Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Transfer domeny - wygasająca


daffx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pewne pytanie do osób które miały podobny problem lub wiedzą jak go rozwiązać :D

A mianowicie - w niedzielę przeniosłem domenę z ovh do gnum i po potwierdzeniu transferu mailowo (nask) w panelu gnum nadal wyskakiwało w trakcie transferu pomyślałem więc - niedziela pewnie muszą coś ręcznie kliknąć ale mają wolne, objawił się poniedziałek i dalej taka sytuacja. Wysłałem zapytanie do pomocy gnum - do teraz brak odpowiedzi, mógłbym czekać jeszcze dłużej i nie czas oczekiwania na odpowiedź jest tutaj problemem tylko to, że domena wygasa o godzinie 18 dnia dzisiejszego xD

 

Sprawdzając whois domeny to rejestratorem jest gnum, ich panel twierdzi jednak, że domena jest w trakcie transferu, nie mogę jej opłacić i to o to ten problem.

Jeżeli domena wygaśnie to zapewne nie przepadnie z tego co pamiętam, ma się chyba x czasu na opłatę (o ile dobrze pamiętam, bo nigdy nie miałem takiej sytuacji) Czy gnum liczy za to dodatkowo $ i czy domena przez ten czas do kiedy panel jednak uzna tą domenę będzie musiała być nieaktywna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, theqkash napisał(a):

Gnum od zawsze miało problemy z kontaktem i obawiam się, że nie uda Ci się tego "normalnie" rozwiązać. 

Czyli jeżeli panel dalej będzie twierdził "podczas transferu" to najlepiej skontaktować się z nask? Już nawet kij w opłatę żeby odzyskać tą domenę z kwarantanny, ale żeby ją odzyskać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, daffx napisał(a):

Czyli jeżeli panel dalej będzie twierdził "podczas transferu" to najlepiej skontaktować się z nask?

 

Panel panelem. Jak domena nie zostanie odnowiona i nie będziesz miał kontaktu z gnum to uderzaj do NASK, natomiast dziś raczej NASK Ci nic nie pomoże jeszcze.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widział to ktoś z gnum, ale dzięki 🥰

Nagle domena wróciła do żywych i dało się ją przedłużyć. 

Można chyba zamknąć chyba, że było więcej takich sytuacji i kiedyś ktoś chciałby się tu wypowiedzieć.

 

Dobry człowieku, chciałem Ci podziękować w zgłoszeniu ... ale XD

Screenshot_2023-10-31-15-00-31-662_com_mi.globalbrowser.thumb.jpg.61aecd6058f7b65f25ff857b1f471cc5.jpg

 

Więc tutaj musi wystarczyć 😂

 

Musicie poprawić trochę ten panel, oprócz błędów serwera  występują jeszcze logi których nie powinien widzieć użytkownik - takie jakie miałem podczas próby interakcji z domena podczas transferu ale nie było to możliwe.

Edytowane przez daffx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.