Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Co lepsze - Apache czy Litespeed


Kacper57

Rekomendowane odpowiedzi

Prowadzę sklep internetowy na Woocommerce, 300 produktów, szybki motyw, mało wtyczek. Jako iż niedługo wygasa mi hosting w lh to zastanawiam się, czy znajdę coś szybszego. Poszukuje raczej hostingu shared. Lh korzysta z Apache, a z tego co czytałem Litespeed jest szybszy? Mógłby się ktoś podzielić jak sprawa wygląda dla sklepu postawionego na Wp i co lepiej wybrać?

Edytowane przez Kacper57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goły litespeed vs goły apache, moim zdaniem (tzn na podstawie moich doświadczeń) bez istotnej różnicy. Ta pojawia się przy lscache, no ale przecież do apache też możesz zastosować róznego rodzaju cachowanie. Zresztą, większość firm daje okresy testowe, więc co za problem sprawdzić samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kapitan_Bomba napisał(a):

Goły litespeed vs goły apache, moim zdaniem (tzn na podstawie moich doświadczeń) bez istotnej różnicy. Ta pojawia się przy lscache, no ale przecież do apache też możesz zastosować róznego rodzaju cachowanie. Zresztą, większość firm daje okresy testowe, więc co za problem sprawdzić samemu?

wlasnie, jakie cachowanie do apache zastosowac najlepiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku shared hostingu, kierowanie się przy wyborze głównie technologią serwera WWW, może prowadzić do błędnych wniosków i nieoptymalnych wyborów. Tego typu porównania mają większy sens w przypadku usługi dedykowanej, gdzie dysponujesz 100% zasobów, niezależnie od pory dnia.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kacper57 napisał(a):

Prowadzę sklep internetowy na Woocommerce, 300 produktów, szybki motyw, mało wtyczek. Jako iż niedługo wygasa mi hosting w lh to zastanawiam się, czy znajdę coś szybszego. Poszukuje raczej hostingu shared. Lh korzysta z Apache, a z tego co czytałem Litespeed jest szybszy? Mógłby się ktoś podzielić jak sprawa wygląda dla sklepu postawionego na Wp i co lepiej wybrać?

Zainteresuj sie  serwerami opartymi o ngixa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kacper57 napisał(a):

zastanawiam się, czy znajdę coś szybszego. Poszukuje raczej hosting

Mogę Ci polecić webh albo sferahost - obie te firmy są tanie i dobrej jakości.

Edytowane przez Gryzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LSWS z LSC jest po prostu bardziej przyjazny i przystosowany pod popularne CMSy niż apache, LSC jest intuicyjny, dzięki czemu jest dosyć prosty w obsłudze dla początkujących klikaczy CMS'ów. Nie zmienia to natomiast faktu, że hostingi shared mają to do siebie, że używają przeróżnego stacku technologicznego i trzymają różne parametry bezpieczeństwa, wydajności, ja na Twoim miejscu kierowałbym się rekomendacjami realnych klientów poszczególnych hostingów. Jak chcesz litespeed to przetestuj hostido NVME5. JDM również dobrze sobie radzi z woo. Webh hostingu nie testowałem (jedynie VPSy), ale ludzie tu polecają, minusem może się okazać automatyczne skalowanie do wyższych zasobów, jedynie przez 72h w miesiącu, nie wiem jak to działa w praktyce. Dodatkowo, tak jak napisał @Tom X, jeżeli oczekujesz maksymalnie wydajnego rozwiązania pod treści dynamiczne, nic nie zastąpi dedykowanych i gwarantowanych zasobów co będzie nieporównywalnie droższe od hostingów shared, coś za coś.

Edytowane przez sempre
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.