MySQL uzyskiwany jest rev DNS dla łączącego się IP. Można wyłączyć ten mechanizm definiując w konfiguracji parametr:


skip-name-resolve

 

Więcej informacji na ten temat:

https://dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/host-cache.html

 

Przykłady skutków powolnego tłumaczenia nazw przez serwer MySQL:

https://stackoverflow.com/questions/1292856/why-is-connecting-to-mysql-server-so-slow

 

 


skip-name-resolve -> To już sprawdzałem i mam wpisane w my.cnf, niestety nic z tego ;/

 

Godzinę temu, MateuszCODE napisał:

Na moim dedyku w SoYouStart E3-SAT-2-32 Nie miałem jeszcze ani razu problemu z siecią i zewnętrznym połączeniem mysql i jego prędkością.

Posiadasz serwer z serii Essential czy Game?

 

Jeżeli masz na myśli Inny hosting > Serwer SyS to dziwne ;/ a jeżeli Serwer SyS -> inna baza to nie o to chodzi ;p Może nie robisz zbyt wielu połączeń do bazy. Podejrzewam,  że antyddos to powoduje (wiele zapytań jednocześnie do różnych baz na tym samym serwerze) i powstają u mnie takie problemy ;/

Edytowane przez daffx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się antyddos włączył to by dostał maila. Druga sprawa że masz 20 regułek per IP. 

 

Skąd łączysz się do mysql? Instalowałeś jakiś firewall na tym freebsd (Pf, ipfw)?

 

Ogólnie możesz połączyć się do serwera mysql netcatem np?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrViperoo napisał:

Druga sprawa że masz 20 regułek per IP. 

 

Na pewno jest taka opcja w SYS? :)

Zgadzam się jednak co do tego, że przed otrzymaniem e-maila nie działają żadne mechanizmy filtrowania ruchu. Działają jedynie sondy analizujące ruch które pozwalają na wykrywanie ataków.

 

Aby była jasność czy blokowanie ruchu następuje przed serwerem włącz logowanie ruchu przez tcpdump na maszynie która utrzymuje serwer MySQL i sprawdź czy wszystkie inicjowane połączenia docierają do serwera czy może część z nich jest gubiona po drodze. Może być też taka sytuacja, że docierają do serwera lecz ze znacznym opóźnieniem. Wtedy też należy szukać przyczyny gdzie indziej niż sama maszyna na której działa serwer MySQL.

 

Jest jeszcze jedna możliwość która zdarza się niezwykle rzadko. Zdarzało mi się, że otrzymywałem "wadliwe" adresy IP. Mianowicie posiadały jakieś ograniczenia w ruchu wdrażane prawdopodobnie na potrzeby ich wcześniejszego użytkownika. Powodowało to przeróżne problemy które znikały po zmianie adresu IP na inny. Taki problem miało około 3% adresów. Zdarzyło mi się nawet, że ruch na moje IP, kierowany był do dwóch różnych serwerów naprzemiennie :) Pomogła w tej sytuacji dopiero interwencja techniczna. Spróbuj więc przypisać do swojego serwera inny adres IP i z jego użyciem połączyć się z serwerem MySQL.

Edytowane przez Suspect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.