Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o Zenbox.pl


Buzz Black

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rob scen o offtopików, nie wiesz o czym piszesz.

W dniu 5.05.2022 o 19:57, Juvenito napisał:

2 sekundy na sklep to imho dużo za dużo 😉 

Pokaż mi swój sklep na woocommerce który sie wczytuje w 1 sekunde i pogadamy, bo tak to sobie byle troll może pierniczyć. a tu widze ich pełno. zreszą szkoda czasu na durne gadki, Wpis o opiniach a gadka o niczym z ludzmi ktorzy nie maja pojecia co piszą i w jakim temacie, Moderacja tu nie istnieje. bajo.

Edytowane przez Bodeha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
 

4 godziny temu, Bodeha napisał:

Moderacja tu nie istnieje. bajo.

niestety, ostatnimi czasy sam robię za dużo offtopu/flame'u ale jednak poczuwam się do obowiązku moderacji, zatem poczułem się wywołany do tablicy. Cały zespół moderacyjny nieustannie monitoruje aktywność forum.

 

W dniu 5.05.2022 o 19:57, Juvenito napisał:

2 sekundy na sklep to imho dużo za dużo 😉 

 

4 godziny temu, Bodeha napisał:

Pokaż mi swój sklep na woocommerce który sie wczytuje w 1 sekunde i pogadamy, bo tak to sobie byle troll może pierniczyć

Akurat użytkownik @Juvenitoraczej ma potwierdzone doświadczenie w tym zakresie, jest znanym i stałym użytkownikiem naszej społeczności - na pewno nie jest trollem, zaś jego wypowiedź (oczywiście lekko uszczypliwa) raczej ma na celu skłonić do refleksji na ten temat.

Jeżeli uzyskam zgodę, to sam mogę pokazać przykłady, w których "Woocommerce" dla Polskiego użytkownika wczyta się "cały" w mniej niż sekundę (landing page). Kwestia ruchu, zasobów i cache'a, ilości produktów, podstron etc. ale uwierz mi, że nie jest to tak ciężkie do osiągnięcia (o ile chce się uzyskać tylko ten efekt).

Oczywiście kwestia dla kogo będzie to jedna sekunda - zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i niestety nie ma centralnego punktu internetu, który byłby miarodajny, lecz oczywiście zawsze lepiej być blisko tych co sprawdzają ;)

TTFB, FID i wszystkie wytyczne web core vitals są bardzo istotne w dzisiejszym internecie, dlatego też takie tematy budzą sporo kontrowersji. Kwestia lokacji datacenter Atman, przyłączy sieciowych i ogólnych wartości pod tym kątem jest również łatwo weryfikowalna, także można łatwo "wyliczyć" stratę u danego usługodawcy i porównać różnice.

4 godziny temu, Bodeha napisał:

Wpis o opiniach a gadka o niczym z ludzmi ktorzy nie maja pojecia co piszą i w jakim temacie,

Zazwyczaj Ci użytkownicy, którzy mają pojęcie i posiadają bogate doświadczenie, kłócą się o każdy procent,promil, megabajt, bit, sekundę czy milisekundę - zazwyczaj chcemy osiągać możliwie najlepsze wyniki - czy to z powodu biznesowego czy też innego. Stwórz proszę temat w odpowiednim dziale dotyczącym takiego zagadnienia jak "WooCoomerce poniżej 1 sekundy" a na pewno otrzymasz rzeczową, konkretną odpowiedź - wystarczy odpowiednio zapytać, a nawet najbardziej krnąbrny użytkownik będzie w stanie Ci pomóc.

Nie zrażaj się proszę po jednym, uszczypliwym wpisie. Serdecznie zapraszam do udziału w dyskusji lub zadawania pytań również na naszym serwerze Discord - siedzi tam spora część użytkowników forum, a czasem dyskusja real-time bywa lepszą formą.

  • Lubię 2
  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skoro ty sam generujesz oftopiki i wprowadzasz chaos do tego forum na dodatek to racjonalizując własne zachowanie zamiast to wymoderować, to jaki sens jest dalej uczestniczyć w tym fomum. Tak ze żegnam, dla mnie starta czasu.
Nie nie jest to żadna dobra forma tylko bezproduktywna dyskusja o niczym która odbiega od tematu opinii.

nic to.

  • Zażenowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bodeha napisał:

no skoro ty sam generujesz oftopiki i wprowadzasz chaos do tego forum na dodatek to racjonalizując własne zachowanie zamiast to wymoderować, to jaki sens jest dalej uczestniczyć w tym fomum. Tak ze żegnam, dla mnie starta czasu.
Nie nie jest to żadna dobra forma tylko bezproduktywna dyskusja o niczym która odbiega od tematu opinii.

nic to.

 

Jeśli już to to jest Twoja kolejna wypowiedź z gatunku "off-topic" więc radzę przestać pouczać innych i zacząć się trochę kontrolować.

 

A jeśli umiesz stworzyć lepszą/ciekawszą/bardziej przydatną społeczność, bo nie podoba Ci się, że ktoś zwrócił uwagę że 2s na załadowanie strony to i tak dość dużo (z zamiarem może udzielenia wsparcia/pomocy bo po to tu jesteśmy) to droga wolna.

 

Nikt Cię nie trzyma, a poza tym: "this is not an airport, you don't need to announce your departure".

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.