Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Wyciek loginów i haseł (głównie) polskich użytkowników


Tweedlex

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dane wyciekły, mimo że jestem świadomym użytkownikiem, nie korzystam z Windowsa (ale Linuksa), torrentów  nie pobieram, wszystko mam aktualizowane a hasła też do prostych nie należą. Moje dane są wykradzione między innymi z gravatara (3maile) i starego forum ovh.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, igorex napisał(a):

Moje dane wyciekły, mimo że jestem świadomym użytkownikiem, nie korzystam z Windowsa (ale Linuksa), torrentów  nie pobieram, wszystko mam aktualizowane a hasła też do prostych nie należą. Moje dane są wykradzione między innymi z gravatara (3maile) i starego forum ovh.

 

 

Tylko te wycieki miały trochę inny rodzaj.  To że korzystasz z takiego a nie innego systemu, masz 13 antywirusów i 8 VPNów nic nie zmieni jeśli to z danego forum/strony/apki zostanie coś wykradzione. Ja na takie cele mam swój "spamerski" mail na które zakładam konta z jakimiś innymi hasłami niż np. do banków itd.

 

image.thumb.png.f5617d5eeb878d97f9bc5c653d1c46ef.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, igorex napisał(a):

Tak wiem, ale regularnie sprawdzam https://haveibeenpwned.com/  i dotychczas moje maile były czyste. Teraz nie są, więc to pewnie z  tego wspomnianego wycieku. Na zaufanejstroniej piszą że wyciek jest z zainfekowanych komputerów, ale wnioskuję że jednak nie tylko.

 

Ta paczka wygląda na zlepek różnych danych.

 

Tutaj to lepiej opisują: https://niebezpiecznik.pl/post/wyciek-z-wielu-serwisow-ktorego-nie-bylo/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.