Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Jak wybrać hosting?


mako

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko co jakiś czas przeglądam oferty hostingowe, i widzę wiele opcji na rynku. Chciałbym wybrać hosting, który będzie odpowiadał moim potrzebom, ale nie jestem pewien, od czego zacząć. Jakie są wasze doświadczenia z różnymi firmami hostingowymi i czy możecie polecić jakąś konkretną usługę? Szukam stabilnego hostingu z dobrą obsługą klienta, ale nie chcę przepłacać. Jakie kryteria warto brać pod uwagę przy wyborze hostingu, zwłaszcza dla osób, które nie są ekspertami w tej dziedzinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety większość porównywarek które znajdziesz w sieci bazuje wyłącznie na tym jak bardzo twórca porównywarki "lubi się" z firmą, którą promuje. Zazwyczaj wygląda to tak, że porównywarki bazują w dużej mierze na tym jak dużą prowizję od sprzedaży wynegocjowali w ramach programu partnerskiego z firmą. 

 

Tak naprawdę najlepsze na czym możesz bazować to opinie zweryfikowanych klientów oraz ogólna reputacja firmy. Na tym forum staramy się temperować wszelkiego rodzaju marketing szeptany, który niestety też się przewija nawet przez nasze forum, a na Facebooku czy innych miejscach tego niestety od zatrzęsienia jest. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, mam to samo wrażenie jak przedmówca, jeśli chodzi o wszelkie porównywarki / strony gdzie są recenzję - masa syfu gdzie pozycja zależy od prowizji z programu partnerskiego ;(

 

daj wymagania i budżet, to może postaramy się tu coś doradzić ;)

 

jeśli nie wiesz jakie masz potrzeby i dopiero zaczynasz, trochę ślepo zasugerowałbym https://www.small.pl/ - jest promocja w tej chwili i zapłacisz tylko złotówkę za pierwszy rok (ofc więcej za przedłużenie) - na podstawie ich darmowej usługi ct8.pl, mogę potwierdzić że 99.5% dostępności będzie zachowane ;) (dane z monitoringu z kilku kontynentów ^^)

 

poza tym słyszałem dobre rzeczy o linux.pl ale nie mam doświadczeń z pierwszej ręki - np. TO będzie BARDZO tanie, pod warunkiem,  jeśli miałaby to być BARDZO prosta strona

 

unikaj molochów typu nazwa.pl, home.pl jeśli nie chcesz przepłacić, na pewno nie są najgorsi ale z tego co się czyta na forum, cena ani trochę  nie współgra z jakością

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chivito napisał(a):

unikaj molochów typu nazwa.pl, home.pl jeśli nie chcesz przepłacić, na pewno nie są najgorsi ale z tego co się czyta na forum, cena ani trochę  nie współgra z jakością

Jeżeli chodzi o tych molochów to tylko dobrze się reklamują nic poza tym w dodatku znam sprawę w której moloch odpowiadał z art. 127 § 1 k.w. za bezprawne używanie powierzchni reklamowej na stronie swojego klienta. Dostali za to tylko grzywnę ale liczy się że dostali wyrok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze wypowiedzi.

 

Aktualnie moja strona na WordPressie działa dość niestabilnie i wolno, a wsparcie techniczne dostarcza odpowiedzi, które są trudne do zrozumienia i często nie przynoszą rozwiązania problemu. Mam wrażenie, że we wsparciu technicznym zatrudnione są osoby, które udzielają odpowiedzi książkowo i przy odpowiedziach kompletnie nie analizują sytuacji. W przypadku mojej witryny występuje problem z wydajnością w godzinach szczytu dziennego oraz w nocy między północą z 3:00. Obie te sytuacje sporadycznie skutkują także całkowitą niedostępnością usługi na pewien czas. Na stronie mam mały ruch w granicach kilkudziesięciu wejść dziennie. Dodatkowo, utrzymuję kilkadziesiąt skrzynek pocztowych, więc zależy mi na takiej usłudze, która zapewni także niezawodność i wydajność usług pocztowych.

 

Temat powołałem po to, ażeby poznać ogólne wskaźniki, którymi należy się kierować. Preferuję samodzielnie dokonywać wyboru na podstawie dostępnych parametrów lub danych.  Myślałem właśnie o stronach, które oceniają hostingi, ale z tego co piszecie nie są one miarodajne. Pozostaje więc pytanie otwarte: czym się kierować przy wyborze? Czy jeśli operator podaje ilość dostepnych rdzeni, gigaherców, megabajtów, to czy stanowi to dla mnie jakiś wyznacznik? A może jest jakaś inna składowa, którą powinienem brać pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mako napisał(a):

Mam wrażenie, że we wsparciu technicznym zatrudnione są osoby, które udzielają odpowiedzi książkowo i przy odpowiedziach kompletnie nie analizują sytuacji.

