Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Faktura kimsufi


PrecelusMaximus

Rekomendowane odpowiedzi

Część,

 

Mam pytanie odnośnie faktury w kimsufi. Mam tam serwer, a od niedawna założyłem DG. W profilu konta mam możliwość wpisania NIPu. Zastanawia mnie czy jak uzupełnię NIP i wygeneruje fakturę, to faktura będzie wystawiona na polski odział ovh? Nie mam vat-eu, więc nie mogę  wprowadzać w koszty fakturek wystawionych z zagranicy.

 

Ktoś ma doświadczenie?

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, theqkash napisał:

Wystawcą faktury jest OVH FR, aczkolwiek z tego co wiem to Ty możesz wpisywać w koszta z zagranicy, nie możesz natomiast wystawiać faktur podmiotom zagranicznym.

Nie jestem vatovcem - moi główni kontrahenci są z USA, wystawiam im normalnie faktury.

 

7 minut temu, Poziomecki napisał:

Nie. Faktura za kimsyfy jest z FR. Do tego księgowa niech ci przygotuje wniosek na VAT-UE (darmowa rejestracja). Będziesz tylko opłacał chyba vat-9m za kimsyfa. SYS już jest w PL wystawiany i dostajesz nawet na papierze :)

Za dużo biegania, tym bardziej że nie spełniam pierwszego warunku - nie płacę vatu. Miałem propozycje od księgowej by zarejestrować vat i vat-eu ale dla 2-3 faktur w roku na 1k PLN to się nie opłaca :) No cóż, szwindelek w prowadzeniem tego w koszty nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Poziomecki napisał:

Nie. Faktura za kimsyfy jest z FR. Do tego księgowa niech ci przygotuje wniosek na VAT-UE (darmowa rejestracja). Będziesz tylko opłacał chyba vat-9m za kimsyfa. SYS już jest w PL wystawiany i dostajesz nawet na papierze :)

 

Faktura za kimsyfy nie musi być z FR - wszystko zależy jaki to kimsyf i kiedy go kupowałeś. Mój kimsyf z 2012r jest normalnie płacony w Polsce oddziałowi OVH z Wrocławia, płacę w złotówkach i nie ma mowy o żadnym przeliczaniu euro.

 

Nie zakładajmy z góry jedynej słusznej faktury. Rozumiem, że OP ma taką, ale i bez VAT-EU niekoniecznie musi taką dostawać, chyba warto w supporcie księgowości podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.