Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Panel administracyjny plesk


Gość Grzegorz.R

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Grzegorz.R napisał:

Otwierać hosting głównie pod konta reseller

 

To powinieneś wziąć taki panel w którym czujesz się najlepiej. Największą popularność ma chyba directadmin w małych hostingach. Jest prosty w utrzymaniu, wyklikiwalny praktycznie i ma sporo dodatków. Nie wiem jak cenowo ci się kalkuluje, ale rozważ oba. Z pleskiem mało miałem do czynienia, ale z tego co wiem jest dosyć stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R

Generalnie płatne rozwiązania są lepsze 

 

Np za whmcs Man za około 15zl miesięcznie zależy od kursu walut 

Plesk mam za tyle samo a da i ispmanager mam trochę taniej niż na stronie ale nie pasuje mi ten panel cenowo mam drożej w dodatku mam pleska i whmcs bez limitów klientów i domen 

 

Edytowane przez Grzegorz.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem Twoją historię postów i zastanawiam się, czy po prostu nie przeinwestujesz/ nie narazisz się na niebezpieczeństwo z uwagi na brak opieki (administratora technicznego), należy pamiętać, że sam panel administracyjny hostingowy i billingowy bez bieżącej opieki admina, który czuwa nad aktualizacjami bezpieczeństwa całego serwera, który to wszystko na bieżąco aktualizuje, wdraża zabezpieczenia itd. jest bardzo ryzykowne.

 

Jeżeli chodzi o wszelkie kwestie resellerskie na dedyku/vpsie z to polecam wysłać prośbę o indywidualną ofertę do @Arkadiusz Bednarczyk i opisać mu czego tak naprawdę potrzebujesz, jest to admin firmy hosting.linux.pl, mają naprawdę preferencyjne stawki na cały dodatkowy soft jeżeli wykupisz u nich dedyka lub VPS'a z opieką, ale taką prawdziwą, nie opieką na zasadzie managed gdzie po prostu dostarczają Ci panel i radź sobie sam a my pomagamy ewentualnie w razie gdybyś miał jakieś pytania związane z panelem.

 

Alternatywnie, jeżeli możesz pogodzić się z brakiem automatyzacji panelu billingowego, przy czym mieć wliczoną już pełną opiekę i DA, aktualizacje, bezpieczeństwo klientów, które jest imho najważniejsze, w/w firma ma w ofercie pakiety reseller z całkowitą separacją kont. Ze swojej strony mogę polecić tego człowieka, współpracujemy już kilka lat i support jest na jak najwyższym poziomie.

 

Z tego co pamiętam, w przypadku VPS, będziesz miał możliwość skalowania konta i podwyższanie pakietu.

 

Ewentualnie mają też hosting reseller ale wtedy musisz się pogodzić z brakiem integracji z systemem billingowym, bo nie mają takiej integracji tzn. mają własny system billingowy w ramach tej usługi. Moje informację mogą być trochę nieaktualne ale jak najbardziej polecam wstępną rozmowę z Panem Arkadiuszem, z którym współpracuje dobre kilka lat z dosyć dużą ilością klientów reseller, ilość awarii można policzyć na palcach jednej ręki, przede wszystkim nie doszło do wykrycia żadnej podatności. 

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R

Generalnie admina już mam który by opiekował się serwerem i który by instalował mi np litespeeda czy robil aktualizacje.  dzięki że mi polecasz kogoś chętnie się odezwę do tego pana kilku adminow zawsze się przyda 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sempre napisał:

z to polecam wysłać prośbę o indywidualną ofertę [...] Generalnie admina już mam który by opiekował

Ale jak Byś szukał admina to polecam @patryk Z neteasy.pl Sadzę, że w sprawie panelu hostingowego też jest wstanie doradzić, bo w tym siedzi od wieluuuu lat.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.