Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hosting pod forum


Diablotic

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję porady na temat hostingu pod forum, które prowadzę już jakiś czas. Aktualnie kończy mi się miejsce (50GB) w moim aktualnym hostingodawcy i myślę, że czas może lepiej się dopasować.

 

Silnik forum to xenforo, wymagania jakie ma to: 

PHP: 7.0 (PHP 7.4 recommended)
MySQL: 5.5 (MariaDB / Percona also compatible)
PHP extensions: MySQLi, GD (with JPEG support), PCRE, cURL, SPL, SimpleXML, DOM, JSON, iconv, ctype
Common PHP functions must not be disabled

 

Statystyki odwiedzin wg G. Analytics ostatnie 30 dni to 387 tys użytkowników i 518 tys sesji. 

 

Nie jestem biegłym specjalistą aby stawiać cały serwer od początku, od kilku dni sprawdzam oferty różnych firm i zastanawiam się co ja w ogóle potrzebuję? Czy musi być to jakiś zarządzany VPS czy może wystarczy VPS z directadmin? A może w ogóle nie potrzebuję VPS a wystarczy jakiś klasyczny hosting - znalazłem elastyczny hosting od hitme lub coś podobnego od dhosting - czy to uciągnie moje forum?

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o hosting www to korzystam bądź korzystałem i mogę polecić z czystym sumieniem:

https://www.mydevil.net/

https://sohost.com/

Jeśli chodzi o serwery VPS to jeśli się zdecydujesz warto to za cloudflarem puścić, od siebie mogę polecić

https://www.hetzner.com/cloud

https://www.ovhcloud.com/pl/vps/

 

Jeśli będzie Ci potrzebna pomoc z serwerem VPS to zapraszam na PW :)

Edytowane przez Jakub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Diablotic napisał:

A może w ogóle nie potrzebuję VPS a wystarczy jakiś klasyczny hosting

Obecnie nazwa.pl oferuje MOCNE maszyny w przystępnych cenach

https://www.nazwa.pl/hosting/

Zdecydowanie szybsze od VPS w podobnej cenie  200 zł / 12 = 16 zł miesiąc.

 

Wiec nie rekomendował bym  VPS bez uzasadnionych powodów dla jego wyboru jak indywidualne oprogramowanie itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkowników online w szczycie 500-600, ruch rozłożony jest w miarę równo przez cały czas, nie ma dużych pików.

Nie mam potrzeb typu indywidualne oprogramowanie, zdecyduję się chyba na nazwę, faktycznie posiada dobre parametry, wahałem się jeszcze czy nie skorzystać z dhosting ale chyba nazwa oferuje korzystniejszy pakiet za 200zł/rok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli aktualnie jedynym czynnikiem jest brakująca przestrzeń dyskowa na hostingu - a całe forum działa prawidłowo to najprościej i najlepiej skontaktować się z hostingodawcą w celu zwiększenia powierzchni.  Jeśli jesteś zadowolony z aktualnej prędkości wczytywania się forum, jeśli hostingodawca nie robi problemów aby Cie hostować to wydaje mi się ,że jest to najlepsza opcja aby przy niej pozostać i dokupić tylko GB (jak to mówią lepsze jest wrogiem dobrego :) ).

 

Uważam ,że sugerowanie się głównie parametrem pojemności jest nieodpowiednie.
Nie chciałbym się wypowiadać o ofercie firmy którą chcesz wybrać ale ja mam po prostu swoje zdanie o niej. Są takie aspekty jak np, filozofia firmy czy podejście do klienta, które są dla mnie ważniejsza niż atrakcyjność oferty przeliczana na złotówki. Zresztą co do tej atrakcyjności cenowej sprzeczałbym się .... nie wiadomo jaki cennik będzie Cie obowiązywał po zakończeniu umowy po roku lub 2 latach. Najlepiej jak sam zapoznasz się z opiniami o tej firmie i wyrobisz własne zdane.

