Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Trzy domeny jeden hosting ustawienia


marekcx1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

sprawa ma się następująco. Posiadam czy domeny .PL w OVH. Posiadam hosting w seohost. Zmieniłem DNS domen na hosting i wrzuciłem pliki Wordpressa do katalogu domen (utworzyłem bazy danych oczywiście), zainstalowałem certyfikaty i lipa. Mogłem zainstalować Wordpresa tylko dla tej domeny, którą dodałem jako pierwszą a pozostałe dwie nie znajdują serwera bo jak wpiszę www to pokazuje brak strony o podanym adresie. Co mogę ustawić albo co przeoczyłem aby mi to działało? Panel to DirectAdmin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już minęło kilka dni od zmiany DNSów. Pisałem do supportu seohost i powiedzieli, że to może być wina DNSSEC. Wyłączyłem to dla wszystkich domen ale nadal to samo.  Od wyłączenia DNSSEC też minęło kilkanaście godzin. Dziwne to. Bo jedna domena ustawiona tam jako główna miała włączony DNSSEC w OVH i działa. A pozostałe dwie nie. Mam tam załadowane Wordpressa więc po wpisaniu domeny powinno przejść do instalacji a mam komunikat: Ta witryna jest nieosiągalna. Nie udało się znaleźć adresu IP serwera ze stroną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekcx1 napisał:

w OVH

Jeśli w OVH zmieniałeś DNS i wcześniej miały DNSSEC, to przy domenie sprawdź czy są operacje w toku i jeśli tak będzie tam [ Przyśpieszenie ] .... Jest to związane właśnie z DNSSEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprawdziłem. Przy tych 2 domenach jest po prostu włączony nadal DNSSEC. Przy tej domenie co działa też był włączony w panelu OVH i jak był włączony to strony jak np. te wyżej pokazywały, że nie jest włączony. Pozostaje mi czekać na odpowiedź od OVH ... jak się doczekam. To normalne, że hosting może nie obsłużyć kilku domen na jednym hostingu ze względu na włączone DNSSEC czy seohost to wyjątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie, jak po prostu podasz tu nazwy tych domen, to sprawdzi się o co chodzi, inaczej to tylko wróżenie z fusów.

 

Cytat

To normalne, że hosting może nie obsłużyć kilku domen na jednym hostingu ze względu na włączone DNSSEC czy seohost to wyjątek?

dnssec wymaga wprowadzenia przez rejestratora domen klucza wygenerowanego przez dostawcę dns.
Jeśli w tym przypadku ustawione są DNSy ovh (i tam przekierowanie na hosting rekordami A) to będzie to z grubsza działać.
Jeśli została zmieniona delegacja na hosting i nie zostały wprowadzone nowe klucze od dnssec dostawcy hostingowego lub dnssec nie został wyłączony całkowicie, to wtedy taka domena będzie działać wybiórczo - u tych, którzy nie sprawdzają podpisów dnssec.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marekcx1 napisał:

Od wyłączenia DNSSEC też minęło kilkanaście godzin.

 

 

Dezaktywacja DNSSEC w OVH może trwać nieco dłużej niż kilkanaście godzin.

 

10 godzin temu, marekcx1 napisał:

 

Dziwne to. Bo jedna domena ustawiona tam jako główna miała włączony DNSSEC w OVH i działa.

 


O ile się orientuję, Seohost nie wspiera DNSSEC. Ale mają dobre ceny domen, dla niedoświadczonego użytkownika utrzymywanie domeny i hostingu w jednym miejscu powoduje mniej potencjalnych komplikacji, sprawniejsze działanie helpdesku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.