Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Rozwój Twojej firmy hostingowej - konkretny plan


Sklep SaaS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Reprezentuję markę, która od 15 lat skutecznie dostarcza różnego rodzaju rozwiązania online (m.in. hosting, domeny czy rozwiązania w modelu SaaS) na rynku krajowym.

Mam pomysł na optymalizację efektywności finansowej każdej firmy hostingowej. Nie zajmie Ci to wiele czasu.

 

Krótki background

Jako znana na rynku marka rozwijamy się organicznie, w dużej mierze opierając na poleceniach, co potwierdza jakość tego co robimy.  Wypracowaliśmy standardy, procedury i mechanizmy, które pozwalają na bezpiecznie skalowanie biznesu oraz samego zespołu. Teraz chcemy wyjść z propozycją rozwoju dla innych firm hostingowych, możliwe że właśnie takich jak Twoja.

 

Jak możemy sobie pomóc?

Twoja firma dostarcza hosting oraz domeny - to nasz punkt wyjścia. Wiemy, że nie są to usługi super efektywne pod kątem rentowności. W ramach Twoich struktur możemy Tobie kompleksowo wdrożyć sklep oparty na WordPress oraz WooCommerce, ale w modelu SaaS.

 

Jak to wygląda?

1. Przygotowujemy dla Ciebie produkt - sklep w modelu SaaS, który umieszczasz w Twojej ofercie.

2. Zarządzamy jego wdrożeniami oraz pełną obsługą techniczną - wszystko w modelu white label, w ramach Twojej infrastruktury (możemy też dostarczać wszystko w razie potrzeby).

3. Ty czerpiesz dodatkowe zyski z takiego produktu, my mamy w tym swój zysk w ramach opłat za pełne jego wsparcie, Twoi klienci zyskują dostęp do nowych produktów i usług.

 

Wartość jaką dajemy to nasze doświadczenie z tego typu produktem, wyspecjalizowany, efektywny zespół i praktycznie pasywny model zwiększający rentowność Twojego biznesu.

Jest to model win-win-win. Sklep w tym modelu to oczywiście tylko początek, tego typu możliwości jest znacznie więcej. 

 

Wrzucam to trochę jako formę badania rynku, chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.

Ciekawe? Rozwojowe? Strata czasu? Wolisz zostać przy samym hostingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sklep SaaS napisał(a):

Reprezentuję markę, która od 15 lat skutecznie dostarcza różnego rodzaju rozwiązania

To dlaczego Piszesz anonimowo ? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mion napisał(a):

To dlaczego Piszesz anonimowo ? 


Gdyż na tym etapie projektu taką decyzję biznesową podjąłem. Po prostu. Jeśli koncept spotka się z zainteresowaniem będę pisał bardziej szczegółowo z brandem do tego projektu dedykowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Twoja firma dostarcza hosting oraz domeny - to nasz punkt wyjścia. Wiemy, że nie są to usługi super efektywne pod kątem rentowności.

 

Dość nad wyraz i odważne założenie.  Jeśli Wasze usługi hostingowe nie cieszą się rentownością to słabo rozwinęliście dotychczas swoją firmę/markę. 

 

Poza tym na rynku istnieje już mnóstwo tego typu rozwiązań SaaS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Darek_w napisał(a):

 

Dość nad wyraz i odważne założenie.  Jeśli Wasze usługi hostingowe nie cieszą się rentownością to słabo rozwinęliście dotychczas swoją firmę/markę. 

 

Poza tym na rynku istnieje już mnóstwo tego typu rozwiązań SaaS. 


To jest spora nadinterpretacja tego co napisałem, ale masz prawo do swojej oceny :).

 

Tak, istnieje mnóstwo, znam bardzo dobrze rynek i nadal uważam, że dla firmy hostingowej posiadającej bazę klientów chcących się rozwijać jest to bardzo dobra opcja i dużo bardziej rentowna niż hosting sam w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anonimowa, póki co marka, która przez 15 lat działa w zakresie usług hostingowych, domenowych i w webdevie nie ma wystarczającego zaplecza merytorycznego, żeby stwierdzić, czy wyjście z ofertą wp/woo jako saas to rentowny biznes? 

 

Gdybym był takim operatorem hostingowo-domenowym, zadałbym sobie takie pytanie jako pierwsze.

 

Decyzja o nieujawnianiu brandu a co z tym idzie portfolio komercyjnego dotychczasowych realizacji opartych na wp czy woo działa na Twoją niekorzyść w kwestii oceny rentowności, bo nikt żadnych wniosków z takiego konspektu nie wyciągnie na podstawie kilku zdań. Docelowy klient, nie może ocenić jakości realizacji, sprawdzić referencji i wielu innych aspektów, więc jedyny wniosek to taki jak napisał kolega wyżej, bardzo duża konkurencja w tym zakresie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2024 o 10:43, Sklep SaaS napisał(a):

Wrzucam to trochę jako formę badania rynku, chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.

Ciekawe? Rozwojowe? Strata czasu? Wolisz zostać przy samym hostingu?

 

To albo firma - jak piszesz z 15-letnim doświadczeniem - ma rozeznanie i gotowe rozwiązania pod klientów, albo bada rynek. Albo albo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Krystek napisał(a):

 

To albo firma - jak piszesz z 15-letnim doświadczeniem - ma rozeznanie i gotowe rozwiązania pod klientów, albo bada rynek. Albo albo.

 

Nie zrozumieliśmy się. Ja tu nie badam rynku e-commerce i potencjału, bo mam tu bardzo szeroką wiedzę. Jedyne co tutaj badam, to zainteresowanie właścicieli firm hostingowych tego typu rozwiązaniem i ewentualną kooperacją w tym zakresie.

 

Póki co koledzy krążą wszędzie tylko nie w obszarze, którego dotyczy wątek :D, ale spodziewałem się tego. 

 

Moja intencją, jak już wspomniałem na początku, jest sytuacja w której każda ze stron korzysta i albo kogoś ten temat interesuje, albo po prostu nie. Sam jestem zadania, że łącząc siły można po prostu zdziałać więcej i mieć większą szansę biznesowo w ogólnym ujęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.