@ksk, napisał najrozsądniejszą radę abyś zorientował się jaki generujesz ruch, jak duża jest Twoja baza i jakie generuje obciążanie oraz jaki wykorzystujesz transfer w miesiącu. Twój aktualny hostingodawca powinień udostepnić Ci takie informacje albo sam zapewne możesz je odczytać.  Przedstaw je nowej firmie u której chcesz się hostować a powinieneś otrzymać informacje czy  nowy hosting styknie na Twoje forum.  Kolejna dobra rada to abyś sam przetestował i skorzystał z okresu próbnego który oferuje prawie każdy hostingodawca - chociaż fakt ,że ciągłe przenoszenie "zabawek" to tylko dodatkowa praca.

 

Co do polecenia od siebie hostingu  to mydevil i progresso - support najbardziej rzeczowy i techniczny z jakim miałem do czynienia.


Co do VPS - na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy to nie jest najlepsze rozwiązanie na przyszłość - ale tutaj przeszkodą może być budżet bo prócz serwera musiałbys doliczyć usługe administratora chociaż raz.  Panele typu DirectAdmin, Cpanel itp to tylko dodatek więc na razie o tym nie myśl - zresztą sam admin doradziłby Ci zapewne jaki najlepsze rozwiązanie (panel) byłoby dla Ciebie.

Według mnie 500 osób online na forum nie jest wcale takim małym wynikiem i wydaje mi się ,że wiele hostingodawców miało by "problemy" z utrzymaniem takiego forum na zwykłym współdzielonym.

 

Edytowane przez Rafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź Rafiki - pierwsze co zrobiłem to skontaktowałem się z moim obecnym hostingodawcą o możliwość zwiększenia (oczywiście odpłatnie) powierzni dyskowej ale kategorycznie stwierdzili, że nie ma takiej możliwości i  zaproponowali mi pakiet wyżęj za 1000zł brutto więcej rocznie, już więcej z nimi rozmawiać nie mam ochoty i szukam czegoś nowego.

Biorę na okres próbny hosting od nazwy i zobazymy jak dalej rozwinie się sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Diablotic napisał:

Dziękuje za odpowiedź Rafiki - pierwsze co zrobiłem to skontaktowałem się z moim obecnym hostingodawcą o możliwość zwiększenia (oczywiście odpłatnie) powierzni dyskowej ale kategorycznie stwierdzili, że nie ma takiej możliwości i  zaproponowali mi pakiet wyżęj za 1000zł brutto więcej rocznie, już więcej z nimi rozmawiać nie mam ochoty i szukam czegoś nowego.

Biorę na okres próbny hosting od nazwy i zobazymy jak dalej rozwinie się sytuacja.

Z ciekawości - co to za hostingowa firma (aktualna)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2020 o 17:24, Diablotic napisał:

Poszukuję porady na temat hostingu pod forum, które prowadzę już jakiś czas. Aktualnie kończy mi się miejsce (50GB) w moim aktualnym hostingodawcy i myślę, że czas może lepiej się dopasować.

 

Silnik forum to xenforo, wymagania jakie ma to: 

PHP: 7.0 (PHP 7.4 recommended)
MySQL: 5.5 (MariaDB / Percona also compatible)
PHP extensions: MySQLi, GD (with JPEG support), PCRE, cURL, SPL, SimpleXML, DOM, JSON, iconv, ctype
Common PHP functions must not be disabled

 

Statystyki odwiedzin wg G. Analytics ostatnie 30 dni to 387 tys użytkowników i 518 tys sesji. 

 

Nie jestem biegłym specjalistą aby stawiać cały serwer od początku, od kilku dni sprawdzam oferty różnych firm i zastanawiam się co ja w ogóle potrzebuję? Czy musi być to jakiś zarządzany VPS czy może wystarczy VPS z directadmin? A może w ogóle nie potrzebuję VPS a wystarczy jakiś klasyczny hosting - znalazłem elastyczny hosting od hitme lub coś podobnego od dhosting - czy to uciągnie moje forum?

Proszę o poradę.

Hej u nas masz pakiet idealnie dopasowany serwer do twoich wymagań:

 

https://hostmark.pl/vps-z-administracja/

 

Bez problemu poradzi sobie z twoim forum i jeszcze będziesz miał sporo zapasu.

Jak byś miał pytania pisz śmiało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.