Możliwe że nie mają pojęcia o pomocy czyjejś może stosują szablonowość przy odpisywaniu na maile 

 

11 minut temu, mako napisał(a):

W przypadku mojej witryny występuje problem z wydajnością w godzinach szczytu dziennego oraz w nocy między północą z 3:00.

Moze kup serwer vps tam masz gwarancję zasobów choć jak piszesz że masz mały ruch kilkadziesiąt wejść dziennie to zwykły hosting powinien wystarczyć. Może hosting z którego korzystasz może jest przeciążony ma za dużo użytkowników z za dużym ruchem stąd w godzinach szczytu takie problemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam stronę na WP + Elementor PRO na której nie pojawia się bot z kulawym kodem i która generowała mi potężne zasoby procesora i pamięci. W dodatku poruszanie się po panelu admina wymagało świętej cierpliwości. Byłem bliski decyzji o kupnie silnego serwera VPS a nawet serwera dedykowanego żeby mi to działało. Na szczęście trafiłem na kompetentną osobę która przekonała mnie żeby przenieść stronę duplicatorem 1:1 na inny serwer w innej firmie na zasadzie "a zobaczymy jak tam będzie działać". Jak przenieśliśmy to już tam zostałem. Strona działa szybko, panel administracyjny jeszcze szybciej, trzymam kilka innych stron na tym samym hostingu w ramach jednego konta gdzie ruch jest różny a na wykresie zużycia zasobów wszystkie linie zdecydowanie leżą to jest zużywają minimalne zasoby.

Dlaczego o tym piszę? Bo domyślam się w jakiej jesteś obecnie firmie na podstawie opisywanych problemów. I jeżeli dobrze się domyślam to radzę przenieść się gdzie indziej. Weź okres testowy w jakiejś firmie (ale nie w tych największych molochach, chociaż z drugiej strony...) przenieś samą stronę (zrób duplikat) i zobacz jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gryzli napisał(a):

Moze kup serwer vps tam masz gwarancję zasobów

Chyba mija się to z celem autora tematu, jeżeli nie jest osobą techniczną :)

W dodatku żaden VPS nie ma gwarancji zasobów w postaci czasu procesora, IO itp. (ofc. są dostawcy którzy dzielą host'a na mniejszą ilość klientów ale wtedy cena jest adekwatna do zasobów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Matix8981 napisał(a):

W dodatku żaden VPS nie ma gwarancji zasobów w postaci czasu procesora, IO itp. (ofc. są dostawcy którzy dzielą host'a na mniejszą ilość klientów ale wtedy cena jest adekwatna do zasobów).

Jedna z tańszych firm i popularnych 

https://webh.pl/serwery-vps-kvm

Tam pisze "Zasoby na serwerach VPS KVM są gwarantowane" 

Więc się nie zgodzę z stwierdzeniem że nie są zasoby gwarantowane są firmy które gwarantują zasoby. 

 

 

A firma webh nie jest wcale też taka droga 

Edytowane przez Gryzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gryzli napisał(a):

Jedna z tańszych firm i popularnych 

https://webh.pl/serwery-vps-kvm

Tam pisze "Zasoby na serwerach VPS KVM są gwarantowane" 

Więc się nie zgodzę z stwierdzeniem że nie są zasoby gwarantowane są firmy które gwarantują zasoby. 

 

 


A pytanie kluczowe, czym jest vCPU? jaką ma moc? ta moc jest stała? 
Wydaje mi się, że klucz vCPU jest takim sformułowaniem, że można wszystko w to upchać.
Jednego dnia wynik np. w geekbenchu wynosi np. 1000 pkt na single a po jakimś czasie np. kwartału wynosi 600, czego jest to efektem? napływów klientów na węzeł, czyli w efekcie zasób nie jest dedykowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Matix8981 napisał(a):

Odpal stress test na 90% obc. na parę dni, twoja usługa zostanie zablokowana :) 

 

Nie zostanie, bo nie blokujemy usług z uwagi na obciążenie w taki sposób jak piszesz. Wyjątkiem w którym usługi są blokowane bez wcześniejszej informacji są sytuacje w których naruszane jest prawo oraz wszelkie okołospamowe abuserstwo, gdyż wtedy jest to wyraźnie uzasadnione i sytuacja tego po prostu wymaga. 

 

Faktem jest natomiast, że jeśli usługa w trybie ciągłym będzie zużywała 100% udostępnionych zasobów to kontaktujemy się z klientem w celu ustalenia czy aby na pewno maszyna nie konsumuje zasobów np. z powodu włamania na usługę, co jest najczęstszym powodem takiego właśnie zużycia. Średnio 9 na 10 sytuacji gdzie takie obciążenie występowało wynikało z działania niepożądanej aplikacji na serwerze klienta. W tym pozostałym jednym przypadku na dziesięć istotnie klient jest proszony o ograniczenie zużycia, gdyż nie zezwalamy na ciągłe zużycie 100% zasobów - definiuje to zresztą nasz regulamin. Zawsze jednak klient ma czas na podjęcie interwencji lub skontaktowanie się z nami zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.

 

Przede wszystkim nie należy mylić gwarancji dostępności zasobów z możliwością ich ciągłego używania przez długi czas, bo to nie są pojęcia tożsame. Mało która realna usługa zużywa 100% CPU w trybie ciągłym, no może poza koparkami kryptowalut. VPSy jednak zdecydowanie nie powstały po to by takie rzeczy hostować. 🙂

 

Podsumowując: Klienci mają dostępne wykupione zasoby i mogą je wykorzystywać, ale nie poprzez uruchomione na stałe stress-testy i szeroko pojęte koparki. Dla normalnej usługi - mającej nawet dobijające do 100% zużycie przez znaczną część dnia - żadne działania nie zostaną przez nas podjęte.

  • Lubię 3
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, webh napisał(a):

 

Nie zostanie, bo nie blokujemy usług z uwagi na obciążenie w taki sposób jak piszesz. Wyjątkiem w którym usługi są blokowane bez wcześniejszej informacji są sytuacje w których naruszane jest prawo oraz wszelkie okołospamowe abuserstwo, gdyż wtedy jest to wyraźnie uzasadnione i sytuacja tego po prostu wymaga. 

 

Faktem jest natomiast, że jeśli usługa w trybie ciągłym będzie zużywała 100% udostępnionych zasobów to kontaktujemy się z klientem w celu ustalenia czy aby na pewno maszyna nie konsumuje zasobów np. z powodu włamania na usługę, co jest najczęstszym powodem takiego właśnie zużycia. Średnio 9 na 10 sytuacji gdzie takie obciążenie występowało wynikało z działania niepożądanej aplikacji na serwerze klienta. W tym pozostałym jednym przypadku na dziesięć istotnie klient jest proszony o ograniczenie zużycia, gdyż nie zezwalamy na ciągłe zużycie 100% zasobów - definiuje to zresztą nasz regulamin. Zawsze jednak klient ma czas na podjęcie interwencji lub skontaktowanie się z nami zanim podejmiemy jakiekolwiek działania.

 

Przede wszystkim nie należy mylić gwarancji dostępności zasobów z możliwością ich ciągłego używania przez długi czas, bo to nie są pojęcia tożsame. Mało która realna usługa zużywa 100% CPU w trybie ciągłym, no może poza koparkami kryptowalut. VPSy jednak zdecydowanie nie powstały po to by takie rzeczy hostować. 🙂

 

Podsumowując: Klienci mają dostępne wykupione zasoby i mogą je wykorzystywać, ale nie poprzez uruchomione na stałe stress-testy i szeroko pojęte koparki. Dla normalnej usługi - mającej nawet dobijające do 100% zużycie przez znaczną część dnia - żadne działania nie zostaną przez nas podjęte.

Okej fajnie, że mamy tą kwestie wyjaśnioną.

Co się kryje po słowem vCPU u was, jest to dedykowany czy shared wątek?

Edytowane przez Matix8981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze serwery VPS są zbudowane na bazie chmury obliczeniowej, co oznacza, że korzystają z elastycznego i skalowalnego środowiska, w którym zasoby są zarządzane w sposób optymalny. Jedną z głównych zalet naszej infrastruktury chmurowej jest możliwość współdzielenia zasobów procesora w odpowiedni sposób, aby dostarczać odpowiednią moc obliczeniową w zależności od potrzeb. Jest to zrealizowane poprzez dynamiczne alokowanie zasobów procesora w oparciu o zapotrzebowanie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.